„2023 metais žuvusiųjų skaičius, palyginti su 2022 metais, tragiškai išaugo 20 proc., todėl būtina imtis skubių veiksmų, kad būtų užkirstas kelias tolesnėms žmonių žūtims“, – sakoma IOM išplatintame pranešime.
Praėjusių metų aukų skaičius viršija ankstesnį, 2016-aisiais pasiektą rekordą – 8 084 žuvusius migrantus.
Pasak IOM, saugių ir reguliarių maršrutų vis dar nėra daug, todėl kasmet šimtai tūkstančių žmonių bando migruoti nelegaliais keliais ir pavojingomis sąlygomis.
Viduržemio jūra tebėra daugiausiai gyvybių nusinešantis migrantų maršrutas – 2023 metais užfiksuoti mažiausiai 3 129 žūčių ir dingimo atvejai.
Pernai šiek tiek daugiau nei pusė visų žuvusių migrantų nuskendo, 9 proc. žuvo dėl transporto priemonių avarijų, o 7 proc. – dėl smurto.
2014 metais sukurta IOM iniciatyva „Dingę migrantai“ – tai atviros prieigos duomenų bazė apie migrantų žūtis ir dingimus.
Nuo to laiko visame pasaulyje užregistruota daugiau kaip 63 tūkst. žūčių atvejų. Tačiau manoma, kad tikrasis skaičius yra daug didesnis, nes duomenis sunku surinkti, visų pirma, atokiose vietovėse.
„Minėdami projekto „Dingę migrantai“ dešimtmetį, pirmiausia prisimename visas šias prarastas gyvybes“, – nurodė IOM generalinio direktoriaus pavaduotoja Ugochi Daniels (Ugoči Daniels).
„Šie pasibaisėtini skaičiai, kuriuos surinko „Dingę migrantai“, taip pat primena, kad turime vėl imtis aktyvesnių veiksmų, galinčių užtikrinti saugią migraciją visiems, kad po 10 metų žmonėms nereikėtų rizikuoti savo gyvybe ieškant geresnio [gyvenimo]", – pridūrė ji.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!