sputnik

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „sputnik“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „sputnik“.

Armėnija laikinai sustabdė Rusijos transliuotojo „Sputnik“ licenciją

Jerevanas trečiadienį paskelbė laikinai sustabdęs Rusijos transliuotojo „Sputnik“ vietos padalinio licenciją dėl ironiškų ir įžeidžiamų vieno vedėjo komentarų apie Armėniją. Už televiziją ir radiją atsakinga komisija paskelbė, kad „Sputnik“ transliuotojo Armėnijoje „Tospa“ licencija sustabdoma 30 dienų.
2023-12-21

RRT: „Sputnik“ pajūryje nutiltų tais pačiais dažniais transliuojant lietuvišką programą

Lietuvos įmonėms išdavus leidimą transliuoti radijo signalą tame pačiame dažnyje, kuriame šiuo metu transliuojama radijo stotis „Sputnik“, Klaipėdos apskrityje gyventojai girdėtų lietuviško transliuotoją, o ne Rusijos, penktadienį pranešė Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT).  „Kaip nepriklausomas reguliuotojas, atsakingas už tinkamą radijo dažnių valstybės resurso panaudojimą, kreipėmės dėl leidimo išdavimo Lietuvos radijo rinkos dalyviams transliuoti radijo signalą tame pačiame dažnyje, kuria...

Žiniasklaida: „Sputnik Litva“ redaktorius paleistas iš Latvijos kalėjimo už užstatą

Propagandinio portalo „Sputnik Litva“ redaktorius Maratas Kasemas ketvirtadienį už užstatą paleistas iš Latvijos kalėjimo, pranešė naujienų agentūra „Regnum“, remdamasi „Sputnik“ užsienio naujienų platforma socialiniame tinkle „Telegram“. Prieš M. Kasemo teismą bus taikomas namų areštas ir policijos priežiūra. Jam nurodyta nuo 23 val. iki 7 val. būti namuose, kuriuos yra registruotas, taip pat du kartus per savaitę prisistatyti policijai.
Aktualijos 2023-04-28

Latvijoje sulaikytas „Sputnik Lietuva“ vyr. redaktorius: pateikti įtarimai šnipinėjimu

Rygoje sausio 3-ąją buvo sulaikytas „Sputnik Lietuva“ vyr. redaktorius Maratas Kasemas. Rusijai priklausančios propagandos priemonės darbuotojas yra įtariamas šnipinėjimu ir ES ekonominių sankcijų pažeidinėjimu. Skelbiama, kad M. Kasemą Latvijos spec. tarnybos sulaikė Rygoje dėl šnipinėjimo ir ES sankcijų pažeidimų. Rusijos žiniasklaidos priemonės skelbia, kad M. Kasemo advakatai reikalavo paleisti jį už užstatą, tačiau teismas atmetė šį prašymą.
80 2023-01-05

Nesantuokinio Aliaksandro Lukošenkos sūnaus gyvenimas: atimtas iš mamos, seka tėvo pėdomis

67-erių autoritarinis Baltarusijos lyderis iki šiol oficialiai vedęs vienmetę savo mokyklos laikų meilę Galiną. Nors žmoną jis turi, tačiau į viešus renginius, priėmimus ar vizitus Aliaksandras Lukašenka mieliau kviečiasi savo sūnų Nikolajų, kuris yra nesantuokinis sūnus. Kas yra diktatoriaus mylimiausio sūnaus 17-mečio Nikolajaus motina, oficialiai išvis nežinoma.
2022-03-18

Ekspertai įvertino Putino marionetės Aliaksandro Lukašenkos kūno kalbą: iš jo šaiposi visas pasaulis

Karo Ukrainoje kontekste dažniausiai girdime linksniuojant Rusijos pavadinimą ir Vladimiro Putino pavardę. Visgi, šalia jo ypač per pastaruosius porą metų išryškėja ir dar viena Putino „marionetė“ – Baltarusijoje neteisėtai prezidentu išrinktas Aliaksandras Lukašenka.  Nors 2015-aisiais Baltarusija ir vedė derybas, kuriomis siekė pabaigti konfliktą rytų Europoje, dabar ši šalis padeda Rusijai pulti ukrainiečius. Šitaip Lukašenka tarsi be kovos atidavė savo šalies suverenitetą Rusijai.
2022-03-11

