REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anksčiau pirmąją vietą užėmusi Viena iškrito iš geriausiųjų dešimtuko, o reitinge geriausiai pasirodė Naujosios Zelandijos, Australijos ir Japonijos miestai.

Anksčiau pirmąją vietą užėmusi Viena iškrito iš geriausiųjų dešimtuko, o reitinge geriausiai pasirodė Naujosios Zelandijos, Australijos ir Japonijos miestai.

REKLAMA

Covid-19 pandemija pakeitė kasmetinį „Economist Intelligence Unit“ (EIU) geriausių gyventi miestų reitingą. Pirmąją vietą šįkart užėmė Oklandas. Anksčiau pirmavusi Viena net nepateko į geriausiųjų dešimtuką. Šiemet geriausiai siekėsi salų valstybėms: Naujajai Zelandijai, Australijai ir Japonijai.

Austrijos sostinė 140-ies miestų sąrašo lydere tapo 2018 m. ir jau daugelį metų dėl pirmosios vietos iš lenktyniavo su Melburnu. Naujosios Zelandijos miestams daug pranašumo suteikė sėkminga kova su Covid-19, taikant griežtą karantiną, kuriam padėjo salos geografinė izoliacija.

„Griežtas karantinas Naujojoje Zelandijoje leido visuomenei atsidaryti iš naujo ir suteikė galimybę tokių miestų kaip Oklandas ir Velingtonas gyventojams mėgautis gyvenimu, panašiu į priešpandeminę kasdienybę“, – rašom EIU pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Paprastai EIU viešai neskelbia viso savo reitingo. Paskutinį kartą Oklandas į geriausių miestų dešimtuką pateko 2017 m., kai kartu su Ženeva užėmė aštuntą poziciją. Viena šiemet nukrito į dvyliktąją vietą.

REKLAMA

Velingtonas taip pat pateko į geriausiųjų dešimtuką, parodydamas Naujosios Zelandijos pranašumą. Jis užėmė ketvirtą vietą, po Osakos, kuri šiemet pakilo nuo ketvirtos į antrąją vietą, ir Adelaidės, kuri peršoko Sidnėjų bei Melburną, ir iš 10 vietos pakilo į trečiąją.

Paskutinis reitingas buvo paskelbtas 2019 m. Pernai metų reitingas buvo atšauktas.

„Covid-19 pandemija padarė didelę įtaką pasaulio tinkamumui gyventi“, – teigė EIU.

„Miestai visame pasaulyje dabar yra daug mažiau tinkami gyventi nei prieš pandemiją, ir mes pastebime, kad tokie regionai kaip Europa buvo paveikti ypatingai smarkiai.“

Vakcinavimo programos pradžia Europos Sąjungai buvo ypatingai sunki, o dauguma jos narių, tarp jų ir Austrija, turėjo įvesti ilgesnį karantiną nei buvo numatyta. Tai pakenkė Europos miestų rezultatams kultūros ir aplinkos atžvilgiu. Kitos keturios vertintos kategorijos yra stabilumas, sveikatos apsauga, švietimas ir infrastruktūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų