Ukrainos prezidento rinkimuose nebus išvengta antrojo turo, kuriame vasario 7 dieną turės susigrumti Viktoras Janukovičius ir Julija Tymošenko. Centrinė rinkimų komisija suskaičiavo pusę visų balsų ir teigia, kad „Regionų partijos“ lyderis V. Janukovičius turi surinkęs 37 proc. balsų, o J. Tymošenko – 24 proc.
Trečioje vietoje kol kas yra buvęs Ukrainos Centrinio banko vadovas Serhejus Tygypko, kuriam simpatijas išreiškė 13 proc. balsavusiųjų.
Iš posto besitraukiantis Oranžinės revoliucijos lyderis Viktoras Juščenka yra surinkęs vos apie 5 proc. balsų.
Savo rinkiminiame štabe premjerė J. Tymošenko atrodė itin pasitikinti savo jėgomis. Ji, remdamasi dar porinkiminių apklausų duomenimis, teigė, kad dauguma ukrainiečių išreiškė savo valią būti laisva ir demokratine valstybe. „Galimybės V. Janukovičiui, kuris atstovauja kriminalinę aplinką, laimėti rinkimus paprasčiausiai neegzistuoja“ - teigė J. Tymošenko. Ji žadėjo demokratinį šalies atsinaujinimą. Kreipdamasi į kitų kandidatų rėmėjus, ji ragino balsuoti už save ir žadėjo įgyvendinti tai, ko neįgyvendino Oranžinės revoliucijos lyderiai.
Tačiau realybė rodo, kad nemaža dalis ukrainiečių yra nusivylę nuolatinių nesutarimų tarp premjerės J. Tymošenko ir kadenciją baigiančio prezidento V. Juščenkos. Šie nesutarimai ne kartą paralyžiavo šalies politinį gyvenimą. Tad apžvalgininkai teigia, kad patarlė, skelbianti apie tai, kad ten, kur du pešasi, dažniausiai laimi trečias, šįkart yra kaip niekada aktuali.
Kalbėdamas savo rėmėjams, V. Janukovičius, kuris buvo aršus Oranžinės revoliucijos priešas, teigė, kad ukrainiečiai balsavo už pokyčius. Šis politikas yra itin populiarus pramoniniuose, daugiausiai rusiškai kalbančiuose šalies rytuose. V. Janukovičius teigia, kad, jam tapus prezidentu, Ukraina niekada neprisijungs prie NATO karinio aljanso ir liks neutralia valstybe.
Apžvalgininkai teigia, kad pagrindiniais pretendentai į antrąjį rinkimų turą jau sekmadienio naktį pradėjo derybas dėl kitų kandidatų paramos. Čia J. Tymošenko turi pranašumą, nes V. Janukovičius be savo tradicinių rėmėjų paramos gali tikėtis paspirties nebent iš itin siauro komunistų ir socialistų rėmėjų būrio.