JAV už informaciją apie Putino „virėją“ pasiūlė 250 tūkst. dolerių

JAV federalinis tyrimų biuras penktadienį į su Kremliumi siejamo verslininko Jevegenijaus Prigožino bylą įtraukė piniginę kompensaciją už informaciją apie jo buvimo vietą, leidžiančią jį sulaikyti. J. Prigožinas yra žinomas kaip V. Putino neoficialių užsakymų vykdytojas užsienio šalyse.

FTB kaltina J. Prigožiną „sąmokslu su tikslu apgauti Jungtines Valstijas“. Vyras yra įkūręs „trolių fabriką“, kuris, anot daugelio žiniasklaidos tyrimų ir žvalgybos duomenų, yra susijęs su išpuoliais internete JAV rinkimų metu. Kaltinimus JAV teismas J. Prigožinui iškėlė dar 2018-aisiais, o dabar FTB dar pasiūlė už informaciją 250 tūkst. dolerių atlygį.

„Jis numanomai organizavo ir patvirtino jų politines ir rinkėjų (nuomonės keitimo) kišimosi operacijas Jungtinėse Valstijose, įskaitant JAV vietos pirkimą kompiuterių serveriuose, šimtų fiktyvių internetinių asmenų sukūrimą ir vogtų tapatybių iš JAV naudojimą“, – tvirtinama FTB tinklapyje.

Pats J. Prigožinas „The Moscow Times“ cituojamas, kad „pradėta raganų medžioklė“.

J. Prigožinas yra dažnai vadinamas „Putino virėjus“ dėl savo verslų tinklo, vienas kurių tiekia maistą Kremliui. Tačiau jis taip pat yra plačiai žinomas kaip žmogus, kuris atstovauja V. Putino interesus užsienyje, pastaruoju metu – Afrikoje.

65-erių M. Warnigas nemėgsta viešumos. Klausiamas, kaip dažnai jis susitinka su V. Putinu, pastarojo draugas ir buvęs „Stasi“ agentas atsakė, kad Rusijos prezidentas neturi mobilaus telefono, tačiau pridūrė: „Jeigu man reikia su juo pasimatyti, tai mes jau tai suorganizuojam“.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-02-26 18:30:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Irodymas, kad JAV FBI debilai.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų