• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrjus Peskovas ciniškai prabilo apie Rusijos raketos smūgį Charkivo srityje esančiai Hrozos gyvenvietei.  

11

Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas Dmitrjus Peskovas ciniškai prabilo apie Rusijos raketos smūgį Charkivo srityje esančiai Hrozos gyvenvietei.  

REKLAMA

52 žmonių gyvybes pasiglemžusi šaltakraujiška Rusijos ataka įvyko vakar: raketa pataikė į kavinę, kurioje vyko gedulingi pietūs už kovose žuvusį Ukrainos karį.  

D.Peskovas pareiškė ciniškai, kad Rusija nepuola civilių.  

„Rusija nepuola civilių gyventojų, o veikia prieš karinę vadovybę“, – gynėsi D. Peskovas.  

Kaimelyje, kuriame įvyko ataka, iki karo gyveno vos 500 žmonių. Skaičiuojama, kad prasidėjus karui kaimelyje gyveno vos kiek daugiau nei 300 gyventojų, o per vakar įvykusią ataką žuvo net 52 žmonės.  

Ukrainietis žuvo laidodamas tėvą 

Ukrainos žiniasklaida atskleidė daugiau apie informacijos apie tragiško Rusijos kariuomenės išpuolio Hroza kaime, Charkivo srityje (Ukraina), aplinkybes. Anksčiau jau buvo skelbta, kad raketa pataikė į pastatą, kuriame susirinko šarvoti artimojo susirinkę žmonės. Žuvusiųjų skaičius jau pasiekė 52 asmenis, įskaitant 6-metį vaiką. 

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečių UNIAN rašoma, kad Hroza kaime spalio 5-ąją buvo atsisveikinama su iš ten kilusiu Andrijumi Kozyriumi. Laidotuves gimtinėje organizavo jo sūnus Denisas. 

REKLAMA

Prasidėjus plataus masto Rusijos puolimui Andrijus ir Denisas gyveno Lenkijoje, tačiau jau pirmosiomis dienomis grįžo į gimtinę ir savo noru užsirašė į Ukrainos kariuomenės gretas. 

Praėję apmokymus jie buvo nukreipti į skirtingus dalinius Popasnės (gyvenvietė ties fronto linija Ukrainos rytuose) kryptimi. Tėvas žuvo vos po trijų kovos veiksmų dienų – buvo mirtinai sužeistas. Anot 76-erių Hrozos gyventojo Vadimo, vyras žuvo Dniepropetrosko srityje, kur ir buvo palaidotas. 

REKLAMA
REKLAMA

Šeima ilgai negalėjo perlaidoti savo artimojo gimtajame Hrozos kaime, o sūnus toliau tęsė tarnybą. Vėliau jis pasitraukė iš kariuomenės dėl problemų su sveikata ir nusprendė perlaidoti savo tėvą gimtinėje. 

Šermenyse dalyvavo apie 60 žmonių, kuomet į kavinės pastatą atskriejo Rusijos raketa. Šiuo metu oficialiai patvirtintos 52 mirtys, penktadienio rytą aptiko dar vieno kūno, kurio tapatybę bandoma nustatyti, fragmentus. Tarp žuvusiųjų – pats Denisas Kozyris, jo žmona, močiutė ir sutuoktinės motina.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Vietos gyventojo Vadimo, kuris taip pat neteko daugelio savo šeimos narių, teigimu, jis pažinojo faktiškai visus šermenyse dalyvavusius asmenis: tai daugiausiai buvo kaimo gyventojai. Jis yra įsitikinęs, kad apšaudymas buvo įmanomas tik vietos kolaborantų dėka. 

Ukrainos vidaus reikalų ministras Ihoris Klymenka teigė, kad pirminiai įrodymai rodo, jog atakai buvo panaudota raketa „Iskander“. 

Jungtinių Tautų žmogaus teisių komisaro biuras penktadienį pranešė, kad smūgio, per kurį žuvo mažiausiai 51 į šermenis Ukrainos Hrozos kaime susirinkęs žmogus, kaltininkė „greičiausiai buvo“ Rusijos paleista raketa. 

„[Šiuo metu] labai sunku visiškai tiksliai nustatyti, kas įvyko, tačiau, atsižvelgiant į vietą, į tai, kad buvo smogta kavinei, manoma, kad tai buvo Rusijos raketa“, – sakė biuro atstovė Elizabeth Throssell. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų