• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jordanijos karalius Abdullah (Abdula) trečiadienį paragino Jungtines Valstijas aktyviau imtis vadovaujančio vaidmens Artimuosiuose Rytuose ir sakė, kad pagrindinė problema tebėra Izraelio ir palestiniečių problema.

REKLAMA
REKLAMA

Kalbėdamas bendrame JAV Atstovų Rūmų ir Senato posėdyje, Abdullah pabrėžė, kad vienuolika JAV prezidentų ir trisdešimt skirtingos sudėties Kongresų ieškojo būdų, kaip sureguliuoti šį konfliktą, ir pridūrė, jog ši opi problema neturėtų būti palikta spręsti ateities kartoms.

REKLAMA

"Pasakykime visi drauge: "Viskas!" Pasakykime: "Išspręskime tai!" Pasakykime: "Taip, mes tai padarysime!" - sakė Jordanijos vadovas.

Vašingtonas, intensyviai ieškantis būdų, kaip užbaigti visuomenėje itin nepopuliarų karą Irake, kurį prezidento George'o W.Busho (Džordžo V.Bušo) administracija pradėjo prieš beveik ketverius metus, jaučia sąjungininkių Europoje ir arabų valstybių spaudimą aktyviau prisidėti prie pastangų išspręsti Izraelio ir palestiniečių konfliktą. Taikos derybos žlugo 2000-aisiais.

REKLAMA
REKLAMA

Jordanijos karalius JAV įstatymų leidėjams sakė, kad nepaisant karo Irake, žydų ir palestiniečių konfliktas išlieka pagrindine regiono susiskaldymo priežastimi.

Abdullah yra pirmasis užsienio valstybės lyderis, kuris sakė kalbą bendrame abejų demokratų kontroliuojamo Kongreso rūmų posėdyje. Sausį susirinkęs Kongresas intensyviai ieško būdų, kaip sumažinti amerikiečių kontingentą Irake.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jungtinės Valstijos turi daugiausiai galimybių padėti palestiniečiams ir žydams susitarti dėl taikos, "nes regiono gyventojai vis dar laiko jas svarbiausiu taikos tarpininku, valstybe, kuri pajėgi suartinti abi šalis, priversti jas būti atsakingomis ir įgyvendinti teisingą (konflikto) sprendimą", sakė Abdullah.

REKLAMA

Jordanijos ambasada pranešė, kad panašų raginimą Vašingtonui imtis aktyvesnio vaidmens Artimųjų Rytų taikos procese karalius išsakė ir susitikime su prezidentu G.W.Bushu.

Abdullah taip pat susitiko su viceprezidentu Dicku Cheney (Diku Čeiniu), valstybės sekretore Condoleezza Rice (Kondoliza Rais) ir Atstovų Rūmų pirmininke Nancy Pelosi (Nensi Pelosi).

REKLAMA

Abdullah raginimas suteikti naują postūmį Artimųjų Rytų taikos procesui sulaukė audringų Kongreso narių ovacijų. Plojimų, tačiau ne visų įstatymų leidėjų, sulaukė ir Jordanijos karaliaus pateiktas planas, kaip siekti taikos.

Pasak Abdullah, visos regiono valstybės, tarp jų Izraelis, turi gauti kolektyvines saugumo garantijas; antra, reikia rasti suinteresuotoms šalims priimtiną pabėgėlių problemos sprendimą; trečia, Izraelis turi pasitraukti iš arabų teritorijų, kurios yra okupuotos nuo 1967 metų; ketvirta, turi būti įkurta "suvereni, gyvybinga ir nepriklausoma Palestina".

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų