tv3.lt sokiu laika tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkija penktadienį, minint Rusijos invazijos metines, pristatė Ukrainai pirmuosius Vokietijoje pagamintus kovinius tankus „Leopard 2“, pranešė lenkų pareigūnai.

Lenkija penktadienį, minint Rusijos invazijos metines, pristatė Ukrainai pirmuosius Vokietijoje pagamintus kovinius tankus „Leopard 2“, pranešė lenkų pareigūnai.

REKLAMA

Penktadienį Kyjive apsilankęs Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis paskelbė, kad Ukrainą pasiekė keturi tankai.

Prezidentas Volodymyras Zelenskis per bendrą spaudos konferenciją su Lenkijos ministru pirmininku patvirtino, kad Ukrainą pasiekė pirmieji „Leopardai“.

„Šiandien skelbiame apie pirmuosius tankus iš Lenkijos“, – sakė V. Zelenskis.

Penktadienį M. Morawieckis taip pat pareiškė, kad Varšuva yra pasirengusi apmokyti Ukrainos pilotus valdyti naikintuvus F-16.

„Taip, esame pasirengę Lenkijoje rengti F-16 naikintuvų mokymus. Pabrėžiu, kad dėl to visada reikia susitarti platesnėje koalicijoje, bet Lenkija yra pasirengusi vykdyti tokius mokymus“, – sakė M. Morawieckis žurnalistams.

REKLAMA

Lenkija pažadėjo Ukrainai 14 Vokietijoje pagamintų tankų „Leopard 2“ ir paragino kitas Europos valstybes pasekti jos pavyzdžiu.

Ukrainos prezidentas spaudžia JAV ir sąjungininkes Europoje atsiųsti jo pajėgoms modernių naikintuvų ir ilgo nuotolio raketų sistemų, bet kol kas tokio sutarimo Vakaruose nėra.

REKLAMA

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda Nacionalinės saugumo tarybos posėdyje sakė, kad džiaugiasi, jog Lenkija pirmoji pasiūlė Ukrainai modernių tankų.

Po to, kai 2022-ųjų vasario 24-ąją Rusija pradėjo plataus masto invaziją, Lenkija yra viena iš ištikimiausių Ukrainos rėmėjų ir ragina NATO ir Europos Sąjungos nares padidinti karinę pagalbą šio konflikto draskomai šaliai. 

Šiemet Lenkija padidino savo ginklų pirkimo apimtis ir padidino šalies karinį biudžetą iki 4 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP). Šiuo metu šalyje gyvena daugiau kaip milijonas ukrainiečių pabėgėlių.

Anksčiau šią savaitę Varšuvoje viešėjo Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas, kuris po netikėto vizito Kyjive Lenkijoje susitiko su rytinio NATO flango devynių šalių vadovais. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų