• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad vienas iš jo vyresniųjų vadų Adamas Delimchanovas yra gyvas ir sveikas, rašo „The Guardian“.

Čečėnijos lyderis Ramzanas Kadyrovas pareiškė, kad vienas iš jo vyresniųjų vadų Adamas Delimchanovas yra gyvas ir sveikas, rašo „The Guardian“.

REKLAMA

Taip jis paneigė pranešimus, kad A. Delimchanovas žuvo arba buvo sužeistas Ukrainoje.

R. Kadyrovas tikino, kad neva nuo pat pradžių žinojo, jog A. Delimchanovas nesužeistas, tačiau tylėjo, kad esą sugėdintų Ukrainos žiniasklaidos priemones, kurios pranešė apie vado nukovimą.

Kartu R. Kadyrovas pasidalijo nuotrauka, kurioje, kaip teigia jis pats, įamžinti R. Kadyrovas ir A. Delimchanovas. UNIAN pabrėžia, kad ši nuotrauka nebūtinai yra nauja.

Primename, kad Ukrainos politologas Kirilas Sazonovas, remdamasis šaltiniais Ukrainos kariuomenėje, paskelbė, kad Primorske buvo nukautas R. Kadyrovo vienas artimiausių parankinių, čečėnų padalinių okupuotose teritorijose vadas A. Delimchanovas. Rusijos propagandinė žiniasklaida skelbia, kad jis buvo sužeistas.

Skelbiama, kad Zaporižios srityje važiavęs A. Delimchanovo kortežas buvo apšaudytas iš ukrainiečių pajėgų artilerijos pabūklų. K. Sazonovas tvirtina, kad Rusijos Dūmos deputatas ir jo parankiniai žuvo vietoje.

REKLAMA
REKLAMA

„Į įvykio vietą atskrido 12 sraigtasparnių, kad slapta ir operatyviai pašalintų kūnus“, – rašė jis.

Kaip tik šįryt Rusijos žiniasklaidoje pasirodė pranešimas ir vaizdo įrašas, kuriame A. Dalimchanovas rodomas atvykęs į Rusijos pasienio su Ukraina miestą Belgorodą.

REKLAMA

Netrukus Rusijos gynybos ministerijai priklausanti televizija „Zvezda“ paskelbė, kad A. Delimchanovas yra sužeistas. Ši televizija rėmėsi Rusijos liberaldemokratų partijos (LDPR) pranešimu spaudai, kuriame skelbiama apie A. Delimchanovo sužeidimą.

Į naujieną tuomet sureagavo ir pats R. Kadyrovas, savo „Telegram“ kanale pareiškęs, kad niekaip negali susisiekti su A. Delimchanovu.

„Prašau Ukrainos žvalgybos suteikti informaciją, kurioje tiksliai vietoje ir į kokias pozicijas smogė, kad vis dar galėčiau rasti savo brangųjį BROLĮ. Pažadu dosnų atlygį ir prašau jūsų padėti“, – galimai ironizuodamas rašė R. Kadyrovas.

REKLAMA
REKLAMA

Netrukus pasirodė Rusijos valdžios paneigimas dėl pasirodžiusios informacijos apie galimą A. Delimchanovo žūtį.

„Ką tik kalbėjau su Adamu Delimchanovu. Gyvas ir sveikas“, – „Astra“ cituojamas Rusijos Dūmos deputatas Dmitrijus Kuznecovas, perduodantis Rusijos Dūmos pirmininko V. Volodino žodžius.

Anot R. Kadyrovo, A. Delimchanovas dalyvavo Mariupolio apgultyje per Rusijos invaziją į Ukrainą 2022 metais kaip Čečėnijos pajėgų vadas. Jis yra laikomas R. Kadyrovo dešiniąja ranka ir įtakingu asmeniu Rusijos politikoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų