Kol Europoje padėtis dėl COVID-19 blogėja, Naujoji Zelandija skelbia suvaldžiusi virusą

Naujosios Zelandijos premjerė Jacinda Ardern pirmadienį pareiškė, kad šalis „vėl įveikė virusą“, ir paskelbė, kad suvaldžius antrąją COVID-19 bangą suvaržymai Oklande bus sušvelninti.

Gegužės pabaigoje, po griežto karantino, buvo manoma, kad virusas Naujojoje Zelandijoje išnaikintas. Tačiau rugpjūtį didžiausiame šalies mieste Oklande plykstelėjo naujas židinys, priversdamas beveik trims savaitėms uždaryti 1,5 mln. gyventojų turintį miestą.

12 dienų Oklande nenustačius naujų užsikrėtimo atvejų, J. Ardern pirmadienį sakė, kad virusas jau suvaldytas, ir pasveikino gyventojus, ištvėrusius antrą karantiną.

„Jis atrodė ilgesnis“, o metai ir taip „ėmė atrodyti labai ilgi“, bet oklandiečiai ir visi Naujosios Zelandijos gyventojai „laikėsi plano, kuris jau suveikė dukart, ir vėl įveikė virusą“, kalbėjo premjerė.

Pasak J. Ardern, nuo trečiadienio vakaro Oklandas prisijungs prie likusios Naujosios Zelandijos dalies, kur galioja pirmas iš keturių – žemiausias – viruso pavojaus lygis.

Įsigaliojus pakeitimams neliks suvaržymų socialiniams susibūrimams, tad Oklande spalio 18 dieną numatomos regbio „Bledisloe“ taurės rungtynės vyks pilname stadione „Eden Park“.

5 mln. gyventojų turinti Naujoji Zelandija užregistravo tik 25 mirties nuo COVID-19 atvejus. Pirmadienį šalyje šia liga dar sirgo 40 žmonių.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų