Kanados provincijos Kvebeko Vyriausybė atsisakė pašalinti kryžių, kuris puošia parlamento pirmininko kėdės atkaltę, skelbia BBC.
Kvebeko premjeras Jeanas Charestas teigia, kad kryžius simbolizuoja 350 metų provincijos istoriją, kurios taip lengvai negalima ištrinti. Prancūzakalbis Kvebekas yra ištikimas savo katalikiškoms tradicijoms, tačiau pasiūlymas pašalinti kryžių buvo pateiktas atsižvelgiant į siekį integruoti mažumas.
Į Kvebeką pastaruoju metu atvyksta daug imigrantų iš Azijos bei Vidurio Rytų, tuo tarpu gimstamumas baltaodžių kvebekiečių tarpe vis mažėja. Filosofas Charlesas Tayloras bei sociologas Gerardas Bouchardas visą mėnesį tyrė Kvebeko gyventojų nuomonę apie tai, kaip geriausia integruoti mažumas.
Per pastaruosius keletą mėnesių į paviršių iškilo ne viena su mažumomis susijusi kontraversija. Visų pirma viena Monrealio, didžiausio Kvebeko miesto, mokyklų užtamsino langus, kad kitoje gatvės pusėje esančios žydų seminarijos mokiniai pro juos negalėtų matyti menkai apsirengusių mokinių per sporto pratybas.
Be to, mažas Heroksvilio miestelis, kuriame gyvena vos 1,3 tūkst. žmonių ir beveik nėra mažumų, įstatymu uždraudė akmenimis užmėtyti moteris. Be to, moterims uždrausta dėvėti musulmoniškus galvos dangalus.
Bouchardo-Tayloro ataskaitoje teigiama, kad Vyriausybė turi imtis priemonių, kad imigrantai perimtų vakarietiškas kultūrines vertybes ir išmoktų prancūzų kalbą, tuo tarpu vietiniai gyventojai padėtų jiems integruotis.
Iki praėjusio amžiaus septintojo dešimtmečio Kvebeke itin įtakinga buvo katalikų bažnyčia, tačiau nuo to laiko jos galia pamažu nyko.