„Sputnik V“ vakcinos gamintojų akibrokštas: reikalauja atsiprašyti už komentarus apie vakciną

Rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ gamintojai antradienį pareikalavo iš ES vaistų agentūros atsiprašyti, vienai aukšto rango pareigūnei perspėjus bloko valstybes nares neskubėti patvirtinti šio preparato ir pareiškus, kad skubotas leidimas jį platinti yra tarsi „rusiška ruletė“.

Kelios ES šalys jau pradėjo platinti „Sputnik V“ nelaukdamos Briuselio patvirtinimo, o tokį jų sprendimą pirmadienį sukritikavo Europos vaistų agentūros (EVA) valdybos pirmininkė Christa Wirthumer-Hoche.

„Reikalaujame iš EMA pareigūnės Christos Wirthumer-Hoche viešai atsiprašyti už neigiamus komentarus dėl to, kad ES valstybės tiesiogiai patvirtina „Sputnik V“, – socialiniame tinkle „Twitter“ parašė vakcinos kūrėjai.

„Jos komentarai kelia rimtų klausimų dėl galimo politinio kišimosi į EVA vykdomą peržiūrą“, – pabrėžė jie ir atkreipė dėmesį, kad rusišką vakciną patvirtino jau 46 valstybės.

Praėjusią savaitę Amsterdame įsikūrusi EVA pradėjo „Sputnik V“ tęstinę peržiūrą – tai yra svarbus žingsnis norint patvirtinti šį pirmą ne Vakarų šalyje sukurtą preparatą vartojimui 27 valstybių bloko teritorijoje.

Vengrija jau patvirtino „Sputnik V“ ir pradėjo platinti ją per savo vakcinavimo programą, o Čekija ir Slovakija taip pat užsisakė šio preparato, atsisakiusios laukti EVA patvirtinimo.

Paprašyta įvertinti galimybę, kad Austrija žengs tą patį žingsnį, Ch. Wirthumer-Hoche austrų transliuotojui ORF pareiškė: „Tai tam tikra prasme galima palyginti tai su rusiška rulete.“

Rusija pareiškė esanti pasirengusi pateikti 50 mln. dozių europiečiams, kai tik „Sputnik V“ bus uždegta žalia šviesa.

Tuo metu viena Italijos ir Šveicarijos farmacijos įmonė susitarė dėl „Sputnik V“ Italijoje ir tapo pirmąja tokį sandorį sudariusia bendrove Europos Sąjungoje.

„Vakcina bus gaminama nuo 2021 metų liepos [farmacijos bendrovės] „Adienne“ fabrikuose Lombardijoje“, Italijos šiauriniame regione, naujienų agentūrai AFP sakė Italijos ir Rusijos prekybos rūmų atstovas Stefano Maggi (Stefanas Madžis).


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-09 13:10:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kur demokratija?
Tegul zmones patys sprendzia kokia vakcina skiepytis.
Nuo kurios mirsta zmones ir paralyzuojami simtai ar kitos.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų