Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

CNN, remdamasi šaltiniais JAV žvalgyboje, skelbia, kad birželio viduryje Rusijos invazija į Ukrainą pasiekė esminį tašką ir tolimesnis Rusijos Federacijos karas gali vystytis pagal tris scenarijus.

CNN, remdamasi šaltiniais JAV žvalgyboje, skelbia, kad birželio viduryje Rusijos invazija į Ukrainą pasiekė esminį tašką ir tolimesnis Rusijos Federacijos karas gali vystytis pagal tris scenarijus.

REKLAMA

Pasak CNN, JAV baiminasi, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galiausiai galės panaudoti užgrobtą Ukrainos teritorijos dalį kaip trampliną tolesniam žengimui į priekį.

Šaltiniai žvalgyboje tvirtina, kad Rusija patyrė iki trečdalio sausumos pajėgų nuostolių, tačiau naujų laimėjimų sieks be bendros mobilizacijos, o tai laikoma „politiškai pavojingu žingsniu“ V. Putinui.

CNN šaltinių teigimu, šiuo metu svarstomi trys galimi scenarijai:

1 scenarijus

Rusija gali ir toliau gauti po truputį laipsniškai įsitvirtinti Donbase. Tai reikštų nuolatinę vietinę pažangą ir, tikėtina, lėtą progresą dėl karių ir artilerijos skaičiaus pranašumo prieš Ukrainą.

2 scenarijus

Fronte gali įsivyrauti štilis ištisiems mėnesiams, jei ne metams. Tai lems didžiulius nuostolius abiem pusėms, o Vakarams gerokai padidins paaštrėjusios krizės grėsmę dėl pasaulinės ekonomikos išsekimo.

REKLAMA

3 scenarijus

Šis scenarijus laikomas mažiausiai tikėtinu. Jis susijęs su tuo, kad Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas galėtų nuspręsti persvarstyti artimiausius invazijos tikslus, paskelbti „pergalę“ ir stengtis mažinti „karinės operacijos“ mastą. 

Dėl to, kad Ukraina kol kas neturi pakankamai resursų plataus masto kontrpuolimui Donbase, iniciatyva vykdyti karines operacijas šiame fronte lieka Rusijai, o scenarijų pasirenka Kremlius.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA
REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų