REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nors tai atrodo kaip nekaltas įprotis, krapštyti nosį yra ne tik nesveika, bet ir pavojinga. Pasirodo, kad tai daro labai daug žmonių ir jie rizikuoja rimtai susirgti.

Nors tai atrodo kaip nekaltas įprotis, krapštyti nosį yra ne tik nesveika, bet ir pavojinga. Pasirodo, kad tai daro labai daug žmonių ir jie rizikuoja rimtai susirgti.

REKLAMA

Tyrėjų komanda 1995 m. norėjo sužinoti, ar suaugę žmonės valgo savo nosies išskyras ir ar kai kurie asmenys tai daro taip dažnai, kad tai būtų galima laikyti psichiniu sutrikimu. Jie atliko anoniminę apklausą, kurioje dalyvavo Viskonsino Dane apygardos gyventojai. Rezultatai parodė, kad 91 proc. žmonių reguliariai krapšto savo nosį, tiesa, tik 75 proc. atsakiusiųjų žinojo, kad tai daro beveik visi.

„Pirmoji apklausa apie nosies krapštymą parodė, kad tai daro beveik visi suaugę asmenys“, –  rašoma tyrimo išvadose.

Taigi ar mukofagija (kurią tikriausiai galime vadinti lengviausia autokanibalizmo forma) yra naudinga, ar pavojinga? Na, tokia praktika turi tiek pliusų, tiek minusų, net jeigu nevertiname skonio ir/arba kitų žmonių žvilgsnių.

REKLAMA
REKLAMA

Pirmiausia, vien išskyrų ištraukimas iš nosies gali būti pavojingas, nes krapštant nosį padidėja rizika susirgti stafilokoku. Tyrimai parodė, kad auksinio stafilokoko bakterijos dažniau yra aptinkamos jas krapštyti mėgstančių žmonių nosyse, o ne tų, kuriems labiau patinka jas išsipūsti. Šio tyrimo autoriai pažymi: „Gali būti, kad kai kurias infekcijas, kai šios bakterijos atsiduria nosyje, lemia nosies krapštymas.“

REKLAMA

Nors šios bakterijos, patekusios į jūsų nosį, infekciją sukelia ne visada, susirgus, jūsų nosyje gali susidaryti šunvotės, pūslės ir skausmingi patinimai. Ne kokia pradžia lobių nosyje ieškotojams.

Žmonės, kurie labai dažnai krapšto savo nosį, taip pat rizikuoja susirgti infekcija dėl nosies ertmėje atsirandančių žaizdelių. Vienas ypatingai baisus atvejis nutiko 53-ejų metų moteriai, kuri nosį krapštyti pradėjo būdama maždaug 10-ies. Ji sugebėjo praplėšti šnerves skiriančią nosies sienelę.

Yra žmonių, tikinčių, kad valgyti snarglius yra sveika. Vienas jų – dr. Friedrichas Nischingeris. Jis susilaukė daug dėmesio, paskelbęs, kad nosies išskyrų valgymas padeda stiprinti imuninę sistemą, ir dėl šios priežasties raginęs vaikus daryti tą patį. Šis patarimas yra ne tik šlykštus, bet jis taip pat neturi jokio mokslinio pagrindo.

REKLAMA
REKLAMA

Gleivės veiksmingai sulaiko į mūsų nosis patekusius virusus ir mikrobus, ir taip neleidžia jiems keliauti toliau į mūsų kūną, ši funkcija praranda visą savo prasmę, kai šie įklimpę patogenai yra pasisavinami per burną.

Prieš kelerius metus pasirodė straipsnių, kad snarglių valgymas gali būti naudingas žmogaus dantims, kadangi šios gleivės apsaugo dantų paviršių nuo užsipildymo tam tikromis bakterijomis. Tačiau šiose publikacijose buvo remiamasi tyrimu, kuriame buvo analizuojamos seilės. Galima tik įsivaizduoti, kiek nosies gleivių prireiktų, kad pavyktų pasiekti tokį patį poveikį.

Trumpai tariant, turbūt geriausia yra tiesiog išsipūsti savo nosį, net jeigu niekas nemato.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų