Lenkijos bendrovės PGE sprendimas stabdyti dalyvavimą Visagino atominės elektrinės (VAE) projekte gali atitolinti Baltijos valstybių ir Vidurio Europos elektros tinklų sujungimą, mano Estijos atstovas.
Estijos elektros energijos perdavimo tinklų operatorės „Elering“ valdybos pirmininkas Taavi Veskimagis pastebi, kad PGE pranešė ne pasitraukianti, o tik stabdanti savo dalyvavimą VAE projekte, o kartu atsisakanti derybų dėl elektros energijos pirkimo iš Kaliningrado srities.
Jo nuomone, tai gali reikšti „galbūt mažesnį suinteresuotumą nutiesti Lenkijos ir Lietuvos elektros jungtį, o tai sukeltų gaišatį įgyvendinant Baltijos valstybių ir Vidurio Europos elektros sistemų sinchronizavimą“.
Penktadienį PGE paskelbė, kad stabdo dalyvavimą VAE projekte, atsižvelgusi į „sąlygas, kurios dabartiniame etape mums atrodo nepriimtinos, taip pat atsižvelgdama į kitus svarbius mūsų projektus“.
Kaip skelbta, Lenkija Baltijos pajūryje ketina statyti savo pirmąją atominę elektrinę.
Dalyvaujant strateginiam investuotojui – japonų bendrovei „Hitachi-GE Nuclear Energy“ – bei regioniniams partneriams – Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos kompanijoms regioninė atominė elektrinė Visagine turėjo būti pastatyta iki 2020 metų.
Sutartį su „Hitachi–GE Nuclear Energy“ planuojama pasirašyti 2011–2012 metų sandūroje. Tuo pačiu metu turėjo būti pasirašoma Akcininkų sutartis su Latvijos, Estijos ir Lenkijos energetikos įmonėmis.
Taip pat skaitykite:
V. Dombrovskis: elektrinę pabaigsime ir be Lenkijos
Lenkijos pasitraukimas iš AE projekto – didelis smūgis šalių bendradarbiavimui?