Trys Europos šalys mano, kad jų iniciatyva turi stiprų simbolinį poveikį, kuris tikriausiai paskatins ir kitas valstybes pasekti jų pavyzdžiu.
Jos taip pat atkreipia dėmesį į istorinį Norvegijos ir Ispanijos vaidmenį skatinant Izraelio ir palestiniečių taikos pastangas: 1991 metais abi pusės pirmą kartą susėdo prie vieno stalo Madrido taikos konferencijoje, kuri atvėrė kelią 1993 metų Oslo susitarimams.
„Palestinos valstybės pripažinimas reiškia teisingumą palestiniečiams“, – pirmadienį Briuselyje sakė Ispanijos užsienio reikalų ministras Jose Manuelis Albaresas.
Be to, tai yra „geriausia Izraelio saugumo garantija ir absoliučiai būtinas dalykas siekiant taikos regione“, sakė jis kartu su savo kolegomis iš Airijos ir Norvegijos.
Praėjusią savaitę apie šiuos planus paskelbė savo veiksmus koordinavusių šalių ministrai pirmininkai, o antradienį Palestinos valstybė bus pripažinta oficialiai.
Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas 8 val. 30 min. vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku pasakys kalbą, o jo kabinetas susirinks priimti dekreto dėl Palestinos valstybės pripažinimo. Ryte taip pat vyks Airijos vyriausybės posėdis.
Savaitgalį Norvegija informavo palestiniečių ministrą pirmininką Mohammedą Mustafą, kad jos sprendimas taip pat įsigalios antradienį.
Praėjusią savaitę Izraelis įspėjo Ispaniją, Norvegiją ir Airiją, kad jo santykiai su šiomis šalimis turės „rimtų pasekmių“.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!