REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija šią savaitę išsiųs Ukrainai 10 tankų „Leopard 2“, antradienį pranešė lenkų gynybos ministras.

Lenkija šią savaitę išsiųs Ukrainai 10 tankų „Leopard 2“, antradienį pranešė lenkų gynybos ministras.

REKLAMA

„Lenkija jau šią savaitę pristatys Ukrainai 10 tankų „Leopard 2A4“, – prieš išskrisdamas į Stokholmą, kur vyks Europos Sąjungos gynybos ministrų susitikimas, Varšuvoje žurnalistams sakė Mariuszas Blaszczakas.

Lenkija pažadėjo Kyjivui atsiųsti iš viso 14 Vokietijoje pagamintų sunkiųjų tankų „Leopard 2“, o pirmieji keturi jau buvo pristatyti vasario pabaigoje, per pirmąsias Rusijos puolimo Ukrainoje metines.

M. Blaszczakas taip pat teigė, kad Lenkija įsteigs Ukrainoje naudojamų kovinių tankų aptarnavimo centrą.

„Esame pasirengę Lenkijoje įkurti aptarnavimo centrą, kuriame bus remontuojami ir aptarnaujami Ukrainai pristatyti tankai „Leopard“, – sakė M. Blaszczakas ir pridūrė, kad šį klausimą iškels derybose su Vokietijos gynybos ministru Borisu Pistorius (Borisu Pistorijumi).

REKLAMA
REKLAMA

„Esminis klausimas, kurį aptarsime, yra menkas „Leopard“ tankų atsarginių dalių prieinamumas“, – teigė M. Blaszczakas.

„Tikiuosi, kad ministras B. Pistorius paveiks Vokietijos pramonę, kad būtų tiekiamos „Leopard“ atsarginės dalys“, – pridūrė lenkų ministras.

REKLAMA

Lenkija vadovavo pastangoms siųsti modernius tankus „Leopard 2“ į Ukrainą, o Vokietija iš pradžių priešinosi sąjungininkių spaudimui duoti leidimą šiam perdavimui.

Šių metų pradžioje Berlynas sutiko siųsti savo tankus „Leopard“ ir pritarė jų tiekimui iš kitų šalių, tarp jų Lenkijos, Švedijos, Suomijos ir Portugalijos.

JT vadovas vyksta į Kyjivą susitikti su Zelenskiu

Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas antradienį vyksta į Ukrainą ir Kyjive turi susitikti su prezidentu Volodymyru Zelenskiu – tai jo trečioji kelionė nuo Rusijos invazijos pradžios, pranešė jo atstovas spaudai.

„Generalinis sekretorius ką tik atvyko į Lenkiją ir yra pakeliui į Ukrainą“, – sakoma Stephane'o Dujarrico pranešime.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų