Legendinis revoliucionierius, tačiau prieštaringai vertinamas politikas ir vadovas F.Castro vėl bando stiprinti politinę įtaką.
F.Castro sakys kalbą Kubos nacionalinėje asamblėjoje. Tai reiškia, kad ilgametis šios šalies vadovas bando susilpninti R.Castro valdžią.
R.Castro savo ruožtu siekia reformuoti Kubą, pasirinkdamas Kinijos modelį, praneša BBC.
Balsas.lt primena, jog 1956 m. gruodžio 2 d. F. Kastro vadovaujama 82 revoliucionierių grupė laivu „Granma“ atplaukė į Orjenteso provinciją Kuboje. Po pirmųjų susidūrimų su kariuomene liko tik 12 nesugautų ar nenužudytų kovotojų, tarp jų broliai Kastro, Če Gevara (Che Guevara).
Jie atsitraukė į Siera Maestros kalnyną ir tęsė partizaninį karą prieš Batistos pajėgas. Augant partizanų skaičiui, Kastro sėkmingai kovojo prieš demoralizuotą, prastai vadovaujamą Batistos armiją. Mažėjant politinei paramai šalies viduje ir vienam kariuomenės pralaimėjimui sekant po kito, Batista 1959 m. sausio 1 d. paliko Kubą, tą pačią dieną sukilėliai (nedalyvaujant pačiam Kastro) įžengė į Havaną.
F. Kastro į Havaną atvyko 1959 m. sausio 8 d. Kaip neabejotinas revoliucijos lyderis, Kastro tapo vyriausiuoju kariuomenės vadu. Vasario 16 d. Kastro pradėjo eiti premjero pareigas, kurias ėjo iki 1976 m., kuomet ėmė eiti Kubos respublikos prezidento pareigas.
Kastro į valdžią atėjo remiamas daugumos Kubos gyventojų, nes pažadėjo sugrąžinti 1940 m. konstituciją, sukurti sąžiningą valdymo aparatą, atkurti visiškas politines ir pilietines žmonių teises, pradėti vykdyti nuosaikias reformas. Nors jo valdymo metais pasiekta didelių sveikatos apsaugos ir švietimo sistemos laimėjimų, šalyje vyravo autoritaristinė atmosfera.