Policija dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie keliasdešimties portalų

Policija, remdamasi ekspertų išvadomis, dėl karo kurstymo ir propagandos apribojo prieigą prie keliasdešimties interneto portalų, tarp jų – ir oficialus Kremliaus tinklalapis, keli portalai, skelbiantys informaciją lietuvių kalba. Premjerė Ingrida Šimonytė užsimena, kad rengiamos ir įstatymų pataisos, kaip veiksmingiau kontroliuoti tokius pažeidimus bei tikina, kad žiniasklaidos bei apskritai informacijos laisvės principas neturėtų apimti ir skleidžiamo melo.
Aktualijos 2022-03-09

ES uždraudė Rusijos valstybinių žiniasklaidos priemonių RT ir „Sputnik“ transliacijas

Europos Sąjunga trečiadienį uždraudė Rusijos valstybinių žiniasklaidos priemonių RT ir „Sputnik“ transliacijas visoje Bendrijos teritorijoje, įgyvendindama plataus masto sankcijas prezidento Vladimiro Putino režimui už įsiveržimą į Ukrainą. „Šiandien žengiame svarbų žingsnį prieš Putino manipuliavimo operaciją ir uždarome Rusijos valstybinės žiniasklaidos čiaupą ES“, – sakoma Bendrijos užsienio politikos vadovo Josepo Borrellio (Žozepo Borelio) pranešime.
2022-03-02

ES uždraudė RT ir „Sputnik“ transliacijas Bendrijoje, nuo SWIFT atjungti kai kurie Rusijos bankai

Europos Sąjunga antradienį uždraudė Rusijos valstybinės žiniasklaidos priemonėms RT ir „Sputinik“ transliuoti Bendrijoje, taip pat atjungė nuo tarpbankinio susirašinėjimo sistemos SWIFT kai kuriuos šios šalis bankus, pranešė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Prancūzija. Priemonės, kurios įsigalios trečiadienį, kai bus paskelbtas Europos Sąjungos oficialiajame leidinyje, įvedamos Briuseliui griežtinant sankcijų režimą dėl Rusijos įsiveržimo į Ukrainą.
2022-03-01

„YouTube“ blokuoja RT ir „Sputnik“ kanalus Europoje

Dalijimosi vaizdo įrašais platforma „YouTube“ antradienį pranešė užblokavusi Rusijos žiniasklaidos priemonių RT ir „Sputnik“ kanalų veikimą Europoje, „atsižvelgdama į vykstantį karą Ukrainoje“. „Nedelsdami blokuojame „YouTube“ kanalus RT ir „Sputnik“ visoje Europoje. Mūsų sistemoms reikia šiek tiek laiko, kad jos pradėtų veikti visu pajėgumu“, – rašoma „YouTube“ elektroniniame laiške.
2022-03-01
REKLAMA
REKLAMA

Juozas Statkevičius Algį Ramanauską antrą kartą padavė į teismą: siekia prisiteisti penkiaženklę sumą

Dizaineris Juozas Statkevičius į teismą padavė laidų vedėją ir humoristą Algį Ramanauską. Mados kūrėjas humoristą kaltina nesiliaujant jo šmeižti ir žeminti socialiniuose tinkluose ir siekia prisiteisti penkiaženklę sumą.  Šią žinią penktadienio vakarą pranešė naujienų portalas 15min.lt.  Minėto portalo žiniomis, vasario 3 dieną, ketvirtadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme atversta byla tarp Juozo Statkevičiaus ir Algio Ramanausko.
2022-02-04

Putinas siūlo Erdoganui pasiskiepyti rusiška vakcina „Sputnik“

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį per susitikimą su Turkijos prezidentu Recepu Tayyipu Erdoganu paragino jį kaip pastiprinamąją vakcinos nuo COVID-19 dozę rinktis rusišką preparatą „Sputnik“, taip pat pasigyrė savo aukštu antikūnų lygiu. Per šiltą pokalbį, įvykusį po tris valandas trukusių derybų V. Putino rezidencijoje Juodosios jūros kurorte Sočyje, rusų lyderis pareiškė, kad neseniai ištisą dieną praleido su koronavirusu užsikrėtusiu padėjėju, bet pats nesusirgo.
2021-09-29

Slovakija oficialiai liovėsi skiepyti nuo COVID-19 rusiška vakcina „Sputnik“

Slovakija antradienį oficialiai liovėsi vartoti rusišką vakciną nuo pandeminio koronaviruso „Sputnik V“ – preparato buvo suleista  paskutiniams šešiems žmonėms, gavusiems jo kaip antrąją dozę, pranešė Sveikatos apsaugos ministerija. „Iš viso daugiau kaip 18,5 tūkst. žmonių paskiepyta „Sputnik V“, – sakė ministerijos atstovė Zuzana Eliašova. Slovakija kovą įsigijo 200 tūkst. dozių „Sputnik V“ ir tapo antrąja po Vengrijos tai padariusia Europos Sąjungos šalimi.
2021-08-31

Didžiausias pasaulyje Indijos vakcinų nuo COVID-19 gamintojas gamins „Sputnik V“

Didžiausias pasaulyje vakcinų nuo COVID-19 ligos gamintojas „Serum Institute of India“ (SII) rugsėjo mėnesį pradės rusiškos vakcinos „Sputnik V“ gamybą, pranešė Rusijos tiesioginių investicijjų fondas (RTIF). Anot pranešimo, SII gamybos pajėgumai leis per metus pagaminti per 300 mln. „Sputnik V“ dozių. „Artimiausiais mėnesiais tikimės pagaminti milijonus dozių, rugsėjį pradėję bandomąją gamybą“, – RTIF spaudos tarnyba cituoja SII vadovą Adarą Punavallu.
2021-07-13

Putino propaganda baigiasi katastrofa: nepadeda ir Malachovas

Oficialiais duomenis, pandemija Rusijoje jau turėjo būti nugalėta jeigu ne dabar, tai labai greitu metu. Tačiau Kremliaus propaganda per pastaruosius metus pridarė tiek, kad kilo atvirkštinis rezultatas, o Rusijos valstybinėms televizijoms savo žiūrovams tenka rodyti „sėkmingai vakcinaciją įgyvendinusias“ Vakarų šalis. Dar prieš mėnesį Kremlius aiškino, kad pandemija bus įveikta iki rudens.

Akibrokštas skiepo atėjusiems rusams: ne tik varu varomi, bet ir pasirinkimo neturi

Rusijoje savanoriška-priverstinė vakcinacija, sprendžiant iš pacientų ir gydytojų pasakojimų, prasidėjo dar net valdžiai to oficialiai nepaskelbus. Be to, kad daugelyje regionų, įskaitant sostinę Maskvą, buvo paskelbtas priverstinis skiepijimas nuolatinį tiesioginį kontaktą su žmonėmis turinčiuose administracijos ir verslo sektoriuose, tai dar ir žmonės skiepijami ne jų pačių pasirinktomis vakcinomis.
2021-07-03

PSO rado trūkumų Rusijos vakcinų gamykloje

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) trečiadienį pranešė, kad rado problemų vakcinos nuo COVID-19 „Sputnik V“ gamybos vietoje, kurias Maskva tikino išsprendusi. „Sputnik V“ sukūręs Rusijos valstybinis Gamalėjos institutas siekia, kad PSO patvirtintų jau 40 pasaulio šalių naudojamą rusišką vakciną. JT sveikatos agentūra atliko patikrinimą keturiose „Sputnik V“ gamybos vietose.
2021-06-23

Argentina gamins rusišką vakciną nuo koronaviruso

Po nuotolinio susitikimo su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu Argentinos prezidentas Alberto Fernandezas penktadienį pareiškė, kad ši Pietų Amerikos šalis pradės gaminti rusišką vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“. Gruodį Argentina tapo pirmąja Pietų Amerikos šalimi, patvirtinusia Rusijos sukurtą vakciną. Iš viso šį preparatą patvirtino daugiau nei 65 šalys, tačiau to nepadarė nei Jungtinės Amerikos Valstijos nei Europos Sąjunga.
2021-06-05

Serbija pradeda gaminti rusišką vakciną nuo koronaviruso „Sputnik V“

Serbija pradeda Rusijoje sukurtos „Sputnik V“ vakcinos nuo COVID-19 ligos pramoninę gamybą, penktadienį pranešė prezidentas Aleksandras Vučičius.  Pasak prezidento, jo Rusijos kolega Vladimiras Putinas tiesiogiai vaizdo ryšiu stebės, kaip Belgrade vakcina užpildomi pirmieji buteliukai. Serbija tapo pirmąja Europos valstybe, neskaičiuojant Batlarusijos, pradėjusia rusiškos vakcinos gamybą.

Slovakija – antra ES valstybė, leidusi naudoti „Sputnik V“ vakciną

Slovakija trečiadienį tapo antra Europos Sąjungos valstybe, leidusia naudoti Rusijoje sukurtą vakciną nuo COVID-19 „Sputnik V“, kurios dar nepatvirtino Bendrijos vaistų agentūra. Slovakijos vyriausybė paprašė sveikatos apsaugos ministro Vladimiro Lengvarsky, gana atsargiai vertinančio šią vakciną, pasirūpinti, kad vakcina „Sputnik V“ būtų galima pradėti skiepyti nuo birželio 7 dienos. Slovakija šiuo metu yra įsigijusi 200 tūkst.
2021-05-26

Šalčininkuose žmonės serga daugiausiai, o skiepijasi mažiausiai

Šalčininkų rajone per pastarąsias dvi savaite koronavirusu susirgo vienas iš šimto vietinių gyventojų, pagal sergamumą blogesnė situacija tik Vilniaus rajone, tačiau skiepytis ten gyventojai nenori – iš 30 tūkstančių vietinių paskiepijo tik apie 3500. Dalis sako, kad netiki nei virusu, nei skiepais, o skiepytųsi nebent Sputniku. Propaganda įtikėję Šalčininkų gyventojai mano, kad rusiška vakcina daug patikimesnė už amerikietiškas.

Koronavirusas Europoje kelia trečią sergamumo bangą: atvejų sparčiai daugėja Lenkijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje

Kaimyninėje Lenkijoje per paskutinę parą pasiektas didžiausias visos pandemijos naujų susirgimų rekordas – daugiau nei 35 tūkst. atvejų per parą. Lenkams ligoninėse jau trūksta lovų ir plaučių ventiliatorių. O vokiečių neurologas prabilo apie tai, kodėl jų šalis nuo šiol neskiepija „AstraZeneca“ jaunesnių žmonių, ir įvardijo, kokiems pacientams gali pasireikšti trombozė. Vakar pasiekė kelių mėnesių mirčių rekordą naujų atvejų. 35 251 naujas susirgimas per 24 val.
2021-04-01

„Sputnik V“ šokas: Slovakijoje dėl koronaviruso ir rusiškų skiepų subyrėjo valdžia

Slovakijos prezidentė Zuzana Čaputova trečiadienį priėmė premjero Igorio Matovičiaus atsistatydinimo raštą. Kartu su juo pasitraukė visa vyriausybė, o nulėmė tai net ne klausimų kėlęs kovos su koronavirusu planas, bet konkretus išbandymas „Sputnik V“ vakcina. Slovakijos vyriausybė prieš tai kelis mėnesius užtikrintai ėjo subyrėjimo link.

Laurinavičius: Rusija vykdo milžinišką dezinformacijos kampaniją prieš „AstraZeneca“ vakciną

Europą drebina vakcinų karas. Ukrainos prezidentui Volodymyrui Zelenskiui pareiškus, kad rusiška vakcina „Sputnik V“ kenkia valstybei, yra nepatikima ir ją uždraudė, pratrūko Kremliaus ruporai. Tuo metu Rusijos režimo analitikas Marius Laurinavičius įsitikinęs, kad būtent Kremlius pakurstė nepasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina. Plačiau šia situacija domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“. Skleidžia propagandą Labiausiai Volodymyro Zelenskio pareiškimu liko nepatenkintas Vladimiras Žirinovskis.

Vokietija pasiruošusi naudoti rusišką vakciną, jeigu ją patvirtins EVA

Vokietijos vyriausybė penktadienį pareiškė būsianti atvira galimybei skiepyti gyventojus Rusijoje sukurta vakcina nuo koronaviruso „Sputnik V“, jeigu ją patvirtins Europos vaistų agentūra (EVA). „EVA patvirtinimas – kurio „Sputnik“ dar neturi – suteiktų galimybę naudoti šią vakciną per Europos skiepijimo kampanijas, ir tai būtų verta svarstyti Vokietijai“, – sakė kanclerės Angelos Merkel atstovas Steffenas Seibertas (Štefenas Zeibertas). Jis atsisakė komentuoti Prancūzijos kaltinimus, kad Mask...
2021-03-26

Žvirblienės žinia norintiems „Sputnik“ vakcinos: jos alternatyva – „Johnson & Johnson“

Pirmadienį, siekdami pagerinti visuomenės pasitikėjimą „AstraZeneca“ vakcina, ja pasiskiepijo dalis šalies vadovų. Bene labiausiai vengiantys šios vakcinos yra Visagino gyventojai, kur nepanaudota liko beveik 800 skiepo dozių. Taip pat viešojoje erdvėje daugėja žmonių, norinčių skiepytis rusiška „Sputnik“ vakcina, pasisakymų. Apie tai tv3.lt portalo laidoje „Dienos pjūvis“ kalbėjosi Visagino meras Erlandas Galaguz ir profesorė imunologė Aurelija Žvirblienė.

Lenkijoje užsikrėtimų šoktelėjo trečdaliu: 80 proc. užsikrėtė britiška atmaina

Vokietija dar trims savaitėms visoje šalyje pratęsė karantiną ir atšaukia planus jį švelninti, o per Velykas šalis visiškai užsidarys. Kanclerė Angela Merkel įspėja – šiuo metu dalis Europos jau kovoja su trečiąja viruso banga, kurią sukėlė gerokai greičiau plintanti ir daugiau mirčių sukelianti britiškoji koronaviruso atmaina. Karantino švelninimo planai Vokietijoje subliuško.
2021-03-23

Vokietijos ministras: „Sputnik V“ galioja tos pačios taisyklės kaip ir kitoms vakcinoms

Vokietijos užsienio reikalų ministras Heiko Maasas sako, kad Rusijos vakcinai „Sputnik V“ galioja tokios pačios taisyklės kaip ir kitoms vakcinoms nuo COVID-19, tačiau jis pabrėžia, kad Vokietijai turėtų pakakti iki šiol užsakytų skiepų. „Kalbant apie „Sputnik“, šiai vakcinai galioja tokios pačios taisyklės kaip ir kitoms vakcinoms. Taigi, mes turime sulaukti Europos vaistų agentūros (EVA) išvadų.
2021-03-17

Daugelis Šalčininkų gyventojų nori skiepytis tik „Sputnik V“: „Mes žinome, kad ji gera“

Kol Lietuvoje sumaištis, kokią čia dabar geresnę vakciną pasirinkus, Šalčininkuose viskas aišku kaip dieną – žmonės kaip išganymo laukia vakcinos „Sputnik V“. Kodėl taip nutiko ir plačiau apie šią situaciją domėjosi laida „Karštai su tv3.lt“.  „Mes žinome, kad ji gera“, – kalbėjo viena Šalčininkų gyventoja. „Mūsų valdžia šneka, kad „Sputnik“ bloga, ir neims. Estija, jeigu patvirtins, tai ims „Sputnik“, – įsitikinusi kita Šalčininkų miestelio gyventoja Ana.

„Sputnik V“ ir „AstraZeneca“ bendradarbiavimas: ką tai reiškia?

Vakaruose kyla vis daugiau nesutarimų dėl rusiškos vakcinos nuo COVID-19 panaudojimo savoms reikmėms. Tuo metu Rusijos vakcinos gamintojai skelbia siūlantys bendradarbiavimą britams – deklaruojamas siekis yra padidinti „AstraZeneca“ efektyvumą antrąja doze pasirenkant „Sputnik V“ vakciną.

Italijoje bus gaminama rusiška „Sputnik V“ vakcina

Italijos ir Šveicarijos farmacijos bendrovė „Adienne“ sutiko Italijoje gaminti Rusijos vakciną „Sputnik V“, antradienį pranešė prekybos organizacija. Tai yra pirmasis toks sandoris Europos Sąjungoje (ES). „Vakcina bus gaminama nuo 2021 metų liepos mėnesio bendrovės „Adienne“ gamykloje Lombardijoje“ Šiaurės Italijoje, naujienų agentūrai AFP teigė Italijos ir Rusijos prekybos rūmų atstovas Stefano Maggi (Stefanas Madžis). „Nuo 2022 metų liepos 1 dienos iki sausio 1 dienos bus pagaminta 10 mln.
2021-03-09

„Sputnik V“ vakcina skaldo Slovakiją: premjeras slapta sudarė sutartį su Rusija

Slovakijoje bręsta politinė krizė dėl iš Rusijos įsigytų „Sputnik V“ vakcinų. Paaiškėjo, kad pirmadienį pasirašyta sutartis buvo asmeninė premjero iniciatyva, apie kurią nežinojo net valdančiosios koalicijos partneriai. Premjeras Igoris Matovičius gynė savo poziciją teigdamas, kad tai buvo padaryta visuomenės labui. Slovakijoje šiuo metu stebimas naujų susirgimų šuolis, šalis pirmauja pagal mirusiųjų nuo koronaviruso skaičių tūkstančiui gyventojų visame pasaulyje.

Latvija apie „Sputnik V“ vakciną: įsigijimas būtų svarstomas, jei būtų patvirtinta Europoje

Latvija galėtų svarstyti galimybę įsigyti rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“, jeigu Europos Sąjungos vaistų agentūra patvirtintų šį preparatą, parlamentarams trečiadienį pareiškė sveikatos apsaugos ministras Danielis Pavlutas. Per posėdį Saeimos Gynybos, vidaus reikalų ir korupcijos prevencijos komitete jo narys Janis Adamsonas taip pat paklausė ministro, ar vyriausybė planuotų įsigyti ir kiniškų vakcinų.
2021-02-24

Landsbergis interviu CNN: Putinas naudoja „Sputnik V“ vakciną kaip politinį įrankį

Antradienį Užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis Jungtinių Valstijų televizijai CNN sakė, kad pasidalinti vakcinomis su Rytų partnerystės valstybėmis svarbu ir todėl, jog iš jų atvyksta daug žmonių į Lietuvą dirbti.  „Mes nesame saugūs, kol visi nėra saugūs. Mes turime daug kontaktų su žmonėmis iš Baltarusijos, Ukrainos, kurie atvyksta dirbti į Lietuvą. Ir jeigu jie nesiskiepys, mes negalėsime atsiverti (sienų – BNS)“, – interviu CNN kalbėjo G. Landsbergis.

Imunologė papasakojo daugiau apie „Sputnik V“ vakciną: kuo skiriasi nuo dabar naudojamų skiepų?

Moksliniuose leidiniuose pasirodžius informacijai apie Rusijos kurtos „Sputnik V“ vakcinos nuo koronaviruso efektyvumo rodiklius, kai kurios Europos Sąjungos šalys jau paskelbė norą įsigyti šios vakcinos. Visgi Lietuva laikosi principingos pozicijos ir į vakciną žiūri skeptiškai. Portalas tv3.lt nusprendė pasiteirauti imunologės, kuo ši vakcina skiriasi nuo kitose šalyse sukurtųjų ir ar galėtų būti sėkmingai naudojama ir mūsų piliečių skiepijimui.

Aurelijus Veryga. Kodėl valdantiesiems parūpo šešėlinė Vyriausybė?

Nenumaldomai artėja naujos valdžios šimtadienis. Praėjus dviem mėnesiams, baigiasi laikas, kuomet buvo galima sakyti, kad nieko neradom, niekas nesuplanuota, nespėjom padaryti, pametėm planą ir pan. Per du mėnesius tinkamai organizuojant procesus galima ne tik juos susidėlioti iš naujo, bet ir organizuoti naujas struktūras, jei to reikia.

Vengrija pradeda skiepijimą „Sputnik V“ vakcina

Vengrija penktadienį tapo pirmąja Europos Sąjungos nare, pradėjusia skiepyti gyventojus Rusijoje pagaminta vakcina nuo pandeminio koronaviruso, pranešė šalies vyriausioji medicinos pareigūnė. „Šiandien pradedame skiepyti vakcina „Sputnik V“; tai vyksta numatytose vakcinavimo stotyse“, – per kasdienę spaudos konferenciją sakė pareigūnė Cecilia Muller.
2021-02-12

Šimonytė teigia, kad Lietuva „Sputnik V“ vakcinos įsigyti neplanuoja: „Daugiau komentarų nebus“

Lietuva Rusijos sukurtos „Sputnik V“ vakcinos įsigyti neplanuoja, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Ji pažymėjo, kad ši vakcina kol kas nėra registruota jokioje Europos Sąjungos šalyje. Neseniai „The Lancet“ žurnale paskelbta, kad Rusijoje sukurtos „Sputnik V“ vakcinos nuo koronaviruso efektyvumas siekia 91,6 proc., o kai kurios Europos šalys jau ruošiasi įsigyti šios vakcinos.

Rusija prašo Vokietijos bendrovės prisidėti gaminant vakciną „Sputnik V“

Rusija pasiūlė Vokietijos biotechnologijų įmonei „IDT Biologika“ išnagrinėti galimybes kartu gaminti vakciną nuo pandeminio koronaviruso „Sputnik V“, trečiadienį pranešė Vokietijos sveikatos apsaugos ministerija. Ši žinia buvo paskelbta praėjus parai po medicinos žurnale „The Lancet“ pasirodžiusio straipsnio, kuriame sakoma, kad vakcinos „Sputnik“ veiksmingumas apsaugant nuo COVID-19 siekia 91,6 procento, nors daugelis Vakarų šalių šį preparatą vertino skeptiškai.
2021-02-03

Tyrėjai: rusiškos vakcinos nuo koronaviruso „Sputnik V“ veiksmingumas – 91,6 procentų

Rusijoje sukurtos vakcinos nuo COVID-19  „Sputnik V“ veiksmingumas siekia 91,6 procento, rodo ketvirtadienį žurnale „The Lancet“ paskelbtos išvados, anot nepriklausomų ekspertų, sklaidančios nerimą dėl Maskvos masiniam skiepijimui jau naudojamos vakcinos kūrimo nepakankamo skaidrumo.
2021-02-02

Visaginas pirmauja Covid-19 atvejais: vietos medikai pripažįsta – gyventojus veikia dezinformacija

Visaginas Lietuvoje pirmauja pagal susirgimus koronavirusu. Kone tris kartus viršija Lietuvos sergamumo vidurkį. Dalis Visagino gyventojų įtikėję sąmokslo teorijomis, toli gražu ne visi rusakalbio miesto gyventojai nori skiepytis vakarietiškomis vakcinomis. Miesto valdžia ir medikai pripažįsta – gyventojus veikia ir rusiška dezinformacija ir internete sklindančios melagienos. Visaginas šiuo metu labiausiai Covid-19 pandemijos paveiktas Lietuvos miestas. Sergamumas 100 tūkst.

Žuvo populiarus Rusijos laidų vedėjas: paviešintas vaizdo įrašas iš įvykio vietos

Šeštadienį netoli Maskvos lengvojo lėktuvo katastrofoje žuvo populiarus Rusijos televizijos pokalbių šou vedėjas. 41 metų Aleksandras Koltovoy pilotavo savo orlaivį „Cessna“, tačiau, kai vyras bandė atlikti avarinį nusileidimą, jis užsidegė. Apie tai pranešė dailymail.co.uk. Vaizdo įrašai parodė, kaip Maskvoje, netoli Tomilino, virš greitkelio sklido dūmai iš vieno variklio lėktuvo.
2020-11-09

Rusijoje skelbiama apie vakciną nuo Covid-19, kurią išbandė Putino dukra

Rusija skelbia įregistravusi pirmą pasaulyje vakciną nuo naujo koronaviruso, kurią jau išbandė Vladimiro Putino dukra. Rusijoje palaiminta vakcina masiškai esą bus pradėta gaminti jau rudenį. Tačiau pasaulio Sveikatos organizacija skelbia, kad rusiškos vakcinos dar laukia griežtos patikros. Pirmą pasaulyje vakciną nuo naujo koronaviruso Rusija užregistravo po mažiau nei du mėnesius trukusių bandymų. Net pavadino ją „Sputnik“ – pirmo Rusijos palydovo kosmose vardu.

Estijoje „Sputnik“ lieka be darbuotojų: visi priversti pasitraukti

Kremliaus ruporu laikomos naujienų agentūros „Sputnik“ padalinio Estijoje interneto svetainės visi darbuotojai buvo priversti priimti sprendimą nuo sausio 1-osios išeiti iš darbo dėl šioje šalyje Maskvai taikomų sankcijų, remdamasi Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Rossija segodnia“ spaudos tarnyba pranešė svetainė rus.postimees. Rusų naujienų agentūra „RIA Novosti“ pranešė, kad „Sputnik Estonia“ redakcijos darbas sustabdytas, bet ateityje bus pratęstas.
2020-01-02

Rusija griežtina toną: tikimės, kad Estija dukart pagalvos

Maskva imsis atsakomųjų veiksmų, jei Estijos valdžia ir toliau spaus prokremliškos naujienų agentūros „Sputnik“ žurnalistus, ketvirtadienį perspėjo Rusijos parlamento aukštųjų rūmų vadovė. „Tikimės, kad Estija atsisakys šios precedento neturinčios neteisėtos iniciatyvos; tikimės, kad jie dukart pagalvos“, – sakė Federacijos Tarybos pirmininkė Valentina Matvijenko. Jos žodžius citavo naujienų agentūra TASS.
2019-12-27

Teismas leido blokuoti „Sputnik“ lietuvišką portalą

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį patvirtino Lietuvos radijo ir televizijos komisijos sprendimą blokuoti Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Sputnik“ lietuvišką portalą dėl autorių teisių pažeidimų. „Teismas sankcionavo sprendimą“, – BNS sakė komisijos pirmininkas Mantas Martišius. Pasak jo, interneto tiekėjai užblokuoti domeno vardą https://sputniknews.lt/ turės per penkias dienas.

Komisija blokuoja „Sputnik“ prieigą Lietuvoje dėl autorių teisių pažeidimų

  Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK) trečiadienį nusprendė, kad Rusijos naujienų agentūros „Sputnik“ lietuviškas portalas turi būti blokuojamas dėl autorių teisių pažeidimų.   Komisija kreipsis į teismą, kad šis įpareigotų interneto paslaugų tiekėjus panaikinti galimybę pasiekti portalą sputniknews.lt. „Sputnik“ pasiekiamumas blokuojamas jiems be leidimo skelbus Lietuvos nacionalinio transliuotojo naujienų portalo lrt.lt publikacijas.

Rusija siunta dėl „Sputnik“ redaktoriaus išsiuntimo iš Lietuvos

Maskva trečiadienį provokacija pavadino Lietuvos pareigūnų sprendimą neįleisti į šalį Rusijos valstybinės naujienų agentūros „Sputnik“ Lietuvos padalinio redaktoriaus Marato Kasemo. „Reikalaujame, kad Lietuvos valdžia pagaliau atsitokėtų ir nutrauktų grubias provokacijas, (nukreiptas) prieš Rusijos žiniasklaidos priemonių atstovus, atliekančius savo profesinę pareigą“, – teigiama Rusijos užsienio reikalų ministerijos paskelbtame komentare.

Į Lietuvą neįleistas „Sputnik Lietuva“ redaktorius

Lietuvos pasienio pareigūnai antradienį atsisakė įleisti į šalį Rusijos naujienų agentūros „Sputnik“ Lietuvos padalinio redaktorių Maratą Kasemą. Latvijos pilietis bandė į Lietuvą atskristi per Vilniaus oro uostą. „Jis buvo neįleistas į Lietuvą. (...) Jis yra įtrauktas į sąrašą asmenų, kuriems uždrausta atvykti į Lietuvos Respubliką“, – BNS sakė Valstybės sienos apsaugos tarnybos atstovas spaudai Giedrius Mišutis. Pasak jo, M. Kasemas nusipirko naujus bilietus ir artimiausiu metu išskris į Rygą.

Rusija didina investicijas į propagandą lietuvių kalba

Lietuvos visuomenė tampa vis atsparesnė priešiškai propagandai, tačiau Rusija neatsitraukia – didinamos investicijos į turinį lietuvių kalba, sako Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) pirmininkas Vytautas Bakas.
Aktualijos 2019-01-30
Į viršų