Įspeista į kampą: Rusija prieštarauja JT rezoliucijai dėl tarptautinio tribunolo įkūrimo

Rusija ketvirtadienį pareiškė nepritarsianti siūlomai Jungtinių Tautų rezoliucijai, pagal kurią būtų įkurtas tarptautinis tribunolas, turintis persekioti atsakinguosius už Malaizijos keleivinio lėktuvo numušimą virš Ukrainos.

Rusijos ambasadoriaus prie JT pavaduotojas Piotras Iljičiovas kalbėdamasis su žurnalistais patvirtino, kad Maskva nusistačiusi prieš tokius planus, sakydamas: „Tam nėra tinkamas laikas ir tai duotų priešingų rezultatų.“

Paklaustas, ar Rusija prieštaraus tam pasiūlymui, P.Iljičiovas atsakė: „Taip“.

Ankstesnę dieną Malaizija pateikė JT Saugumo Tarybos narėms rezoliucijos projektą, pagal kurį numatoma įkurti tribunolą dėl oro bendrovės „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo katastrofos pernai liepą. Taip pat buvo surengti susitikimai su Rusija ir Kinija, siekiant išsiaiškinti, ar tos šalys linkusios palaikyti šį pasiūlymą.

Visi 298 keleiviai ir įgulos nariai, skridę Malaizijos laineriu, žuvo, kai tas lėktuvas praeitų metų liepos 17 dieną buvo numuštas virš Rytų Ukrainos. Dauguma aukų buvo Nyderlandų piliečiai.

REKLAMA

Po tos tragedijos iškart buvo įtarti tame regione veikiantys prorusiški separatistai, kurie galėjo numušti lėktuvą, panaudoję iš Rusijos gautą raketą „žemė–oras“.

Rusija neigė tuos kaltinimus ir kėlė kitą prielaidą – kad lėktuvas buvo numuštas Ukrainos vyriausybės pajėgų raketa.

Naujienų agentūros AFP gautame rezoliucijos projekto tekste raginama įkurti tribunolą pagal JT chartijos 7-ąjį straipsnį, o tai reiškia, kad tokio teismo pastangos patraukti atsakomybėn kaltuosius gali būti stiprinamos sankcijomis.

Saugumo Taryba turėtų „įsteigti tarptautinį tribunolą vieninteliam tikslui – kad būtų teisiškai persekiojami asmenys, atsakingi už nusikaltimus, susijusius su „Malaysia Airlines“ reiso MH17 lėktuvo numušimu 2014 metų liepos 17 dieną“, sakoma projekto tekste.

Rezoliucijos juodraštyje taip pat numatoma, kad Saugumo Taryba taip pat turėtų priimti naujojo tribunolo statutą, pagrįstą kitų JT specialiųjų teismų, įpareigotų vykdyti persekiojimą dėl sunkių nusikaltimų, nuostatais.

Nyderlandų premjeras Markas Rutte sakė, kad tarptautinis teismas būtų „geriausias pasirinkimas“ vykdyti baudžiamajam persekiojimui, bet taip pat turėtų būti numatytas „atsarginis planas“, jeigu Rusija blokuotų tą pasiūlymą.

Tikimasi, kad Olandijos vadovaujamo tyrimo galutinė ataskaita bus paskelbta spalį.

Malaizija bendradarbiauja su Australija, Belgija, Nyderlandais ir Ukraina, kurios visos yra Jungtinės tyrimų grupės (Joint Investigation Team, JIT) narės, siekdama, kad būtų įkurtas tarptautinis tribunolas.


Rašyti komentarą...
h
hm
2015-07-12 20:30:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
yla lenda iš maišo, teroristams ateina atpildo valanda
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų