Kodėl išpuolis Las Vegase nėra vadinamas teroro išpuoliu?

Tragedijos Las Vegase, kurios metu šaulys nužudė 59 žmones, aptarimo socialiniuose tinkluose pursluose viena iš vyraujančių temų buvo klausimas, kodėl žudikas nebuvo pripažintas teroristu, rašoma BBC.

79

Naujienų agentūros, žiniasklaida ir JAV pareigūnai 64 metų vyrą įvardijo kaip „vienišą vilką“, „pagyvenusiu vyru“, „lošėju“ bei „buvusiu buhalteriu“ – tačiau tik vienetai jį vadino teroristu.

Nebuvo ideologinės žinutės

Problemų suteikiant tinkamą apibūdinimą Stevenui Paddockui sukelia ir tai, kad iki šiol nėra žinomi šio šiurpaus nusikaltimo motyvai. Įrodymų, kad jis būtų susijęs su teroristinėmis organizacijomis, nepaisant to, kad ISIS jau tą pačią dieną prisiėmė atsakomybę už išpuolį ir įvardijo amerikietį „islamo kariu“, nėra. Taip pat nėra jokios informacijos, kad jis būtų turėjęs psichologinių problemų, išskyrus faktą, kad jo tėvas 1960-1970 metais buvo oficialiai pripažintas psichopatu ir itin pavojingu nusikaltėliu, vykdžiusiu ginkluotus išpuolius. Pats S. Paddockas buvo baustas tik dėl kelių eismo taisyklių pažeidimų.

Tačiau didelė dalis soc. tinklų vartotojų yra tikri, kad vietoje S. Paddocko atsidūrus musulmonui jį akimirksniu būtų pakrikštiję teroristu, iškart susiejus jį su teroristinėmis grupuotėmis – net ir be tiesioginių įrodymų.

(79 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Nutekintos Las Vegaso šaulio viešbučio kambario nuotraukos

Įžymybės, televizijos žvaigždės ir mokslininkai aptarinėja, kodėl Las Vegaso šaudynių atveju terminas „teroristas“ nėra naudojamas.

Remiantis Nevados valstijos įstatymais, terorizmo aktu yra vadinami tokie veiksmai: „Bet kurie veiksmai, susiję su smurto panaudojimu sukeliant sunkų kūno sužeidimą ar mirtį eiliniams piliečiams“.

Federaliniu lygmeniu JAV įstatymai numato „vidinį terorizmą“ – tai yra veiksmai, kurie atitinka tris kriterijus: kelia grėsmę žmogaus gyvybei, pažeidžia šalies ar valstijos įstatymus; yra skirti gąsdinti ar versti kažką daryti piliečius ar valdžios atstovus; vykdomi daugiausiai JAV teritorijoje.

Federalinio tyrimų biuro aprašyme taip pat nurodoma, kad norint pripažinti tam tikrus veiksmus teroro išpuoliu yra būtinas ketinimas „gąsdinti ar versti valdžią, gyventojus (ar bet kuriuos šių dviejų grupių atstovus) siekiant politinių ar visuomeninių tikslų“.

Būtent šis teiginys gali būti atsakymas į klausimą: ar išpuolis yra rengiamas išskirtinai tam, kad būtų padaryta kuo daugiau žalos, ar tuo pačiu užpuolikas bando paveikti valdžią arba pateikti kokią nors savo atstovaujamą ideologiją?

REKLAMA

Kilo pasipiktinimas dėl išpuolio vertinimo

Daug soc. tinklų vartotojų dalijosi paveikslėliu, kuriame pateikiamas Nevados valstijos įstatymo tekstas, ir klausimas – kodėl, nepaisant akivaizdaus apibrėžimo, Las Vegaso policija ir oficialūs pareigūnų atstovai apie S. Paddocką pareiškė: „Mes nežinome, kokia tuo metu buvo jo įsitikinimų sistema. Šiuo metu mums atrodo, kad jis veikė vienas, kaip „vienišas vilkas“.


Rašyti komentarą...
O
Onytė
2017-10-05 13:18:50
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senas pensininkas be fizinio pasiruošimo , laiką leidžiantis prie lošimo stalų , milijonierius, gyvenantis prestižiniame pensininkų rajone su golfo ir teniso aikštynais , nesidomintis nei religija nei politika , staiga per naktį tapo galingu snaiperiu ir supermenu .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų