Pirmieji pasaulyje: Kinija paleido koronaviruso skiepų pasų programą

Kinija pirmadienį paleido sveikatos pažymėjimų programą keliautojams šalies viduje – pirmuosius pasaulyje vadinamuosius COVID-19 skiepų pasus.

Skaitmeninį sertifikatą, kuriame nurodoma vartotojo vakcinacijos būsena ir testų dėl koronaviruso rezultatai, Kinijos piliečiai gali gauti per programą kinų socialinės žiniasklaidos platformoje „WeChat“.

Sertifikatas išduodamas „siekiant paskatinti pasaulio ekonomikos atsigavimą ir palengvinti keliones per sienas“, pareiškė vienas Užsienio reikalų ministerijos atstovas.

Tačiau šiuo metu tarptautinį sveikatos pažymėjimą gali naudoti tik Kinijos piliečiai ir šis dokumentas dar nėra privalomas.

Manoma, kad pažymėjimas, kuris išduodamas ir popierine forma, yra pirmasis žinomas „skiepų paso“ pavyzdys pasaulyje .

Jungtinės Valstijos ir Jungtinės Valstijos yra tarp šalių, šiuo metu svarstančių galimybę įgyvendinti panašią leidimų sistemą.

Europos Sąjunga taip pat dirba prie „žaliojo leidimo“, kuris leistų paskiepytiems piliečiams keliauti tarp valstybių narių ir į užsienį.

Kinijos programoje naudojamas užšifruotas QR kodas, leidžiantis kiekvienai šaliai gauti informacijos apie keliautojų sveikatą, pirmadienį pranešė valstybinė žiniasklaidos agentūra „Xinhua“.

„QR sveikatos kodai“, saugomi „WeChat“ ir kitose kinų išmaniųjų telefonų programėlėse, jau dabar yra reikalingi norint keliauti vietos susisiekimo transportu ir apsilankyti daugelyje viešųjų erdvių Kinijoje.

Šios programėlės stebi vartotojo buvimo vietą ir generuoja „žalią“ kodą, reiškiantį gerą sveikatos būklę, jei vartotojas neturėjo glaudaus kontakto su užsikrėtusiu asmenimi ar nesilankė žinomame koronaviruso židinyje.

Tačiau tokia sistema sukėlė susirūpinimą dėl vartotojų privatumo, taip pat pakurstė nuogąstavimų, kad Kinijos vyriausybė dar labiau stebės gyventojus.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2021-03-09 11:31:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Demokratine ES ims pavyzdi is komunistines Kinijos?
Kam tada sugriove SSRS jeigu visi nori grizti i SSRS 2.0 versija kur zmogus tik su valdzios leidimu gali keliauti?
Kiek metu praeis iki zmoniu rusiavimo?
Atsakyti
0

j
jdhd
2021-03-09 16:28:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Paleido Kinai tuos pasus pas save tik tam, lad tuos ju Kinus visi pasaulyje isileistu. Panasiai, kaip kada Wuhana patys aptvere is jo skrydzius i Kinija uzdare, bet i pasauli skraidyt leido. Leido ir Kinu naujuosius metus skrist pasvest Italijoje, Pranfuzijoje kur ir buvau maciau abiejuose salyse. Na, o tada paskelbe nebevaldo situacijos, bet jau buvo isplatine per savo Kinus ta virusa. Tai klausymas ka dabar platins ir ar Kinai pasaulyje negaus per snapa gatveje ir ar tas pasas skiepo apsaugos nuo to, kad jie kinai?
Atsakyti
0

P
Palauksim
2021-03-12 18:56:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jeigu skiepysiuos tai tik rudenį nes vasarą covido nėra tai kam dabar skiepytis nes rudenį vėl reikės
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų