JAV ir Rusijos viršūnių susitikimas baigėsi atnaujinta 18:45 val.

Rusijos ir JAV viršūnių susitikimas, trečiadienį vykęs Ženevoje, baigėsi, informavo Kremliaus spaudos tarnyba ir Baltieji rūmai.

7

Kaip pranešė Baltieji rūmai, prezidentų Joe Bideno (Džo Baideno) ir Vladimiro Putino susitikimas truko maždaug pusketvirtos valandos.

(7 nuotr.)
FOTOGALERIJA. V. Putinas susitiko su J. Bidenu

Jiedu baigė savo derybų paskutinę dalį 17 val. 5 min. vietos (18 val. 5 min. Lietuvos) laiku, nurodė Baltieji rūmai, o po susitikimo iš vilos „La Grange“ šalia Ženevos ežero išėjo ir pats J. Bidenas.

Netrukus turėtų įvykti atskiros abiejų lyderių spaudos konferencijos.

Šveicarų aktyvistai ragina Rusiją ir JAV nusiginkluoti

Ženevos ežere taikos aktyvistai trečiadienį išskleidė didžiulį transparantą, raginantį Rusijos ir JAV prezidentus sumažinti savo šalių branduolinį arsenalą. 

Burlaiviu atplaukę aktyvistai ant vandens išskleidė transparantą su užrašu „Taika ir saugumas per nusiginklavimą“ taip, kad jis turėjo būti matomas iš derybų su JAV prezidentu Joe Bidenu (Džo Baidenu) atvykusio Rusijos prezidento Vladimiro Putino lėktuvo, kai jis leidosi Ženevos oro uoste.

Šią akciją inicijavo šveicarų aktyvistų grupė „Campax“, raginanti abu lyderius ne tik atsikratyti turimų branduolinių galvučių, bet ir nutraukti investavimą į naujų kūrimą. Pasak aktyvistų, taip jie parodytų pavyzdį kitoms branduolinėms valstybėms.

Tai buvo viena iš daugelio nedidelių protesto akcijų, surengtų trečiadienį vykstančio viršūnių susitikimo proga.

JAV ir Rusijos lyderiai turėtų aptarti ginklų kontrolės klausimus. Prieš branduolinius ginklus pasisakančios grupės teigia, kad JAV ir Rusija turi sukaupusios beveik 90 proc. pasaulio branduolinio arsenalo.


Rašyti komentarą...
v
von
2021-06-16 15:03:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taves pamirso atsiklausti,klaune
Atsakyti
-2

V
Vladas
2021-06-16 14:56:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
TEGU JIS PAS SIAURAAKIUS VAZINEJA O I SVEICARIJA NERA KO
Atsakyti
-6

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų