Jungtinių Tautų misijos Kosove vadovas Joachimas Rueckeris pareiškė, kad JT tikisi pasilikti Kosove ir po to, kai baigsis šios organizacijos mandatas. Kaip skelbia BBC, tokiu atveju galima pradėti abejoti, ar šios jauniausios Europos valstybės administravimą iš tikro perims Europos Sąjunga.
J. Rueckeris teigė, kad JT tokiu atveju turėtų spręsti dėl bendradarbiavimo su ES. Birželį Kosovo administravimą turi perimti ES pareigūnai, kurių į Kosovą turėtų atvykti apie 2 tūkst. Tačiau Kosovo serbai, stipriai remiami Belgrado, teigia, kad toks ES žingsnis būtų nelegalus. Tad JT pareigūnai greičiausiai gali likti administruoti šiaurinę, serbų dominuojamą Kosovo dalį, tuo tarpu ES perimtų likusios dalies administravimą. Taip dar kartą pasitvirtintų teiginiai, kad Kosovas nėra nepriklausoma valstybė, o jau net dviejų institucijų – ES bei JT – protektoratas.
Sekmadienį Serbijos Ortodoksų bažnyčios patriarchas Pavle pareiškė, kad visos valstybės, pripažinusios Kosovo nepriklausomybę, yra šio pasaulio tironės. „Kosovas nėra tik teritorijos klausimas, tai ir mūsų dvasinės egzistencijos klausimas“ – pareiškė patriarchas.