REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija išsivaduos iš priklausomybės nuo Rusijos gamtinių dujų: Vokietija ją prijungs prie savo dujotiekio, kuriuo dujos tiekiamos iš Šiaurės jūros. Prisijungusi prie Vakarų Europos dujotiekių sistemos Lenkija galėtų aprūpinti dujomis ir kitas Rytų kaimynes, tarp jų ir Lietuvą.

REKLAMA
REKLAMA

Vokietijos koncerno BASF antrinė įmonė „Wintershall“ planuoja prijungti Lenkiją prie dujotiekio „Opal“, kuris bus tiesiamas šalia Vokietijos ir Lenkijos sienos, pranešė Vokietijos dienraštis „Handelsblatt“. Pasak bendrovės atstovų, tai suteiks galimybę Lenkijai prisijungti prie Vakarų Europos dujotiekių sistemos.

REKLAMA

Lenkijai pateiktas „Wintershall“ pasiūlymas turi ir svarbų politinį aspektą – Lenkija atmetė ankstesnius Vokietijos bendrovių siūlymus prisijungti prie Greifsvaldo bei Jamalo dujotiekių, nes jais tiekiamos rusiškos dujos. Tuo tarpu „Wintershall“ projektas suteiktų galimybę Lenkijai naudotis Šiaurės jūroje išgaunamomis dujomis.

„Wintershall“ atstovų teigimu ateityje Lenkija taip pat galės tiekti savo kaimynams Rytuose D. Britanijoje ar Nyderlanduose nupirktas dujas.

REKLAMA
REKLAMA

Lenkija jau ne kartą reikalavo iš ES solidarumo sprendžiant nepertraukiamo energijos resursų iš Rusijos tiekimo klausimus. Pasak dienraščio, Berlyne ir Briuselyje didėjo nepasitenkinimas, kad Varšuva nesutinka nė su vienu jai pasiūlytu alternatyvaus dujų tiekimo sprendimu.

Už „Wintershall“pasiūlymo slypi ir siekis sumažinti Lenkijos priešinimąsi Baltijos dugnu tiesiamam „Nord Stream“ dujotiekiui, kuriuo ateityje bus pumpuojama didžioji Europos šalims skirtų dujų dalis.

480 kilometrų ilgio dujotiekio „Opal“ statyba bus pradėta kitais metais. Jis skirtas sujungti „Nord Stream“ su Pietų Europos šalimis. Šio dujotiekio vamzdžių skersmuo (1,4 m) suteiks galimybę transportuoti dujotiekių tinklu dujas ir iš kitų regionų, tarp jų ir iš Šiaurės jūros.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasak „Handelsblatt“, Vokietijos vyriausybė remia šį projektą, nes nori, kad pasibaigtų nuolatinė įtampa tarp Lenkijos ir Rusijos.

Lenkija tuo tarpu planuoja savarankiškai Baltijos jūros dugnu nutiesti dujotiekį į Kopenhagą ir Švedijos miestą Treleborgą, teigia dienraštis. Kada šis planas bus įgyvendintas, kol kas neaišku. Taip pat dar nežinoma, ar lenkai jūros pakrantėje statysis suskystintų dujų terminalą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų