REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijoje savanoriška-priverstinė vakcinacija, sprendžiant iš pacientų ir gydytojų pasakojimų, prasidėjo dar net valdžiai to oficialiai nepaskelbus. Be to, kad daugelyje regionų, įskaitant sostinę Maskvą, buvo paskelbtas priverstinis skiepijimas nuolatinį tiesioginį kontaktą su žmonėmis turinčiuose administracijos ir verslo sektoriuose, tai dar ir žmonės skiepijami ne jų pačių pasirinktomis vakcinomis.

Rusijoje savanoriška-priverstinė vakcinacija, sprendžiant iš pacientų ir gydytojų pasakojimų, prasidėjo dar net valdžiai to oficialiai nepaskelbus. Be to, kad daugelyje regionų, įskaitant sostinę Maskvą, buvo paskelbtas priverstinis skiepijimas nuolatinį tiesioginį kontaktą su žmonėmis turinčiuose administracijos ir verslo sektoriuose, tai dar ir žmonės skiepijami ne jų pačių pasirinktomis vakcinomis.

REKLAMA

„Novaja gazeta“ apie tai papasakojo patys nukentėję, kurie, vietoje pasirinktos „Sputnik V“ vakcinos, gavo trijų patikros pakopų nepraėjusios „EpiVacCorona“.

Pačių nukentėjusiaisiais besijaučiančių žmonių teigimu, jų sveikatai galėjo būti padaryta žala, jie žada kreiptis į teismus.

Skiepija netgi ir skirtingomis vakcinomis, nors taip daryti negalima

Maskvos gyventoja Olga gegužės pabaigoje susiruošė skiepytis, norėjo „Sputnik“. Tačiau poliklinikoje jai pareiškė, kad yra „GamCovidVac“ (tas pats „Sputnik“), tačiau yra dar „CoviVac“, nuo kurios tariamai dar mažiau šalutinių poveikių.

REKLAMA
REKLAMA

„Aš skaičiau, kad „Čumakovo vakcina“ lyg ir dar nepatekusi į rinką, o čia nudžiugino, kad ji yra, ir sutikau. Seselė paskiepijo, aš einu į kitą kabinetą, gaunu sertifikatą, išeinu į gatvę – ir čia man į telefoną ateina pranešimas: man suleido „EpiVacCorona“. Išsitraukiu iš rankinės sertifikatą – o jame parašyta „GamCovidVac“. Tai yra, aš prašiau vienos vakcinos, sertifikate nurodyta kita, o suleido ir išvis trečią“, – pasakojo moteris internetiniam portalui „Novaja Gazeta“.

REKLAMA

Tokių ir panašių pavyzdžių Rusijos žiniasklaida surinko ne vieną. Gyventojai skundžiasi, kad pageidavę vieno skiepo, gauna visiškai kitą. „EpiVacCorona“ vakcina dar net nėra praėjusi išsamių patikrinimų, todėl žmonės jos stengiasi vengti. Problema čia ta, kad duodami sutikimą vakcinuotis Rusijoje asmenys neturi informacijos, kokia konkrečiai vakcina jiems bus suleista. Gali pasitikėti tik juos skiepijančiais medikais.

Kai kuriais atvejais Rusijoje medikai tiesiog ranka įrašo kitą vakciną, vietoje pasirinktos prieš tai. Annos iš Samaros mama į savo polikliniką nuėjo skiepytis „GamCovidVac“ vakcina, gydytoja ją apžiūrėjo, o procedūrų kabinete moteris buvo paskiepyta „EpiVac“.

REKLAMA
REKLAMA

Gautame lapelyje tiesiog ranka užbrauktas pirminis, spausdintas vakcinos pavadinimas ir ranka užrašyta „EpiVacCorona“. Giminaičiams nuvykus aiškintis, seselė gūžtelėjo pečiais ir pareiškė: „Vakcina, kaip vakcina. Koks jums skirtumas“.

Maža to, kai kuriems pacientams buvo suleistos skirtingos vakcinos, nors taisyklės tai griežtai draudžia. Veronika iš Vladivostoko „Novaja Gazeta“ pasakojo, kad pirma jos vakcina buvo „GamCovidVac“, o antroji – „EpiVacCorona“.

Pasirodo, atėjus antrojo skiepo, jai buvo pareikšta, kad „Sputnik“ baigėsi, todėl jai buvo suleista kito gamintojo vakcina. Moteriai buvo paaiškinta, kad „nėra skirtumo, net geriau taip“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Grįžusi ji paskambino į vietos „Stop korona virusui“ karštąją liniją, o operatorė paaiškino, kad taip elgtis kategoriškai draudžiama.

Skuba pirkti sertifikatus

Rusijoje vis daugiau regionų tam tikroms darbuotojų grupėms įveda priverstinę vakcinaciją. Šis sprendimas paskatino fiktyvių skiepijimosi sertifikatų poreikio augimą, rašoma BBC.

Naujienų agentūros kalbinta vienos iš Maskvos ligoninių kardiologė Viktorija (vardas pakeistas), nėra įsitikinusi rusiškų vakcinų nuo koronaviruso efektyvumu, todėl nenorėjo skiepytis. Moteriai taip pat pasireiškia sezoninės alergijos. Skiepytis atsisakyti dėl to ji negali, o galimi šalutiniai poveikiai dėl vakcinos ją gąsdina.

REKLAMA

Pusmetį, kuomet Rusijoje vyko vakcinacijos kampanija (labai vangiai, šiuo metu dviem dozėmis paskiepyta vos 11,1 proc. gyventojų. Palyginimui Lietuvoje tokių žmonių yra 35,3 proc.), svarstymas, skiepytis ar ne buvo asmeninis Viktorijos reikalas. Tačiau birželio 16-ąją, kuomet Maskvos meras paskelbė apie privalomą tam tikrų darbuotojų grupių vakcinaciją – tokio pasirinkimo nebeliko.

Ligoninės vadovybė pateikė įsaką, pagal kurį visi darbuotojai privalo skiepytis. Kelias dienas pasvarsčiusi ji nusprendė tiesiog įsigyti vakcinacijos sertifikatą.

„Aš nesivakcinuoju dėl paprastos priežasties – nesuprantu, ką šis skiepas gali man duoti teigiamo“, – aiškino ji BBC.

REKLAMA

Moteris tvirtino, kad ligoninėje virusinė aplinka buvo didesnė už vidutinę, tačiau „kovidas“ jos nelietė: „Kodėl – neaišku. Viruso koncentracija aplink mane buvo didelė, o aš nesirgau. Mano skaičiavimais, tokių mano aplinkos medikų gali būti apie 15 procentų“.

Moteris pripažįsta, kad nerimauja dėl naujos „delta“ atmainos ir nemano, kad niekada nesusirgs. Tačiau, jos teigimu, nerimas dėl galimų šalutinių reakcijų šiuo metu yra didesnis. Savęs „antivaksere“ ji nelaiko, jos vaikas yra paskiepytas dauguma rekomenduojamų Rusijoje vakcinų. Moteris labiau nerimauja dėl rusiškų vakcinų nuo kovido kūrimo ir registravimo ypatybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Susidūrusi su priverstinio skiepijimo „pasirinkimu“, ji nusprendė kreiptis į „pažįstamų pažįstamus“, dirbančius vienoje iš sostinės vakcinacijos centrų. Už 5 tūkst. rublių  (apie 60 eurų) jai buvo padarytas „įrašas“, kad moteris yra paskiepyta pirmąja „Sputnik“ doze. Jau po paros šis įrašas atsirado Rusijos el. vartų paslaugoje. Po trijų savaičių turėtų atsirasti įrašas ir apie antrąją vakciną.

Moteris sako, kad skeptiškai vakcinaciją vertina apie pusę jos pažįstamų ir kolegų: „Pas visus juo kažkokia, pagrįsta ar ne, baimė dėl nežinomybės. Čia, tikėtina, dar ir mūsų bendras nepasitikėjimas valstybe suvaidino vaidmenį“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų