Kinijoje ir toliau veikia taip vadinamų „juodųjų kalėjimų“ tinklas. Šiuose kalėjimuose yra laikomi vargingi žmonės, kurie, neapsikentę vietinių korumpuotų pareigūnų piktnaudžiavimo, mėgino vykti skųstis į Pekiną, skelbia „Human Rights Watch“.

Šiuos neoficialius kalėjimus, kurie yra įrengiami viešbučių, ligoninių ar net vyriausybinių institucijų rūsiuose, saugo nusamdyti banditai, kuriems mokama už tai, kad šie pagrobtų pasiskųsti norintį asmenį dar iki to laiko, kai jis pasieks Pekiną.

„Human Right Watch“ pateikiama 53 puslapių ataskaita, kuri vadinasi „Pragaro alėja“, buvo parengta atlikus gausybę interviu su buvusiais „juodųjų kalėjimų“ kaliniais, Kinijos žurnalistais, teisininkais, akademikais. Ataskaita skelbiama likus vos kelioms dienoms iki pirmojo JAV prezidento Baracko Obamos vizito į Kiniją.

Kinijos valdžia oficialiai neigia slaptų kalėjimų egzistavimą. Tačiau žmogaus teisių gynėjai neabejoja, kad Pekinas meluoja. Žmonės šiuose slaptuose kalėjimuose, kaip teigiama, yra laikomi tol, kol neusprendžia atsisakyti visų savo pretenzijų valdžios atžvilgiu.

Oficialiai Kinijos piliečiai turi teisę dėl vietinės valdžios veiksmų skųstis centrinei vyriausybei, tačiau praktikoje ši teisė yra smarkiai varžoma. Vietiniai pareigūnai daro viską, kad skundai nepasiektų Pekino.

Žmogaus teisių gynėjai teigia, kad sulaikytieji dažnai patiria fizinį ir psichologinį smurtą, jiems grasinama išprievartavimu.


Rašyti komentarą...
s
seiminija
2009-11-12 10:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia, tad ir veikia
Atsakyti
0

s
seiminija
2009-11-12 10:29:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
reikia, tad ir veikia
Atsakyti
0

N
Nepatenkintas
2010-01-31 20:36:00
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kas tam pasauly darosi, baisu... Kasdien suzinai kazka naujo ir vis baisiau ir baisiau pasidaro.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų