REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
7
Griežtas Danilovo tonas: Ukrainos pergalei reikia tik ginklų, tačiau Vakarai nenori „adekvačiai reaguoti“ (nuotr. SCANPIX)

Ukraina pradeda trečiuosius plataus masto karo metus nesiliaujant ginčams dėl JAV pagalbos pratęsimo ir Vakarams vėluojant tiekti reikiamą ginkluotę. Pergalei mūšio lauke Ukrainos pajėgoms reikia tik ginklų, pareiškė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas

7

Ukraina pradeda trečiuosius plataus masto karo metus nesiliaujant ginčams dėl JAV pagalbos pratęsimo ir Vakarams vėluojant tiekti reikiamą ginkluotę. Pergalei mūšio lauke Ukrainos pajėgoms reikia tik ginklų, pareiškė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas

REKLAMA

Svarbiausi įvykiai:

23:42 | Rusija atakavo Odesą, yra aukų

Penktadienio vakarą Rusijos kariuomenė dronais atakavo Odesą. Užsidegė gyvenamasis namas, du žmonės buvo sunkiai sužeisti, praneša regiono karinės administracijos vadovas Olehas Kiperas.

„Antrą parą iš eilės priešas atakuoja Odesos regioną bepiločiais lėktuvais. Dėl priešo apšaudymo Odesoje buvo sunaikintas gyvenamasis namas, kuris vėliau užsidegė. 

Pranešama, kad buvo sužeisti du žmonės. Sužeistieji sunkios būklės nugabenti į ligoninę“, – nurodė jis.

Įvykio vietoje dirba gausios tarnybų pajėgos. Vyksta paieškos operacijos ir gaisro gesinimas. Pasak O. Kiperio, po griuvėsiais gali būti žmonių.

REKLAMA
REKLAMA

22:19 | Danilovas: Ukrainai reikia tik ginklų, bet ne visi Vakaruose nori mūsų pergalės

Ukraina pradeda trečiuosius plataus masto karo metus nesiliaujant ginčams dėl JAV pagalbos pratęsimo ir Vakarams vėluojant tiekti reikiamą ginkluotę. Pergalei mūšio lauke Ukrainos pajėgoms reikia tik ginklų.

REKLAMA

Tai leidiniui „The Times“ pareiškė Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Oleksijus Danilovas, praneša UNIAN.

Pasak pareigūno, Rusija visoje fronto linijoje turi mažiausiai penkis kartus daugiau sviedinių nei Ukraina. Ginklų ir amunicijos trūkumas kelia vis didesnę grėsmę Gynybos pajėgoms.

„Ukrainai reikia trijų komponentų – ginklų, ginklų ir dar kartą ginklų“, – sakė O. Danilovas.

Komentuodamas sąjungininkų nesugebėjimą suteikti Kyjivui pakankamą ugnies galią, kad būtų atremtos Putino pajėgos, O. Danilovas padarė prielaidą, jog ne visi Vakaruose nori, kad Ukraina laimėtų karą.

REKLAMA
REKLAMA

„Jei jie to norėtų, tai laiku aprūpintų mus modernia ginkluote“, – sakė jis.

„Šiame kare aš netekau sūnėno. Krikštasūniui nutraukė dalį kojos... Bet tai (patyriau) ne tik aš. Buvo tiek daug sielvarto. Tiek daug žmonių neteko savo vaikų, tėvų, žmonų ar vyrų. Ir Vakarai užmerkia į tai akis, nenori į tai adekvačiai reaguoti. Galų gale juk rusai žudo ne juos“, – pažymėjo O. Danilovas.

21:55 | Įspėjo Moldovą ir Baltijos šalis dėl grėsmės

Nesąžiningos taikos tarp Ukrainos ir Rusijos sudarymas dabar reikštų, kad karas bus atnaujintas, kai Kremliui tai bus naudinga. Tokią nuomonę JT Generalinės Asamblėjos posėdyje išsakė Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius Davidas Cameronas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Putinas sakė, kad taikos nebus, kol Rusija nepasieks savo tikslų. Neseniai duotame interviu jis atsargiai vengė patvirtinti, kad yra patenkintas teritorijomis, kurias jau atėmė iš Ukrainos. Tai nėra kompromisų ieškantis žmogus.

Greičiau jis yra neoimperialistinis baikeris, įsitikinęs jėgos teisingumu. Neteisinga taika dabar tik paskatins jį atnaujinti kovą Ukrainoje, kai jam tai bus naudinga“, – sakė D. Cameronas.

D. Cameronas priminė, kad nuo invazijos į Gruziją 2008 m. iki Krymo aneksijos 2014 m. ir visiškos invazijos į Ukrainą 2022 m. Rusija nesulaukė stipraus tarptautinio pasipriešinimo, todėl „vis grįždavo ir grįždavo dar kartą“. 

REKLAMA

„Jei Putinui pavyks iškovoti bent kokią nors pergalę Ukrainoje, nukentės visas likęs pasaulis. Tai, kas prasidėjo Ukrainoje, nesibaigs Ukrainoje. Savo iškreiptą istorijos supratimą Putinas gali pritaikyti bet kur, pavyzdžiui, Moldovoje ar Baltijos šalyse. Jis taip pat paskatins kitus kovoti, kai jiems tai bus naudinga. Nė viena valstybė, turinti didelį, agresyvų kaimyną, nebus saugi“, – reziumavo Didžiosios Britanijos užsienio reikalų sekretorius.

20:47 | Kuleba: Rusijos karas Ukrainoje ignoruoja pasaulio daugumos valią

Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba penktadienį – antrųjų Maskvos karo prieš Kyjivą metinių išvakarėse – JT Generalinėje Asamblėjoje apkaltino Rusiją ignoruojant pasaulio valią.

REKLAMA

Asamblėjos posėdis buvo surengtas Ukrainai rengiantis minėti antrąsias Rusijos plataus masto invazijos metines tuo metu, kai JAV Kongresas vis dar blokuoja gyvybiškai svarbią JAV pagalbą Ukrainai, o Rusija jaučiasi padrąsinta pastarosiomis savaitėmis pasiektų naujų laimėjimų.

„Rusija ignoruoja pasaulio daugumos valią. Ji tęsia savo agresiją ir meta vis daugiau žmonių į karo liepsnas“, – sakė D. Kuleba.

„Taip pat matome, kad per šiuos dvejus metus pasaulinis saugumas tik pablogėjo. Visame pasaulyje įsiplieskia vis daugiau karų ir konfliktų. Viena iš to priežasčių – kraujuojanti žaizda Europos širdyje.“

Ukraina yra priklausoma nuo Vakarų tiekiamų ginklų ir šaudmenų – karinės paramos šaliai reikia siekiant apsiginti nuo Rusijos atakų, kurios suintensyvėjo, nes Maskva siekia pasinaudoti tuo, kad Kyjivo ištekliai mūšio lauke yra išsekę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šį savaitgalį į Ukrainą atvyks ne vienas Vakarų šalių lyderis, norintis pademonstruoti paramą Kyjivui, nes karas vis tęsiasi, o dvejus metus trunkančios kovos su didesne ir turtingesne kariuomene atima jėgas.

 „Esu dėkingas visoms JT valstybėms narėms, kurios nuosekliai palaikė svarbius Generalinės Asamblėjos raginimus, smerkiančius Rusijos agresiją prieš Ukrainą ir raginančius Maskvą nutraukti karo veiksmus“, – JT sakė D. Kuleba.

„Ši asamblėja ne kartą parodė, kad pasaulio dauguma stovi Ukrainos pusėje.“

20:00 | Virš Azovo jūros Ukraina numušė Rusijos karinį lėktuvą A-50

Penktadienio vakarą, vasario 23 d., Ukrainos kariuomenė virš Azovo jūros numušė Rusijos lėktuvą A-50.

REKLAMA

Apie tai pranešė „RBC-Ukraina“, remdamasi šaltiniais gynybos pajėgose.

Šaltinių teigimu, tai buvo bendra Ukrainos oro ir gynybos pajėgų operacija. Žalos dydis nustatinėjamas.

„Šansai išgelbėti lėktuvą yra minimalūs“, – sakė šaltiniai

Skelbiama, kad Rusija turėjo tik 9 tokius orlaivius. A-50 yra tolimojo nuotolio radiolokacinio aptikimo ir valdymo orlaivis, galintis vykdyti žvalgybą ir nukreipti smūgius.

19:03 | Donecko srityje dėl „šahedų“ atakos sunaikinta beveik 500 tonų grūdų

Donecko srities Kramatorsko rajone dėl Rusijos bepiločių orlaivių naktinės atakos prieš žemės ūkio įmonę buvo sunaikinta 480 tonų grūdinių kultūrų sėklų, apgadinta įranga ir pastatai.

REKLAMA

Tai feisbuke pranešė Donecko srities karinės administracijos vadovas Vadymas Filaškinas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Šiąnakt priešas „šahedais“ smogė žemės ūkio įmonei Kramatorsko rajone. Suniokotas grendymas, sandėliai, dirbtuvės, garažas, nukentėjo žemės ūkio technika, sugadinta 480 tonų grūdinių kultūrų sėklų, kurias įmonė buvo paruošusi sėjai“, – rašoma pranešime.

Pareigūnas pažymėjo, kad įmonė nuo apšaudymų nukentėjo jau trečią kartą.

Pasak V. Filaškino, nuo karo pradžios regione buvo suniokotas 337 žemės ūkio įmonių turtas. Nukentėjo augalininkystės, gyvulininkystės ir perdirbimo įmonės, kepyklos, elevatoriai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Preliminariais duomenimis, žalos suma jau pasiekė 4,4 mlrd. grivinų.

Dėl karo veiksmų žuvo daugiau nei 1,2 mln. naminių paukščių, 25,1 tūkst. kiaulių, 1200 karvių, 600 avių ir 3 tūkst. triušių.

Sugadinta arba sunaikinta 3,5 tūkst. technikos ir įrangos vienetų.

Nepaisydami kasdienės rizikos, susijusios su apšaudymais ir minomis, nepaisydami patirtų nuostolių, Donecko srities ūkininkai nenuleidžia rankų ir ruošiasi pavasarinei sėjai, pabrėžė regiono vadovas.

18:49 | Ukrainiečiai pirmą kartą parodė, kaip naudoja „Abrams“

Ukrainos pajėgos pirmą kartą parodė vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip Ukrainos fronte naudojami tankai „Abrams“, rašo UNIAN.

REKLAMA

18:18 | Zelenskis: Ukrainos premjeras apsilankys Lenkijos pasienyje

Ukrainos ministras pirmininkas Denysas Šmyhalis penktadienį vadovaus delegacijai, kuri vyks į Lenkijos pasienį aptarti Lenkijos ūkininkų vykdomos blokados, pranešė prezidentas Volodymyras Zelenskis.

„Ministro pirmininko vadovaujama grupė šiandien bus pasienyje su Lenkija. Ar ten bus lenkų kolegos, yra jų asmeninis sprendimas“, – sakė V. Zelenskis.

Penktadienį ukrainiečių vicepremjeras Oleksandras Kubrakovas pranešė, kad Lenkijos ir Ukrainos pasienyje nukentėjo tranzitu geležinkeliu gabenti Ukrainos rapsai.

„Šį rytą Dorohusko (Lenkijoje) geležinkelio stotyje nežinomi asmenys sugadino ukrainietišką žemės ūkio produkciją. Buvo atverti trys [...] vagonai su rapsais. Tai tranzitinis krovinys, vykstantis į Vokietiją (Hamburgą)", – socialiniame tinkle „X“ rašė O. Kubrakovas.

REKLAMA

Per panašų incidentą vasario 11 dieną Lenkijos ūkininkai sustabdė tris ukrainietiškus grūdus gabenančius sunkvežimius ir dalį krovinio išvertė ant kelio.

Antradienį protestuojantys Lenkijos ūkininkai pasienyje su Ukraina atidarė du ukrainiečių prekinius vagonus ir ant bėgių išpylė Vokietijai skirtus grūdus.

Lenkijos ūkininkai tęsia ilgas savaites trunkančius protestus blokuodami sieną su Ukraina. Protestai išplito po visą šalį, nes ūkininkai taip pat skundžiasi dėl Europos Sąjungos Žaliojo kurso, kuriuo siekiama, kad Europos pramonė ir žemės ūkis atsižvelgtų į aplinkosaugos reikalavimus, poveikio.

Pastaruoju metu ūkininkai suintensyvino savo veiksmus ir praktiškai užblokavo visus sienos kirtimo punktus su Ukraina.

REKLAMA
REKLAMA

17:53 | „Šahedas“ smogė daugiaaukščiam gyvenamajam namui Dnipre: iš griuvėsių ištrauktas vyro kūnas

Dnipro mieste iš daugiaaukščio gyvenamojo namo, į kurį pataikė rusų dronas, griuvėsių ištrauktas vyro kūnas.

Tai „Telegram“ kanale pranešė Dnipropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Lysakas, kuriuo remiasi „Ukrinform“.

„Dnipro mieste iš drono sugriauto namo griuvėsių ištrauktas vyro kūnas. Rusai jį nužudė naktį, kai jis tiesiog ilsėjosi savo bute“, – parašė pareigūnas.

Moters, kuri atakos metu greičiausiai buvo namuose, tebeieškoma.

Anksčiau buvo pranešta, kad rusų „šahedas“ penktadienio naktį smogė daugiaaukščiam gyvenamajam namui. Sužeisti aštuoni žmonės, du iš jų nugabenti į ligoninę.

Dviejų laiptinių gyventojus teks iškeldinti. Vietoje toliau dirba visos komunalinės tarnybos, nes nukentėjusiame daugiabutyje jau nuo nakties atjungtos komunikacijos.

17:05 | „Politico“: artimiausius karo Ukrainoje mėnesius nulems trys veiksniai

Strateginė Ukrainos užduotis 2024 m. – „išsilaikyti“, tikintis, kad 2025 m. ji vėl galės bandyti išstumti okupantus iš savo teritorijos, rašo „Politico“. Analitinėje publikacijoje pažymima, kad artimiausių mėnesių įvykių raidą nulems trys pagrindiniai veiksniai: ginklų ir darbo jėgos trūkumas ginkluotosiose pajėgose, Rusijos artilerijos pranašumas ir nesiliaujančios antžeminės atakos bei oro gynybos ir tolimojo nuotolio raketų trūkumas ginkluotosiose pajėgose.

REKLAMA

„Šie metai bus abiejų pusių atsinaujinimo ir pasiruošimo metai,“, – „Politico“ teigė Marcas Thysas, pernai atsistatydinęs iš Belgijos gynybos vadovo pavaduotojo pareigų.

Po Avdijivkos užėmimo rusai nesustojo ir bando vėl pulti, ypač Zaporižę.

„Lemiamas veiksnys – Ukrainos gebėjimas sukurti palankias gynybines pozicijas“, – sakė dabartinis Bundesvero karininkas, pageidavęs likti anonimu.

„Politico“ atkreipia dėmesį į gerokai padidėjusią karinę gamybą pačioje Rusijoje ir didelį šaudmenų, kamikadzių dronų ir balistinių raketų tiekimą iš Irano ir Šiaurės korėjos. Ir visa tai vyksta Vakarų ginklų tiekimo Ukrainai sutrikimų fone.

Vasario 20 d. Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas ir vyriausiasis ginkluotųjų pajėgų vadas Oleksandras Syrskis telefonu kalbėjosi su JAV gynybos sekretoriumi Lloydu Austinu. Pokalbyje dalyvavęs neįvardytas dalyvis leidiniui „Politico“ papasakojo apie dabartinius Ukrainos prioritetus dėl naujų ginklų tiekimo.

Pasak jo, kaip ir anksčiau, Ukraina prašo kuo daugiau priešlėktuvinės gynybos sistemų, tačiau vietoj kovinių lėktuvų ar tankų Kyjivas dabar pageidauja bepiločių orlaivių stebėjimui ir tolimiems smūgiams. Ukrainiečiams taip pat reikia elektroninės kovos sistemų, kad galėtų trikdyti Rusijos bepiločius orlaivius ir balistines raketas.

REKLAMA

Kita Ukrainos problema – papildomos mobilizacijos poreikis, kuris yra nepopuliarus sprendimas.

„Dar viena Ukrainos problema yra tikėjimo išlaikymas. Pesimizmą daugiausia lemia tai, kad pastaraisiais mėnesiais sulėtėjo pagalbos tiekimas“, – rašoma leidinyje.

16:33 | Rusai apšaudė kaimą Chersono srityje, sužeista moteris

 Rusijos kariuomenė apšaudė Novotiahinkos kaimą Chersono srityje, sužeista 77 metų moteris.

Tai pranešė Chersono srities karinė administracija, kuria remiasi „Ukrinform“.

„Dėl Rusijos apšaudymo Novotiahinkoje buvo sužeista vietos gyventoja“, – rašoma pranešime.

Kaip pažymima, 77 metų moteris nukentėjo savo namuose. Ji kontūzyta, patyrė galvos smegenų traumą, sužeista į galvą ir nugarą.

Nukentėjusioji nugabenta į ligoninę. Medikai jos būklę apibūdina kaip vidutinio sunkumo.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, rusams apšaudant Chersoną naktį į penktadienį, kilo keturi gaisrai, kurie buvo užgesinti.

15:55 | Ukrainiečių špyga rusams: per Rusijos šventę virš Krynkų iškėlė savo vėliavą

„DeepState“ analitikai skelbia, kad Ukrainos ginkluotosios pajėgos virš Krynkų gyvenvietės Chersnone iškėlė Ukrainos vėliavą. Vėliavą iškėlė kontradmirolo Mychailos Ostrohradskio vardu pavadinto 35-ojo atskirojo jūrų pėstininkų pulko kovotojai.

REKLAMA

Ukrainos vėliavą gynėjai iškėlė kaip tik tuo metu, kai Rusija švenčia vadinamąją Tėvynės gynėjo dieną. Todėl brigados komanda „pasveikino“ Rusijos generolą Mychailą Teplinskį su „Vasario 23-iąja“.

„Pagal šlovingas tradicijas, kaip kadaise prie Narvos ir Pskovo, rusų karys bet kokį pralaimėjimą paverčia pergale“, – rašė „DeepState“.

Brigada išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip ant Krynkų vandens bokšto įrengiama Ukrainos vėliava, o vaizdo įrašo pabaigoje pridėjo nesėkmingą rusų bandymą pakabinti savo trispalvę.

15:24 | 2025 m. Baltarusijos teritorijoje numatytos didelės karinės pratybos

Rusija ir Baltarusija 2025 m. surengs „regioninių kariuomenės grupuočių“ pratybos Baltarusijoje, paskelbė baltarusių gynybos ministras Viktoras Chreninas. „Belaruski Hajun“ primenama, kad paskutinės bendros „pratybos“ vyko 2022 m. vasario 10-20 dienomis, likus kelioms dienoms iki įsiveržimo į Ukrainos teritoriją.

14:53 | Rusų kariai atsimušė į naują sieną prie Avdijivkos: bandymas žengti tolyn baigėsi triuškinamomis nesėkmėmis

Ukrainos kariuomenė išlaiko įtvirtinimus Avdijivkos apylinkėse, nepaisant intensyvaus Rusijos kariuomenės puolimo, skelbiama „Bild“. Apakinti ankstesnės sėkmės Rusijos karininkai siunčia savo pavaldinius toliau į vakarus, norėdami pasiekti Donecko srities administracines ribas, tačiau patyrė keletą triuškinančių nesėkmių.

REKLAMA

14:16 | Lietuvos sprendimas įsiutino Zacharovą: lietuviai elgiasi antirusiškai

Lietuvos sprendimas rusams uždaryti paskutinę patogią ir pigią landą patekti į Europos Sąjungą sukėlė didelį rusų pasipiktinimą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova eilinį kartą apkaltino lietuvius besielgiant „antirusiškai“.

13:59 | Aiškėja daugiau detalių apie Ukrainoje žuvusį karį Tadą Tumą: liko žmona ir du mažamečiai vaikai

Penktadienį Ukrainoje žuvo su Rusijos okupantais kovojęs lietuvis karys Tadas Tumas, skelbia naujienų portalas „15min“.

Tai portalui  patvirtino žuvusiojo kolega, instruktorių misijos Ukrainoje „Gyvačių salos“ vadovas Sigitas Maliauskas. Anot jo, lietuvis kartu su ukrainiečiu prie Bachmuto į priešakines linijas vežė minas, kai į jų automobilį pataikė rusų dronas. Artimieji ir ambasada apie įvykį jau informuoti.

13:17 | Zelenskis įvardijo, kada baigsis karas: „Pasaulis nepasirengęs, kad Putinas gali prarasti valdžią“

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pareiškė, kad karas Ukrainoje baigsis, kai pasaulis supras, kad Rusijos diktatorius Vladimiras Putinas kelia rimtą grėsmę viso pasaulio egzistencijai.

11:51 | Zelenskis prabilo apie Ukrainos nuostolius: skirtumas su Rusija – penki kartai

Amerikiečių kanalo „FOX News“ žurnalistas paklausė Ukrainos prezidento Volodymyro Zelenskio, ar jis žino, kokie Ukrainos nuostoliai kare prieš Rusiją. V. Zelenskis konkretaus skaičiaus nepateikė, tačiau pasakė:

REKLAMA

„Dešimtys tūkstančių žuvusiųjų. Dešimtys tūkstančių žmonių buvo ištremti. Santykis yra iki penkių. Kiekvienam mūšyje žuvusiam mūsų kariui tenka penki rusų kariai“.

11:16 | Rusija jau nusitaikė į kitą šalį: Padniestrė netrukus gali suvaidinti referendumą dėl „prisijungimo“

Prorusiškų separatistų kontroliuojamame Moldovos Padniestrės regione nepripažintos „valdžios“ atstovai vasario 28 d. gali surengti pseudoreferendumą dėl regiono prijungimo prie Rusijos.

10:40 | J. Borrellis ragina ES šalis labiau remti Ukrainą

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos įgaliotinis Josepas Borrellis paragino Bendrijos šalis skirti daugiau amunicijos Ukrainai. „Ukrainiečių kariai pasiryžę kovoti, tačiau jiems reikia šaudmenų. Skubiai ir dideliais kiekiais“, – rašė jis laiške ES užsienio reikalų ir gynybos ministrams, su kuriuo ketvirtadienį susipažino agentūra DPA.

Delsimas pristatyti amuniciją, anot J. Borrellio, kainuoja žmonių gyvybes ir silpnina Ukrainos gynybinius pajėgumus. „Todėl savo pareiga ir atsakomybe laikau dar kartą kreiptis į Jus, kad pažiūrėtume, kaip galėtume labiau paremti Ukrainą“, – teigė J. Borrellis.

09:54 Ukrainos ministras: šalies atstatymas truks iki dešimties metų

Ukrainos infrastruktūros ministras Oleksandras Kubrakovas sako, kad jei karas baigtųsi dabar, šaliai atstatyti reikėtų iki dešimties metų. „Manau, kad skubiausius nuostolius būtų galima pašalinti per dvejus ar trejus metus“, –sakė jis agentūrai dpa. Tačiau apskritai darbai esą užtruktų nuo penkerių iki dešimties metų. Be to, būtina sąlyga yra finansiniai ištekliai.

REKLAMA

Šeštadienį sueis dveji metai, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Pasak O. Kubrakovo, iki šiol karo padaryta žala siekia 500 mlrd. eurų. Jis rėmėsi naujausiais Pasaulio banko, Europos Sąjungos (ES) ir Jungtinių Tautų (JT) duomenimis.

09:11 JAV įspėja: iki pavasario Ukraina susidurs su „katastrofišku“ amunicijos trūkumu

Amerikiečių kanalas ABC, remdamasis savo šaltiniais, praneša, kad „kovo pabaiga“ bus ypač pavojingas metas Ukrainos kariams, jei nebus patvirtintas naujas amerikiečių pagalbos paketas. Kito JAV pareigūno teigimu, kol kas sunku tiksliai prognozuoti, kada atsiras didžiausias amunicijos ir priešlėktuvinės gynybos deficitas, tačiau iki pavasario padėtis gali pablogėti.

Pavasarį ir iki vasaros padėtis blogės, artėjantį laikotarpį neįvardytas JAV gynybos departamento atstovas apibūdino kaip kritinį.

„Tai, kas saugoma šiandien, – ateityje jie negalės apsaugoti visų šių objektų, jei nebus tęsiamas raketų perėmėjų tiekimas“, – kanalui sakė JAV pareigūnas ir pridūrė, kad jei Rusijos Federacija turės pranašumą ore, pasikeis karo veiksmų pobūdis.

Ukrainai skubiai reikia ir mažų, ir didelių amunicijos priemonių, įskaitant raketas HIMARS.

Taip pat pranešama, kad Ukrainai reikia lėšų infrastruktūrai, skirtai naikintuvams F-16, kurie šiais metais gali pradėti tarnauti Ukrainos karinėse oro pajėgose, sukurti. Visų pirma ginkluotosioms pajėgoms reikia aerodromų ir orlaivių laikymo patalpų.

REKLAMA

Be papildomo finansavimo JAV negalės apmokyti pilotų.

08:33 JAV gali konfiskuoti Rusijos oligarchų turto už 700 mln. dolerių

JAV ketvirtadienį paskelbė seriją naujų sankcijų Rusijai, siekdamos didinti spaudimą Kremliaus režimui dėl karo prieš Ukrainą. Taip teigiama JAV teisingumo departamento pranešime.

Jame nurodoma, kad Niujorko pietinės apygardos teismas pareiškė kaltinimus trims asmenims, įskaitant sankcionuotą oligarchą Andrejų Kostiną, ir suėmė du jo tarpininkus. Jungtinės Valstijos taip pat pareiškė ieškinį dėl dvejų prabangių apartamentų Majamyje, esančių viešbutyje „Ritz Carlton“, konfiskavimo. Jų vertė – 2,5 mln. dolerių, jie priklauso Rusijos oligarchui Viktorui Perevalovui, kuriam irgi taikomos sankcijos.

Taip pat paskelbtas naujas kaltinamasis aktas verslininkui Vladislavui Osipovui bankinio sukčiavimo byloje, susijusioje su 255 pėdų prabangios jachtos „Motor Yacht Tango“, priklausančios sankcionuotam Rusijos oligarchui Viktorui Vekselbergui, eksploatavimu.

„Sankcionuotas oligarchas Andrejus Kostinas ir jo bendrininkai pažeidinėjo JAV sankcijas, kad galėtų palaikyti savo išskirtinai prabangų gyvenimo būdą, – sakė JAV prokuroras Damianas Williamsas. – Naudodamiesi sudėtingomis schemomis, apimančiomis fiktyvias bendroves ir neteisėtus sandorius, A. Kostinas ir jo bendrininkai, kaip įtariama, plovė pinigus ir vykdė neteisėtus atsiskaitymus JAV valiuta, skirtus A. Kostino superjachtų ir prabangių namų Aspene išlaikymui ir pagerinimui, įžūliai nepaisydami JAV įstatymų“.

07:40 TVF išmokės Ukrainai 880 mln. JAV dolerių

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ketvirtadienį pranešė, kad Ukrainai, jau du metus kovojančiai su Rusijos invazija, išmokės 880 mln. JAV dolerių (812,9 mln. eurų) trečiajame praėjusiais metais patvirtinto 15,6 mlrd. dolerių (14,4 mlrd. eurų) vertės pagalbos paketo etape.

Šią pagalbą dar turi patvirtinti TVF vykdomoji valdyba.

„Nepaisant su karu susijusių sunkumų, programos rezultatai yra geri“, – sakė Gavinas Gray'us, fondo misijos, kuri neseniai Varšuvoje susitiko su Ukrainos pareigūnais, vadovas.

Komanda įvertino tikslus, nustatytus prieš metus, kai buvo patvirtintas ketverių metų pagalbos paketas.

„Valdžios institucijos įvykdė visus kiekybinius veiklos kriterijus, išskyrus vieną – dėl pasienio blokadų šiek tiek sumažėjo mokestinės pajamos – ir visus keturis struktūrinius kriterijus“, – sakė G. Gray'us.

TVF misija teigė, kad Ukrainai atsikūrimui po karo reikės 486 mlrd. dolerių (448,9 mlrd. eurų).

07:02 Odesoje per Rusijos dronų ataką žuvo trys žmonės

Odesoje per Rusijos dronų ataką žuvo trys žmonės. Apie tai „Telegram“ pranešė Pietų Ukrainos gynybos pajėgos.

Per priešo ataką Odesoje vienas virš jūros numuštas dronas nukrito ant įmonės pastato, esančio Odesos pakrantės zonoje, padarė žalos ir sukėlė gaisrą. Gelbėtojai išgelbėjo moterį ir rado žuvusio vyro kūną.

„Dar dviejų žuvusių žmonių kūnai buvo rasti po griuvėsiais. Iš viso dėl priešo atakos žuvo 3 žmonės. Paieškos buvo nutrauktos. Vyksta ardymo ir valymo darbai“, – sakoma pranešime.

Kaip anksčiau pranešė „Ukrinform“, rusų dronas „Shahed“ pataikė į daugiaaukštį pastatą Dniepro mieste. Dėl to buvo sužeisti 8 žmonės.

tai pati Amerika ir sukele ta trukuma. Butu bidonas pasirases del tvoros su meksika butu kongresas daves pinigu ukrainos karui
darbdavys:nebeduodu darbuotojui algos ir įspėju kad iki pavasario jam trūks maisto-čia tokia jav logika
Buvo pesimistų, kurie netikėjo ukrainiečių pergale, nevykėliai, kur jūs? Jėga! Dar truputis ir Rusijos armijos ištekliai baigsis. Netrukus Kremliaus režimui ateis galas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų