JAV pasmerkė Rusijos dezinformaciją apie vakcinas nuo koronaviruso

Jungtinės Valstijos pirmadienį pasmerkė „Rusijos dezinformacijos kampaniją“ prieš JAV gamybos vakcinas nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19, anot Vašingtono, sukeliančią pavojų žmonių gyvybėms.

Pasaulinės veiklos centras (Global Engagement Center, GEC) – Valstybės departamento padalinys, be kita ko, stebintis užsienio propagandos pastangas – nurodė, kad Rusijos žvalgyba yra susijusi su šioje kampanijoje dalyvaujančiomis keturiomis interneto platformomis.

Per šias platformas platinama „dezinformacija apie dvi vakcinas, dabar patvirtintas FDA (JAV Maisto ir vaistų administracijos) šioje šalyje“, – žurnalistams sakė Valstybės departamento atstovas Nedas Price'as.

„Labai aišku, kad Rusija imasi savo senų triukų ir tai darydama potencialiai sukelia pavojų žmonėms, skleisdama dezinformaciją apie vackcinas, kurio, kaip žinome, kiekvieną dieną gelbsti gyvybes“, – pridūrė N. Price'as.

Dienraštis „The Wall Street Journal“ pirmasis pranešė apie GEC išvadas, kad minėtuose tinklalapiuose skelbiamu turiniu perdedama JAV bendrovės „Pfizer“ gaminamos vakcinos pašalinio poveikio rizika, akivaizdžiai siekiant propaguoti Rusijoje sukurto preparato „Sputnik V“ vartojimą.

Pernai pateiktame vertinime, kurį gavo naujienų agentūra AFP, GEC nurodė, kad per tūkstančius socialinių tinklų paskyrų buvo vykdoma koordinuota kampanija, kuria siekta iškreipti faktus apie COVID-19 pandemiją, įskaitant skleidžiamus kaltinimus, kad Jungtinės Valstijos yra prisidėjusios prie šios ligos išplitimo.

Centras taip pat nustatė, kad Kinija kurį laiką irgi užsiėmė panašia veikla, bet galiausiai nusprendė, kad veiksmingiau bus stengtis atkreipti dėmesį į paties Pekino pastangas įveikti koronavirusą.

JAV žvalgyba jau seniai įtaria Rusiją dezinformacijos kampanijomis sveikatos apsaugos srityje, įskaitant praeito amžiaus 9-ame dešimtmetyje paskleistą mitą, kad jog JAV mokslininkai sukūrė žmogaus imunodeficito virusą (ŽIV), sukeliantį AIDS.


Rašyti komentarą...
K
Karma
2021-03-09 10:34:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai siūlau pasidomėti NKVD darbuotoju pavardėmis (tautybe) ir kodėl pas mus uždrausta viešinti KGB agentu?!
Atsakyti
0

x
xxL
2021-03-09 11:17:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Karma, KGB agentus ir kolaborantus uždraudė viešinti KGB agentas Brazauskas tam kad KGB galėtų šantažuoti tuos kurie susitepė. Estija neturėjo brazausko 10% ir priėmė desovietizacijos įstatymą bei paviešino KGBistus. Tauta apsivalė ir neliko kremliui šantažo įrtankių todėl Estija ir lenkia Lietuvą 10 metų kol mes po brazausko mafijos šūdus murkdomės.
Atsakyti
0

s
s
2021-03-09 13:30:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
visi, kas sako kad usa sukrtos vakcinos ne tokios geros kaip vaizduojasi, yra melagiai...
gera pozicija ginant savo finansinius interesus...
p.s. aukstralija ir kai kurios kitos valstybės udraudė AstraZeneca vakciną, nes jau buvo keli mirtini atvejai :(. o lietuvai tas nė motais...
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų