Skelbia apie naują COVID-19 liekamąjį reiškinį: dažniau vargina moteris

Daugiau nei penktadaliui COVID-19 persirgusių pacientų per šešis mėnesius nuo užsikrėtimo ima slinkti plaukai, skelbia naujas tyrimas. Mokslininkų teigimu, toks pavojus labiau gresia moterims. Tyrimas atliktas su Uhane, Kinijoje hospitalizuotais pacientais, rašoma mirror.co.uk.

Ilgalaikius koronaviruso simptomus analizavę mokslininkai išsiaiškino, kad plaukai ėmė slinkti iš viso 359 iš 1 655 pacientų. „The Lancet“ žurnale publikuoti rezultatai taip pat rodo, kad išsekimas, dusulys, galvos svaigimas ir sąnarių skausmas yra vieni pagrindinių ilgalaikių ligos simptomų. Tyrimą atlikę autoriai teigia, kad ilgalaikiai viruso padariniai kol kas dar menkai žinomi.

Pasak jų, alopecija – plaukų slinkimas – dažniau pasitaiko moterims, nei vyrams, kaip ir bendras silpnumas ar išsekimas be polipnėja – tankus kvėpavimas – po fizinės veiklos.

Šios ataskaitos autoriai rezultatuose skelbia: „Per šešis mėnesius nuo ūmios infekcijos COVID-19 pacientus daugiausiai vargino išsekimas ir raumenų silpnumas, miego sutrikimai, nerimas ir depresija. Hospitalizacijos metu sunkiau sirgusiems pacientams vėliau nustatyta pablogėjusi plaučių difuzija ir abnormalūs pokyčiai krūtinės ląstoje, jų ilgalaikis pasveikimas yra daug sunkesnis.“

Tyrimas buvo atliktas su patvirtintais COVID-19 pacientais, kurie buvo išrašyti iš ligoninės Uhane. Tyrimas atliktas praėjusiais metais ir truko nuo sausio 7 iki gegužės 29 dienos. Šie pacientai pasveiko ir buvo išrašyti iš ligoninės, o vėliau jiems buvo pateikti klausimynai. Buvo vertinami jų simptomai ir su sveikata susijusi gyvenimo kokybė. Jiems taip pat buvo paskirta medicininė apžiūra bei šešių minučių trukmės ėjimo testas, o taip pat padaryti kraujo tyrimai.

Po šešių mėnesių nuo teigiamo COVID-19 testo dažniausi pacientų simptomai buvo bendras išsekimas ir raumenų silpnumas – jais skundėsi 63 procentai žmonių. Antroje vietoje – miego sutrikimai, pasireiškę 26 procentams tyrimo dalyvių. Nerimas ir depresija vargina 23 procentus pacientų, tuo tarpu apie plaukų slinkimą informavo 22 procentai pacientų.

Didžiosios Britanijos Nacionalinė sveikatos tarnyba plaukų slinkimo koronaviruso simptomų sąraše nemini, tačiau primena, kad žmogui per dieną nepastebimai nuslenka nuo 50 iki 100 plaukų.


Rašyti komentarą...
A
All Stars
2021-02-24 19:09:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia būtent mūsų žiniasklaida pučia ir pučia burbulą, kol tas burbulas tampa neadekvačiu. O kai tai išaiškėja, vėliau pati žiniasklaida "nustemba" : "...NELAUKTAI, NETIKĖTAI neatsirado vietos...". Kodėl nelauktai? Kodėl netikėtai? Realistai žinojo, kad veikiausiai Sabonis nepateks. Kad patektų Sabonis, turėjo nepatekti Tatumas ar Vučevičius. Pagaliau, tai sprendžia ne kažkoks galimai suinteresuotas asmuo, o renka specialistai.
Shaquille‘as O‘Nealas: "Man kažkas yra pasakęs, kad D. Sabonis yra stipriausias vyrukas NBA" :))) Tas "kažkas" galimai buvo Lietuvos žurnalistas :)))
Viskas logiška: Domantas tapo geru žaidėju, kuris ateityje gali tapti net žvaigžde.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų