„Įvežama pagalba nepasiekia žmonių, o tai yra didelė problema“, – Ženevoje surengtoje spaudos konferencijoje sakė JT humanitarinių reikalų koordinavimo biuro OCHA atstovas Jensas Laerke.
Jis akcentavo Izraelio pareigūnų vaidmenį Kerem Šalomo perėjoje – šiuo metu pagrindiniame pagalbos įvežimo į apsiaustą palestiniečių teritoriją taške, nes gegužės 7 d. Izraelio kariuomenė uždarė Rafacho perėją tarp Egipto ir Gazos Ruožo.
„Toliau pabrėžiame, kad įstatymų numatyta Izraelio pareigūnų pareiga sudaryti sąlygas pagalbos pristatymui neišnyksta prie sienos“, – teigė J. Laerke.
„Neišnyksta, kai atvežate vos už kelių metrų nuo sienos, tada išvažiuojate ir paliekate humanitariniams darbuotojams važiuoti per aktyvių mūšių zonas jos pasiimti, nors to daryti jie negali“, – pridūrė jis.
„Mums reikia saugios ir netrukdomos prieigos prie atvežimo taško, kad galėtume ją paimti ir nugabenti žmonėms, – tvirtino jis. – Norime, kad visos pusės vykdytų savo įsipareigojimus pagal įstatymus.“
Karą Gazos Ruože sukėlė spalio 7 d. surengtas beprecedentis „Hamas“ išpuolis prieš Izraelį, per kurį, oficialiais Izraelio duomenimis, žuvo 1 189 žmonės, daugiausia civiliai.
Smogikai taip pat pagrobė 252 įkaitus, iš kurių 121 vis dar laikomas Gazos Ruože, įskaitant 37 asmenis, kurie, anot kariuomenės, yra negyvi.
Reaguodamas į ataką, Izraelis inicijavo atsakomąjį puolimą, per kurį „Hamas“ valdomame Gazos Ruože, pasak tenykštės Sveikatos apsaugos ministerijos, iki šiol žuvo mažiausiai 36 224 žmonės, taip pat daugiausia civiliai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!