tankai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „tankai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „tankai“.

Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas apie tankų pirkimą be oro gynybos: juos sudegins dar garažuose

Ukrainai pavyzdingai ginantis nuo Rusijos oro atakų, dalis karininkų ir ekspertų pasigesta didesnio dėmesio priešlėktuvinei gynybai ir mūsų šalyje. Buvęs specialiųjų operacijų pajėgų vadas Saulius Guzevičius sako, kad Lietuvai dabar reikia galvoti ne apie tankus, o apie tai, kuo juos apgintų nuo oro smūgių, kuriais prasideda kiekvienas šio amžiaus karinis konfliktas. Apie tai S. Guzevičius kalbėjo naujienų portalo tv3.lt laidoje „33 min.

Ukrainiečiai pirmą kartą parodė, kaip naudoja „Abrams“ tankus fronte

Ukrainos pajėgos pirmą kartą parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Ukrainos fronte naudojami tankai „Abrams“, rašo UNIAN. 47-oji mechanizuotoji brigada naudoja „Abrams“ tankus Avdijivkos kryptimi ir vaizdo įrašu pasidalijo socialiniuose tinkluose. „Kol Rusijos okupantai bando išsiaiškinti, kur yra „Abrams“ tankai, 47-osios atskirosios mechanizuotosios brigados tankistai jau daugiau nei mėnesį į molekules ardo rusų okupantus ir jų techniką“, – rašoma pranešime.
2024-02-23

Milžiniškas kirtis okupantams: vos per 50 dienų Zaporižios srityje sunaikinta virš 200 rusų tankų

Per pastarąsias šių metų 50 dienų Tavrijos kryptimi (Zaporižios sritis) Ukrainos ginkluotosios pajėgos sunaikino 212 rusų tankų, praneša Operatyvinės ir strateginės kariuomenės grupės „Tavrija“ vadas Oleksandras Tarnavskis Pasak jo, 71-osios brigados desantininkai priešo tankus naikina naudodamiesi FPV dronais. „Vien nuo šių metų pradžios (nuo sausio 1 d. iki vasario 20 d.) Tavrijos operatyvinėje zonoje okupantai neteko 212 tankų“, – nurodė jis.
2024-02-21

Prokuratūra nutraukė tyrimą dėl Anušausko paskelbtos informacijos apie tankų pirkimą

Generalinė prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl įtarto įslaptintos informacijos atskleidimo, krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui paskelbus detales apie ketinimus Lietuvos kariuomenei įsigyti tankų. Kaip trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra, Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras pernai vasarą pradėtą ikiteisminį tyrimą nutraukė konstatavęs, kad nebuvo padaryta nusikalstama veika.

Rupšys nesutinka su kritika dėl tankų pirkimo: turime diskutuoti su tais, kurie nelabai įgalūs kalbėti apie karinį patarimą

Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys nesutinka su sprendimą steigti tankų batalioną kritikuojančiais politikais, kurie ragina šiuos resursus panaudoti stiprinant oro gynybą. Jis akcentuoja, kad į krašto apsaugos stiprinimą reikia žiūrėti kompleksiškai. „Jeigu dabar kažkas kalba, kad nepirkite ugnies ir manevro, o pirkite oro gynybą, tai kas iš to – aš ginsiuosi, priešas galės priartėti žeme ir nieko nepadarysime. Reikia žiūrėti kompleksiškai į tai.

VGT sutarė kuriamai divizijai pirkti vokiškų tankų „Leopard 2“

Valstybės gynimo taryba (VGT) antradienį sutarė Lietuvoje kuriamai divizijai įsigyti vokiškų tankų „Leopard 2“, sako šalies vadovo patarėjas Kęstutis Budrys. „Efektyviausia tankų platforma, atitinkanti visą spektrą Lietuvos iškeltų kriterijų – Vokietijos tankas „Leopard 2“, – po VGT posėdžio sakė prezidento patarėjas. Pasak jo, Krašto apsaugos ministerijai (KAM) pavesta pradėti pokalbius su Vokietijos gamintoju ir kitomis įsigyti šios technikos siekiančiomis šalimis.

Lenkija ruošiasi su Rusija susikauti viena: „Tai – labai logiškas sprendimas“

Situacija Ukrainos fronte Lenkiją paskatino ne tik sparčiau ginkluotis, bet ir raginti tai daryti visą Europą. Ekspertus neramina tai, kad Maskva kariauti siunčia seną techniką ir vadinamąją „mėsą“, tad nieko nepraranda. Karybos apžvalgininkas Aurimas Navys tikina, kad Europos kariuomenės karui dar nėra pasiruošusios. Lenkijos ministras pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, jog Rusijos Federacija per artimiausius kelerius metus gali užpulti Europą.

Rupšys: kovoti su priešu Lietuvai reikia ir tankų, ir dronų

Krašto gynybai Lietuvai reikia visų rūšių ginkluotės – ir tankų, ir dronų, sako kariuomenės vadas generolas Valdemaras Rupšys. Kalbėdamas 1991 metų laisvės gynėjų susirinkime Seime penktadienį jis teigė esąs įsitikinęs, kad Lietuvos kariuomenei tankai būtini. „Ir politinei vadovybei sakome, kad mums reikia turėti pajėgumą, kad galėtume kontratakuoti ir užimti objektus. Kalbu apie mechanizuotus vienetus ir tankų vienetus, kurie Lietuvai, mano galva, yra būtini“, – sakė V. Rupšys.

Rusijai netrukus baigsis tankai: „Forbes“ suskaičiavo rusų atsargas

Pastaruoju metu Rusijos pajėgos per agresyvias, tačiau nebūtinai sėkmingas atakas kare Ukrainoje praranda kur kas daugiau tankų, nei galėtų leisti net optimistiškiausias pramonės scenarijus. Visa tai reiškia, kad rusams gali pritrūkti tankų, daro išvadą „Forbes“. „Kai kuriais skaičiavimais, Rusijos ginkluotosios pajėgos į karą Ukrainoje 2022 m. vasarį įsitraukė turėdamos 2 987 tankus.
57 2024-01-11

Lietuvoje pirmieji suremontuoti tankai „Leopard 2“ netrukus grįš į Ukrainą

Lietuvoje suremontuoti pirmieji per karą Ukrainoje apgadinti tankai „Leopard 2“, jie netrukus bus grąžinti Ukrainos kariuomenei, pranešė Krašto apsaugos ministerija (KAM). Penktadienį Lietuvos kariuomenės Gaižiūnų poligone Jonavos rajone pademonstruoti suremontuoti tankai, kurie netrukus išriedės atgal į kovos lauką Ukrainoje.
REKLAMA
REKLAMA
Į viršų