• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidentas Lechas Kaczynskis pareiškė, kad Varšuva nelinks atšaukti savo veto deryboms dėl naujos Europos Sąjungos (ES) ir Rusijos bendradarbiavimo sutarties tol, kol didžiosios ES šalys nepakvies Gruzijos ir Ukrainos prisijunti prie NATO narystės veiksmų plano.

REKLAMA
REKLAMA

„Tik ne visiškai politiškai informuoti žmonės galėjo pagalvoti, kad situacija dėl (Gruzijos ir Ukrainos) prisijungimo plano niekaip nesusijusi su Rusijos priešinimusi“, - trečiadienį naujienų agentūrai „Reuters“ pareiškė L.Kaczynskis.

REKLAMA

Atsakydamas į klausimą, ar Lenkija pasirengusi atšaukti veto Rusijos ir ES deryboms Dmitrijaus Medvedevo prezidentavimo laikotarpiu, L.Kaczynskis atsakė: „Mums, žinoma, reikia vesti derybas, mes, žinoma, turime sukurti aplinką, kuri padės sumažinti nepasitikėjimą. Tačiau visiškai kitas klausimas - ar bus (Rusijos ir ES) strateginės derybos atblokuotos artimiausioje ateityje“.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirmiausia mes norėtume sužinoti, kaip išsispręs reikalas dėl Gruzijos ir Ukrainos prisijungimo prie NATO“, - pridūrė L.Kaczynskis.

L.Kaczynskis pažymėjo, kad ketina ginti savo poziciją per susitikimus, konkrečiai - su Vokietijos ir Prancūzijos, kuri nuo šio birželio pirmininkaus Bendrijoje, lyderiais. Šios šalys nepritarė, kad Ukraina ir Gruzija būtų pakviestos prisijungti prie NATO narystės veiksmų plano.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Prancūzijos prezidentas Nicolas Sarkozy balandžio 23 dieną atvyks į Varšuvą, kur ves derybas su šalies prezidentu L.Kaczynskiu ir ministru pirmininku Donaldu Tusku.

„Tikiuosi, kad Vokietiją galima perkalbėti“, - sakė L.Kaczynskis.

Ankstesnio Briuselio ir Maskvos susitarimo galiojimo laikas baigėsi 2007 metų gruodį, o naujo pasirašymas buvo atidėtas dėl Rusijos ir Lenkijos, kuri užblokavo derybas, nesutarimų.

REKLAMA

Kai Maskva ir Varšuva sureguliavo Lenkijos žemės ūkio produkcijos eksporto į Rusiją problemas, D.Tuskas pareiškė, kad jo šalis nedarys kliūčių ES ir Rusijos deryboms dėl naujo Partnerystės ir bendradarbiavimo susitarimo.

Balandžio 2-4 dienomis vykusiame NATO viršūnių susitikime Bukarešte Vokietijos ir Prancūzijos spaudžiamos Aljanso narės atsisakė Kijevą ir Tbilisį tučtuojau pakviesti prisijungti prie NVP, nors kuo greičiau priimti šias šalis į Šiaurės Atlanto aljansą aktyviai ragino JAV prezidentas George‘as W.Bushas.

Kai kurie ekspertai ėmė kalbėti, kad tai Kremliaus diplomatijos pergalė.

Tačiau NATO dalyviai pažadėjo, kad anksčiau ar vėliau Ukraina ir Gruzija įstos į Aljansą, o prisijungti prie NVP jos gali būti pakviestos jau 2008 metų gruodį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų