Prieš keletą savaičių E. Macronas Prancūzijoje paskelbė pirmalaikius rinkimus.
Macronas laikomas toksišku
Netrukus paaiškėjo nemaloni tiesa – tai buvo nepageidaujama staigmena daugumai jo artimiausių bendražygių. Imta baimintis, kad E. Macrono prekės ženklas tapo toksiškas.
Prezidentas laikomas tokiu pavojingu, kad dešimtys įstatymų leidėjų, kurie prisijungė prie jo pačioje pradžioje, kai jis nuo nulio kūrė savo centristinę partiją, norėtų, kad jis laikytųsi atokiau.
Net kadaise buvę ištikimi sąjungininkai – tokie kaip finansų ministras Bruno Le Maire'as, vidaus reikalų ministras Géraldas Darmaninas ir ministras pirmininkas Gabrielis Attalis – laikosi atokiau nuo E. Macrono.
Macrono elgesys ima erzinti bendražygius
Problema, kaip priversti E. Macroną laikytis nuošaliau, tampa vis aktualesnė, nes jo elgesys tampa vis labiau nepastovus.
Šią savaitę jis kreipėsi į tautą duodamas beveik dvejų valandų trukmės interviu, kuriame perspėjo apie „pilietinį karą“, jei kraštutinių dešiniųjų ir (arba) kairiųjų blokas imtų viršų. Jo pagrindinė varžovė Marine Le Pen atmetė šiuos komentarus kaip „gąsdinimą“, kuris neveikia rinkėjų.
Praėjus dviem savaitėms nuo neapgalvoto pareiškimo, dauguma vyriausybę remiančių kandidatų savo rinkimų kampanijos plakatuose ar skrajutėse nepateikė E. Macrono atvaizdo.
„Taip, prezidentas atmetamas“, – apibendrindamas nuotaikas BFMTV laidoje sakė Édouard'as Philippe'as, dirbęs ministru pirmininku pirmajame E. Macrono kabinete.
Padėtis brendo kurį laiką
Ši kebli situacija brendo ilgą laiką.
Nors 2017 m. E. Macrono pergalė buvo plačiai švenčiama, bet „medaus mėnesis“ ilgai netruko. Jo vadovavimo stilius galiausiai susilpnino jo paties partiją ir lėmė, kad daugelis prancūzų kaltina jį dėl visko, kas šalyje yra blogai.
Daugelis rinkėjų dabar atrodo pasirengę duoti šansą marginalams.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!