Kijevas: skubiose derybose dėl padėties Ukrainos rytuose pasiekta pažangos

Maskvos, Kijevo ir prorusiškų separatistų atstovai antradienį surengė skubų susitikimą, kuriame ieškoma būdų, kaip sušvelninti įtampą, Rusijai prie Ukrainos sienų sutelkus dešimtis tūkstančių savo karių.

Ukrainos delegacijos atstovas Oleksijus Arestovyčius naujienų agentūrai AFP sakė, kad buvo padaryta pažangos siekiant atkurti paliaubas, dėl kurių buvo sutarta pernai liepą. Jas sužlugdė pastaruoju metu smarkiai suintensyvėję susirėmimai tarp Kijevo vyriausybės pajėgų ir Maskvos remiamų separatistų Ukrainos rytuose.

Susitikime dalyvauja ir tarptautiniai stebėtojai.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis paragino atkurti paliaubas. Praėjusią savaitę po susitikimo su Prancūzijos prezidentu  Emmanueliu Macronu jis išreiškė viltį, kad derybos bus sėkmingos.

Pastarosiomis savaitėmis suintensyvėjus susirėmimams tarp ukrainiečių pajėgų ir prorusiškų separatistų, Rusija prie savo sienos su Ukraina sutelkė dešimtis tūkstančių karių, pakurstydama nuogąstavimus dėl didelio masto eskalacijos seniai vykstančiame konflikte.

Europos Sąjunga pirmadienį nurodė, kad prie Ukrainos sienos sutelkta daugiau kaip 150 tūkst. rusų karių.

Ukraina kovoja su prorusiškais separatistais šalies rytinėje dalyje nuo 2014 metų, kai Maskva aneksavo Krymą. Šis karas jau nusinešė per 13 tūkst. gyvybių, o kone 1,5 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus.

Nuo šių metų pradžios per konfliktą jau žuvo 30 ukrainiečių karių, o per visus praėjusius metus – 50.


Rašyti komentarą...
O
Ona
2021-04-20 15:52:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tai rusiški py da rai gali žudyti ukrainiečius kada panorėjęs,o jau ukrainiečiai apsiginti negali.Kaip suprasti?Patys kacapai puola ,šaudo ir dar rėkia tipo juos puola.Nu ir šlykštynes,bjaurybes ruskiai.
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų