Lavrovas kaltina Vakarus savanaudiškumu pandemijos metu

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį apkaltino Vakarus, kad pasaulis esą nesivienija kovai su pandemija ir jos ekonominėmis pasekmėmis.

Sakydamas kalbą Jungtinių Tautų Žmogaus teisių taryboje Rusijos diplomatijos vadovas kritikavo Vakarus už įvestas sankcijas, nesustabdomas net koronaviruso pandemijos sukelto pasaulio ekonomikos nuosmukio sąlygomis.

„Deja, nepaisant pandemijos ir akivaizdaus poreikio sutelkti mūsų pastangas, kai kurios mūsų partnerės Vakaruose atsisako peržiūrėti savo savanaudiškumą ir atsisakyti savo prievartos ir neteisėtų bauginimo bei spaudimo metodų“, – sakė jis, kalbėdamas vaizdo ryšiu.

S. Lavrovas apkaltino Vakarų šalis „trokštant pasinaudoti pandemija, kad nubaustų „nepageidautinas“ vyriausybes“.

Europos Sąjunga šią savaitę sutarė į sankcijų sąrašą įtraukti keturis Rusijos pareigūnus dėl Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkalinimo.

Šis žingsnis dar labiau padidino įtampą Maskvos ir Vakarų santykiuose, ir šiuo metu jie yra labiausiai įtempti nuo Šaltojo karo pabaigos

Po 2014 metų Rusijos įvykdyto Ukrainai priklausančio Krymo pusiasalio aneksijos ES ir JAV paskelbė Rusijai virtinę sankcijų Maskvai.

Pastarosiomis savaitėmis Ukraina ir Latvija blokavo virtinės prorusiškų televizijos kanalų transliacijas jų teritorijoje.

S. Lavrovas sako kalboje pasmerkė šiuos žingsnius, pavadindamas juos „politine cenzūra“.

„Tie, kurie dešimtmečiais visam pasauliui pamokslavo apie žodžio ir išraiškos laisvę, dabar demonstruoja netoleranciją alternatyvioms pažiūroms“, – sakė jis.

Rusijos užsienio reikalų ministras taip pat užsipuolė socialinius tinklus, anot jo, „atvirai manipuliuojančius viešąja nuomone ir draudžiančius arba cenzūruojančius vartotojų turinį savo nuožiūra“.

Rusija pernai atvėrė kelią reguliuotojams blokuoti tokias interneto platformas kaip „Facebook“ ir „YouTube“, jeigu jose cenzūruojamas rusų sukurtas turinys.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų