naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vyriausybė netrukus ketina apsispręsti, ar Radviliškio ir Raseinių rajonų savivaldybėse imtis papildomų apribojimų dėl įtemptos Covid-19 situacijos. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad apribojimai gali apimti viešojo maitinimo įstaigas bei masinius renginius.

Vyriausybė netrukus ketina apsispręsti, ar Radviliškio ir Raseinių rajonų savivaldybėse imtis papildomų apribojimų dėl įtemptos Covid-19 situacijos. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga teigia, kad apribojimai gali apimti viešojo maitinimo įstaigas bei masinius renginius.

REKLAMA

Vyriausybė šią savaitę svarstys apribojimus ten, kur sergamumas koronavirusu yra didžiausias. Sveikatos apsaugos ministerija įpareigota skubiai parengti teisės aktų pakeitimus dėl galimų ribojimų. 

„Šiandien dienai pati sudėtingiausia situacija išlieka Raseinių rajono savivaldybėje, kur praėjusią savaitę sergamumo rodiklis buvo 988 susirgimai 100 tūkst. gyventojų. Lietuvoje šis rodiklis nesiekia 50-ies. <...>

Tokia situacija išlieka ir Radviliškio rajono savivaldybėje, kur praėjusią savaitę sergamumo rodiklis buvo 464, šį trečiadienį Vyriausybėje bus svarstoma dėl bent jau šių savivaldybių atskirų priemonių taikymo“, – žurnalistams pirmadienį kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Taip pat dėl galimų apribojimų ketinama kalbėti su minėtų savivaldybių merais ir administracijų vadovais.

„Galiu tik apgailestauti, kad girdime iš specialistų, savivaldybės atstovų, kad nepaisant to, kad yra sudarytos sąlygos gyventojams testuotis, vis tiktai tas testavimas vyksta labai vangiai. Girdime nerimą keliančių naujienų, kad gyventojai nelinkę tikėti virusu, nelinkę tikėti situacijos rimtumu“, – kalbėjo A. Veryga.

REKLAMA

Vis tik paklaustas, ar palaikytų priverstinio gyventojų testavimo dėl Covid-19 idėją, ministras ją atmetė, pažymėdamas, kad sunkiai įsivaizduoja, kaip pavyktų tai įgyvendinti.

Apribojimai renginiams ir kavinėms

Kalbėdamas apie galimus apribojimus, ministras minėjo renginius – siūloma registruoti visus jų dalyvius.

„Buvo pasiūlyta, kad renginiams būtų priskirti ir nekomerciniai viešieji renginiai, tokie, kaip miestų šventės festivaliai, mugės. Buvo siūlymas atsisakyti maksimalaus 300 asmenų skaičiaus, nuo kurio prasidėtų registracija. Siūloma, kad registracija būtų nepriklausomai nuo to, koks yra tokių renginių dalyvių skaičius“, – pridūrė A. Veryga.

REKLAMA

Taip pat, anot ministro, galimas viešųjų maitinimo įstaigų darbo ribojimas, tačiau jis būtų taikomas tik labiausiai paveiktose savivaldybėse.

„Priimta kol kas nieko nėra. Buvo šita tema diskutuojama Covid-19 valdymo komitete. Konkretaus sprendimo šiuo metu nėra priimta. Bet gali tokios priemonės būtų pritaikytos tose pačiose problemiškiausiose savivaldybėse“, – patikino A. Veryga.

Griežtinimus taikytų ne visos šalies mastu

Tuo metu premjeras Saulius Skvernelis pirmadienį skelbė, kad numatomi įvesti sugriežtinimai bus taikomi konkrečiuose regionuose, o ne visos šalies mastu.

REKLAMA
REKLAMA

„Kaip esame sutarę COVID-19 valdymo strategijoje, reikiamus ribojimus įvesime tik atskirose savivaldybėse, pasižyminčiose grėsmingiausia situacija, o ne visos šalies mastu. 

Kol kas nekonkretizuosiu, kokios priemonės bus taikomos – jas įvardins specialistai. Tačiau noriu iš anksto pasakyti, kad viešojo maitinimo ir pasilinksminimo vietų darbo laikas neturėtų būti trumpinamas tose savivaldybėse, kur COVID-19 situacija nekelia susirūpinimo. Taip pat noriu pasakyti, kad problemas konkrečiose vietovėse spręsime glaudžiai bendradarbiaudami su vietos savivalda“, – „Facebook“ rašė S. Skvernelis.

REKLAMA

100 naujų atvejų

44 iš 100 naujų koronaviruso atvejų susiję su protrūkiais, viename židinių Raseinių globos namuose užsikrėtė dar 10 darbuotojų, informavo Nacionalinis visuomenės sveikatos centras.

40 naujų atvejų registruota Kauno, 27 Vilniaus, 21 Šiaulių apskrityse. Dar penki fiksuoti Panevėžio, du  Klaipėdos, keturi Alytaus bei vienas Telšių apskrityse.

Po kontakto su asmenimis, kuriems patvirtintas koronavirusas, epidemiologų vertinimu, užsikrėtė 72 asmenys, 26 asmenų užsikrėtimo aplinkybių epidemiologams nustatyti nepavyko – jie nebuvo išvykę į užsienį ir su nustatytais užsikrėtusiais nebendravo.

Be to, per praėjusią parą registruoti du įvežtiniai atvejai iš Ukrainos ir Baltarusijos. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų