Tyrimų instituto „Demoskopika“ parengtoje studijoje nagrinėjami šio tarptautinio nusikalstamo sindikato pajamų šaltiniai: pradedant narkotikų kontrabanda, iš kurios Ndrangeta susižėrė apie 24,2 mlrd. eurų (83,6 mlrd. litų), baigiant neteisėtu šiukšlių verslu, atnešusiu 19,6 mlrd. eurų (67,7 mlrd. litų).
Ndrangeta pajamos prilygsta 3,5 proc. Italijos bendrojo vidaus produkto (BVP) praeitais metais, sakoma pranešime, pagrįstame Italijos VRM, policijos, parlamento kovos su mafija komisijos ir nacionalinių kovos su mafija pajėgų paskelbtų dokumentų analize.
Manoma, kad Ndrangeta turi apie 400 svarbiausių „operatyvininkų“ 30 šalių, tačiau tikėtina, kad su šio sindikato veikla susiję iš viso apie 60 tūkst. žmonių visame pasaulyje, pažymėjo analitikai.
Pinigų prievartavimas ir lupikavimas praeitais metais atnešė šiai grupuotei 2,9 mlrd. eurų (10 mlrd. litų). Mafijos iždą taip pat papildė 2,4 mlrd. eurų (8,3 mlrd. litų) iš finansinių machinacijų ir 1,3 mlrd. eurų (4,5 mlrd. litų) – iš lošimų.
Mažiau pelninga buvo prekyba ginklais, prostitucija, prekyba suklastotomis prekėmis ir žmonių kontrabanda – visa ši veikla atnešė mažiau nei milijardą eurų.
Ndrangeta, kurios pavadinimas iš graikiško žodžio, reiškiančio „narsa“ arba „ištikimybė“, pasižymi griežta klanų struktūra, todėl į ją itin sunku prasiskverbti teisėsaugos agentams.
Šio tinklo, kurį sudaro šimtai šeimų gaujų, veiklos centras yra regionas aplink pietinį Kalabrijos miestą. Dabar Ndrangeta yra tapusi dar grėsmingesne ir slaptesne negu Sicilijos mafija.
Jos šaknys siekia 1412 metais Ispanijos mieste Tolede susikūrusią nusikalstamą asociaciją, kuri daugiausiai vertėsi lošimais.
Ta grupuotė išplito į Kalabriją – vieną iš skurdžiausių Italijos regionų – ir pradėjo kurti nusikalstamą tinklą, kuris daugiausiai grobdavo žmones ir reikalaudavo išpirkos.
Popiežius Pranciškus praeitą savaitę paragino Italijos mafijos grupuotes „liautis daryti blogį“, susitikęs su jų aukų artimaisiais ir demonstruodamas Katalikų Bažnyčios nepakantumą organizuotam nusikalstamumui.
„Mafijos vyrai ir moterys ... pakeiskite savo gyvenimo būdą. Liaukitės daryti blogį, pasikeiskite, – ragino pontifikas. – Dar yra laiko išvengti pragaro, į kurį pateksite, jeigu toliau eisite tuo pačiu keliu.“
Pranciškus pridūrė, kad Italijos mafijos nariai turėtų atsisakyti savo „krauju suteptų pinigų“, kurių „neįmanoma nusinešti į rojų“.
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB "BNS" sutikimo draudžiama.