Italijos premjeras prašo Europos solidarumo gelbstint migrantus

 Italijos premjeras paragino Europos Sąjungą parodyti daugiau solidarumo gelbstint per Viduržemio jūrą plūstančius migrantus ir ragina Jungtines Tautas steigti pabėgėlių centrus migrantų šalyse Afrikoje bei mažinti paskatas keliauti į Europą.

Į Italijos uostus vien trečiadienį atplukdyta dar per 1100 jūroje išgelbėtų migrantų. Ketvirtadienį Bendrijos vadovai renkasi į Briuselį svarstyti tvirtesnio atsako į krizę.

Dar vienas laivelis Viduržemio jūroje – išgelbėtieji, apie keturis šimtus žmonių – jau pasiekė rytinę Sicilijos pakrantę. Migrantų srautas šiemet maždaug toks pat kaip pernai, bet aukų – dešimtkart daugiau. Italijos laivynas sako, kad dėl to kalti vis senesni laiveliai, kuriuos belieka naudoti žmonių prekeiviams. Kartais į dešimčiai žvejų skirtus tralerius prigrūdama penki šimtai migrantų, pakanka trisdešimties centimetrų bangelės, kad laivas imtų semti vandenį. Gelbėtojams sunaikinti laivelius ne visada lieka laiko, todėl kartais žmonių prekeiviai jais vėl pasinaudoja.

Vos trys dešimtys žmonių, sugebėjusių išsigelbėti šeštadienį nuskendus laiveliui su maždaug 900 žmonių, pasakoja, kad sumokėję mažiausiai pinigų keleiviai – daugiausiai moterys ir vaikai – buvo jau kelintą parą užrakinti žemiausiame iš trijų denių, neišsigelbėjo niekas. Iš viduriniojo denio per chaosą po naktinio susidūrimo su Portugalijos laivu išplaukė keli mokėję plaukti. Daugiausiai migrantų buvo iš Bangladešo ir neramių Afrikos šalių.

REKLAMA

Todėl Italijos premjeras, parlamentui tylos minute pagerbus aukas, ragina problema pasirūpinti, dar migrantams nepasiekus Libijos. Prieš ketvirtadienio nepaprastąjį Europos Sąjungos vadovų susitikimą Matteo Renzi prašo ir tikrojo europietiško solidarumo – esą reikia didžiosios politikos, nes tai žmonių orumo klausimas.

„Kai žmogus pasirengęs rizikuoti gyvybe, nes turi bėgti iš situacijos, kur jam gali nukirsti galvą, neįmanoma paskatinti jo likti vien paprastais žodžiais. Galima tai daryti, stiprinant Jungtinių Tautų pabėgėlių atstovybes Nigeryje, Sudane, imantis veiksmų pradinėse šalyse, išsaugant žmogiškumą“, – teigia Italijos ministras pirmininkas M. Renzi.

Roma tikina, kad pati sutiktų vadovauti, jei Bendrija įvykdys pažadus ir imsis dukart didesnės jūrų misijos.

Libijoje klesti chaosas, todėl pasikliauti genčių pastangomis stabdant migrantus Europa nebegali. Silpna Tripolio valdžia sako sustabdžiusi kelis laivus su mažiausiai šešiais šimtais žmonių – bet dabar jiems teks praleisti mėnesius sulaikytųjų centruose siaubingomis sąlygomis. Italijos atstovai skaičiuoja, kad pavojingos kelionės dar laukia milijonas svajojančių apie Europą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų