• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Įkaitais Nigerijoje paimti penki Lietuvos jūrininkai jau išlaisvinti ir į Lietuvą turėtų grįžti artimiausiomis dienomis.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak užsienio reikalų ministro Vygaudo Ušacko, motorlaivio "Saturnas" kapitonas Segejus Triškinas, vyriausiasis kapitonas Aleksandras Alatyrcevas, motoristai Vladimiras Bacevičius ir Vladas Keršys bei virėjas Aleksandras Solovjovas buvo išlaisvinti penktadienį.

REKLAMA

Ministras nedetalizuoja jų išlaisvinimo aplinkybių. Tikimasi, kad išlaisvinti jūrininkai parskris į Lietuvą sekmadienį arba pirmadienį. Valstybė padengs išlaidas lėktuvo bilietams į Lietuvą.

"Buvo nežinomybės, įtampos ir išgyvenimų visų mūsų, pirmiausia, žinoma artimųjų. Žinome, kad jie šiuo metu yra ligoninėje, kur jiems atliekama sveikatos patikra", - sakė V. Ušackas per spaudos konferenciją penktadienį.

REKLAMA
REKLAMA

Ministras padėkojo Lietuvos laivininkystės kompanijai "Limarko" už profesionalumą, pademonstruotą tokioje nepaprastoje situacijoje. Esą šios įmonės bei diplomatinių tarnybų dėka Lietuvos Respublikos piliečiai yra išlaisvinti.

Pasak V. Ušacko, šioje situacijoje Lietuvai padėjo ir partnerės Europos Sąjungoje, ypač Vokietija, kuri atstovauja Lietuvai konsuliniuose reikaluose Nigerijoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ministras patikino, kad Lietuvos Vyriausybė nesiderėjo su piratais dėl išpirkos. "Lietuvos Vyriausybė derybose dėl išpirkų nedalyvavo ir nedalyvaus, nesiderės nei su piratais, nei su teroristais", - sakė V. Ušackas.

Pasak ministro, toks atvejis Lietuvos istorijoje pirmas ir iš jo siekiama pasimokyti. Užsienio reikalų ministerijoje yra sudaryta speciali darbo grupė, kurioje yra aptariamos šioje situacijoje išmoktos pamokos ir bandoma aiškiai nustatyti, kaip ir kas tokioje situacijoje turi reaguoti.

REKLAMA

Lietuvos diplomatijos vadovas taip pat atkreipė dėmesį, jog tiek Europos Sąjunga, tiek NATO svarsto, ką galėtų dar daugiau daryti kovoje su piratavimu. V. Ušackas teigė, jog ir Lietuva ketina teikti pasiūlymus, kaip tarptautinė bendruomenė galėtų prisidėti prie saugios aplinkos kūrimo.

REKLAMA

Kaip ELTA jau skelbė, apie įkaitais Nigerijos pakrantėse paimtų penkių Lietuvos laivininkystės kompanijai "Limarko" priklausančio laivo "Saturnas" jūreivių išlaisvinimą informuota Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė paskambino laivo kapitono S. Triškino žmonai Liudmilai Triškinai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

"Dėkoju už kantrybę ir tvirtybę išgyvenant nerimo dienas dėl įvykių Nigerijos pakrantėse. Pirmąkart su tokia problema susiduriančiai šaliai ir laivininkystės kompanijai tai buvo nelengva užduotis. Dėkoju jums ir visų į nelaimę patekusių jūreivių artimiesiems, kad nepraradote vilties ir pasitikėjote valstybe", - kalbėdama su išlaisvintų jūreivių kapitono žmona sakė Prezidentė.

Apie tai – LNK žinių videoreportaže

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų