Italijoje bus gaminama rusiška „Sputnik V“ vakcina

Italijos ir Šveicarijos farmacijos bendrovė „Adienne“ sutiko Italijoje gaminti Rusijos vakciną „Sputnik V“, antradienį pranešė prekybos organizacija.

Tai yra pirmasis toks sandoris Europos Sąjungoje (ES).

„Vakcina bus gaminama nuo 2021 metų liepos mėnesio bendrovės „Adienne“ gamykloje Lombardijoje“ Šiaurės Italijoje, naujienų agentūrai AFP teigė Italijos ir Rusijos prekybos rūmų atstovas Stefano Maggi (Stefanas Madžis).

„Nuo 2022 metų liepos 1 dienos iki sausio 1 dienos bus pagaminta 10 mln. dozių“, – pridūrė prekybos rūmų atstovas, pavadindamas susitarimą „pirmuoju Europos lygmens susitarimu dėl vakcinos „Sputnik“ gamybos ES teritorijoje“.

Kelios ES šalys jau pradėjo platinti „Sputnik V“, tačiau bloko vaistų reguliavimo agentūra dar nėra jos patvirtinusi.

Praėjusią savaitę Amsterdame įsikūrusi Europos vaistų agentūra (EMA) pradėjo tęstinę „Sputnik V“ vakcinos peržiūrą.

„Jei vakcina nebus patvirtinta Europoje iki liepos 1 dienos, Italijoje pagamintas dozes nupirks Rusijos nepriklausomas fondas ir paskirstys tose šalyse, kuriose bus leidžiama skiepyti vakcina „Sputnik“, – teigė S. Maggi.

Italijos sveikatos apsaugos ministerija naujienų agentūrai AFP nepateikė komentarų, o su bendrove „Adienne“ iš karto nepavyko susisiekti.

ES iki šiol yra patvirtinusi tris vakcinas: JAV farmacijos bendrovės „Pfizer“ bei Vokietijos biotechnologijų įmonės „BioNTech“ sukurtą vakciną, JAV bendrovės „Moderna“ sukurtą vakciną bei Didžiosios Britanijos ir Švedijos farmacijos bendrovės „AstraZeneca“ ir Oksfordo universiteto sukurtą vakciną.

Kovo 11 dieną planuojama nuspręsti dėl „Johnson & Johnson“ vakcinos, o „Novavax“ ir „CureVac“ vakcinų duomenys taip pat šiuo metu yra peržiūrimi.


Rašyti komentarą...
V
Vatnikas
2021-03-09 14:46:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Landsbergis,daryk ką nors,pizde sankcijas Italijai, Landsbergis ,imk savo komandą naciku,puolam Italija, nutraukti visus santykius su Italais,viskas auuuuu Gabrielius kur tu???
Atsakyti
-1

m
marek.ekupnik
2021-03-09 14:49:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Viskas,matit Landsbergiui ir simonytei širdies smūgis,na ką sakysit,ką losit,viskas turiu pasiūlymą pensijų vistiek nėra už ką mokėti,tai pulsim Italija,bet piensininkus siusim,negu kariauja,kur sankcijos italams ir šveicarams,au ubogai ką darysit? Tik nereikia gerti,ir taip visą Europą žino kad čia visuomenė alkoholikų,ir taip esam pirmi Pasaulyje
Atsakyti
-2

V
Vilnius
2021-03-09 15:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
SputnikV nieks nenori pirkti net iš originalaus gamintojo, kas iš to, kad jį dar tik ruošiasi gaminti Baltarusija ir Italija... Paskelbti kaug ką gali, pvz, kad gaminsi ledukus kokteiliams. Problema - o kur tu tai dėsi prigaminęs?
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų