REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinėje Karalystėje – 2 naujosios koronaviruso atmainos omikron atvejai

papildyta 16.58 val.: PAR pareiškė esanti „baudžiama“

Didžioji Britanija šeštadienį patvirtino pirmuosius šalyje nustatytus du naujojo omikron varianto patogeno atvejus, kurie abu siejami su kelionėmis iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR).

Didžioji Britanija šeštadienį patvirtino pirmuosius šalyje nustatytus du naujojo omikron varianto patogeno atvejus, kurie abu siejami su kelionėmis iš Pietų Afrikos Respublikos (PAR).

REKLAMA

„Per naktį tyrusi genomo seką, JK Sveikatos apsaugos agentūra patvirtino, kad JK buvo nustatyti du COVID-19 atvejai su mutacijomis, atitinkančiomis B.1.1.529 (omikron) variantą“, – sakoma vyriausybės pranešime.

„Abu atvejai yra susiję tarpusavyje bei susiję su kelionėmis į PAR“, – sakoma pranešime.

Vienas atvejis nustatytas Anglijos centrinėje dalyje įsikūrusiame Notingeme, o kitas – į rytus nuo Londono esančiame Čelmsforde, pranešė pareigūnai.

„Nedelsdami ėmėmės priemonių, o šie asmenys šiuo metu izoliuojasi, kol vyksta kontaktų atsekimas“, – sakoma sveikatos apsaugos sekretoriaus Sajido Javido pranešime.

REKLAMA
REKLAMA

Sveikatos apsaugos sekretorius pridūrė, kad vyriausybė į kelionių „raudonąjį sąrašą“ nuo sekmadienio 4.00 val. vietos (06.00 val. Lietuvos) laiku įtrauks dar keturias Afrikos šalis – Malavį, Mozambiką, Zambiją ir Angolą.

REKLAMA

Didžioji Britanija jau yra uždraudusi keliones iš šešių pietų Afrikos regiono šalių: PAR, Namibijos, Lesoto, Esvatinio, Zimbabvės ir Botsvanos.

Anksčiau pandemijos metu JK vyriausybė buvo sulaukusi daug kritikos dėl taikytos kelionių ir karantino politikos, kai ji paliko sienas atviras užsienio keliautojams, net išaugus užsikrėtimo lygiui.

PAR pareiškė esanti „baudžiama“

Pietų Afrikos Respublika (PAR) šeštadienį pareiškė esanti „baudžiama“ už tai, kad joje buvo aptiktas nauja COVID-19 sukėlėjo atmaina omikron, kurią Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įvardijo „susirūpinimą keliančiu variantu“ ir kuris galbūt yra užkrečiamesnis nei šiuo metu dominuojanti delta atmaina.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelio pasaulio šalių sprendimas uždrausti skrydžius iš PAR po minėtos atmainos atradimo „yra panašus į bausmę PAR už pažangias genomo sekos nustatymo technologijas ir gebėjimą greičiau aptikti naujus variantus“, sakoma Užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

„Pažangus mokslas turi būti sveikinamas, o ne baudžiamas“, – sakoma jame.

Ministerija priminė, kad naujų variantų buvo aptikta ir kitose pasaulio vietose.

„Kiekvienas iš tų atvejų pastaruoju metu nebuvo susijęs su PAR, tačiau reakcija į šalis, kuriose aptikti variantai, labai skiriasi nuo reakcijos į PAR aptiktą variantą“, – pridūrė ministerija.

Izraelis ir Belgija vėliau taip pat paskelbė, kad jų šalyse aptikta omikron varianto atvejų.

PAR vyriausybė primygtinai teigia, kad šalies „pajėgumai atlikti tyrimus ir jos paspartinta vakcinacijos programa, kurią remia pasaulinio lygio mokslo bendruomenė, turėtų nuraminti mūsų pasaulinius partnerius, kad mums taip pat gerai sekasi valdyti pandemiją“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

PAR, kuri yra labiausiai koronaviruso pandemijos paveikta Afrikos šalis, užfiksuota daugiau nei 2,95 mln. COVID-19 atvejų ir mirė 89 783 užsikrėtę žmonės,

„Tai ryškus priminimas, kad dar pandemija dar nesibaigė, – pridūrė S. Javidas, ragindamas visuomenę skiepytis stiprinančiosiomis vakcinų nuo COVID-19 dozėmis. – Jei reikės, nedvejodami imsimės tolesnių veiksmų“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų