Latvijos atstovas EK dar tikisi minkšto „Brexit“

Už euro reikalus atsakingas Europos Komisijos (EK) narys mano, jog vis dar yra šansų, kad Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos (ES) – vadinamasis „Brexit“ – bus taikus ir „minkštas“, tačiau pabrėžia, kad dėl to turi apsispręsti Londonas.

Valdis Dombrovskis interviu agentūrai AFP davė praėjus dienai po to, kai Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Donaldas Tuskas pareiškė, kad vienintelė alternatyva „kietajam“ „Brexit“ – o tokiu atveju Didžioji Britanija pasitrauktų iš bendrosios ES rinkos ir įvestų griežtą imigracijos kontrolę – yra jokio „Brexit“.

„Na, reikšdami Europos Komisijos poziciją, mes dabar pabrėžiame, kad kamuolys yra Jungtinės Karalystės pusėje. Nuspręsti dėl numatomo bendradarbiavimo su ES modelio turi Jungtinės Karalystės vyriausybė“, – pareiškė Komisijos narys.

„Tačiau norint pasilikti vidaus rinkoje, reikės laikytis tam tikrų sąlygų. Jeigu Jungtinė Karalystė yra pasirengusi paisyti tų sąlygų, tuomet, žinoma, yra galimybė svarstyti vadinamąjį minkštąjį „Brexit“, – pareiškė V. Dombrovskis.

REKLAMA

„Pirmininkas Tuskas greičiausiai turėjo omenyje pareiškimą, kurį padarė pati Jungtinės Karalystės vyriausybė ir iš kurio atrodo, kad labiau linkstama prie vadinamojo kietojo „Brexit“, – pridūrė jis.

D. Tuskas pirmininkauja 28 ES lyderius vienijančiai Europos Vadovų Tarybai. Ketvirtadienį jis pareiškė, kad, jo nuomone, „nėra prasmės galvoti apie „minkštąjį „Brexit“.

„Mano nuomone, vienintelė reali alternatyva „kietajam“ „Brexit“ yra jokio „Brexit“. Net jei šiandien beveik niekas tokia galimybe netiki“, – pareiškė jis.

Didžiosios Britanijos vadovams ginčijantis dėl to, kaip šalis turėtų išstoti iš Europos Sąjungos, ir daugeliui baiminantis, kad „kietojo“ „Brexit“ atveju Didžioji Britanija visiškai pasitrauktų iš Europos bendrosios rinkos ir turėtų derėtis dėl naujų prekybos sutarčių, kad galėtų įvesti griežtą imigracijos kontrolę, bene didžiausią smūgį patyrė svaras.

ES vadovai yra pareiškę, kad Didžioji Britanija turės paisyti laisvo žmonių judėjimo principo, jeigu nori ir toliau turėti priėjimą prie bendrosios rinkos. Jie taip pat yra įspėję, kad derybos dėl „Brexit“ bus sudėtingos.

Britanijos ministrė pirmininkė Theresa May anksčiau šį mėnesį paskelbė, kad jos vyriausybės inicijuos išstojimo derybas iki ateinančio kovo pabaigos, taigi šalis iš ES galėtų išstoti iki 2019 metų pradžios.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų