• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kariniu atžvilgiu, karas Ukrainoje jau pateko į aklavietę, tačiau Rusija savo tikslų taip ir nepasiekė. Be to, rusai patyrė didelių gyvosios jėgos nuostolių.

Kariniu atžvilgiu, karas Ukrainoje jau pateko į aklavietę, tačiau Rusija savo tikslų taip ir nepasiekė. Be to, rusai patyrė didelių gyvosios jėgos nuostolių.

REKLAMA

Tai kalbėdamas Prinstono Universitete vykusiame susitikime pasaulinių iššūkių klausimams aptarti pasakė buvęs JAV generalinio štabo pirmininkas Markas Milley.

Anot M. Milley, jei nei vienas iš karo dalyvių nesugeba pasiekti savo karinių tikslų, būtina pradėti derybas, tačiau Rusija nerodo jokio noro tą daryti, o pats V. Putinas „nėra patikimas partneris, su kuriuo būtų galima derėtis“.

„Vargu, ar politinį sprendimą galima pasiekti karinėmis priemonėmis. Todėl abi šalys turėtų tai suprasti ir ieškoti alternatyvaus būdo savo politinei problemai išspręsti, o derybos būtent ir būtų toks būdas. Tačiau dabar reikalas tas, kad turite būti realistais – rusai tikrai nėra pasirengę derėtis“, – kalbėjo M. Milley, pabrėždamas, kad sprendimą dėl derybų turės priimti Ukraina.

Tačiau, jo nuomone, karo Ukrainoje grynai kariniu būdu neišspręsi.

„Nei viena šalis nėra pasirengusi derėtis ir jos toliau talžys viena kitą karinėmis priemonėmis, nebent mūšio lauke nutiks kažkas keisto ar netikėto“, – mano Amerikos generolas.

REKLAMA
REKLAMA

Jis taip pat yra įsitikinęs, kad V. Putinas ketina prikelti Rusijos imperiją, palei savo sienas sukurti buferinę zoną, sunaikinti NATO aljansą ir atskirti jį nuo Jungtinių Valstijų.

REKLAMA

M. Milley pabrėžė, kad suteikti Ukrainai pakankamai ginklų ir taip sustiprinti Ukrainos kariuomenę, kad ji galėtų išvyti 300 000 rusų karių iš savo žemės, gali pasirodyti esant nepasiekiamu kariniu tikslu. Jo vertinimu, šiuo metu Ukrainos teritorijoje yra dislokuota maždaug 200 000 rusų okupantų pajėgų.

M. Miley manymu, Vakarai turi toliau remti Ukrainą ir siųsti šiai šaliai karinę pagalbą, nes V. Putino karinė agresija negali būti sėkminga. Be to, jis pridūrė, kad būtina padėti Ukrainai tęsti kovą ir pasirūpinti, kad Rusija nelaimėtų.

REKLAMA
REKLAMA

Apskritai, M. Milley skaičiavimu, Ukrainoje greičiausiai kris ar bus sužeista daugiau nei 400 000 rusų, be to, Rusija praras daugybę transporto priemonių, tankų ir motorizuotų pėstininkų dalinių.

Pranešama, kad Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo duomenimis, laikotarpiu nuo 2022 m. vasario 24 d. iki 2024 m. birželio 22 d. Rusija mūšio lauke prarado maždaug 533 090 karių.

Ukraina laimės. rusofašistų moralė žema. Jie pradeda suprasti kad jie yra okupantai, ir jų niekas ten nelaukė. Jav generolas buvęs klysta dėl aklavietės.
Kai Lukašenka nuvyko pas Putiną, tai Putinas sėdėjo išsikėtojęs, o Lukašenka atrodė tarsi norėdamas prieš jį atsiklaupt.
O kai Putinas nuvyko pas Š.Korėjos Kimą, tai Putinas sėdėjo vos ne Lukašenkos maniera, o Kimas atrodė atsipūtęs ir abejingas.
Nebesigydai?
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų