Teheranui siekiant užsitikrinti tolesnę Europos paramą šiam svarbiam susitarimui, H. Rouhani turi apsilankyti Šveicarijoje ir Austrijoje.
Iš Teherano prezidentas išskrido ankstyvą popietę, o pavakare jo lėktuvas turi nutūpti Ciuriche, pranešė Irano valstybinė žiniasklaida.
Jo delegacija trečiadienį nuvyks į Vieną, sakė pareigūnai Austrijoje, kur 2015 metų liepą buvo pasirašytas minimas istorinis susitarimas.
Ši kelionė bus „proga pasikalbėti apie susitarimo ateitį“, Teherano Mehrabado tarptautiniame oro uoste žurnalistams sakė H. Rouhani. Jo komentarą transliavo valstybinė televizija.
Užsienio reikalų ministras Mohammadas Javadas Zarifas taip pat turi surengti derybas su šveicarų pareigūnais, vyksiančias Berne.
Vizitas rengiamas beveik du mėnesiai po JAV prezidento Donaldo Trumpo sprendimo pasitraukti iš susitarimo su Iranu. Šis vienašališkas sprendimas papiktino kitas susitarimą pasirašiusias šalis – Kiniją, Prancūziją, Vokietiją, Didžiąją Britaniją ir Rusiją, kurios drauge su Europos Sąjunga toliau jį rėmė.
H. Rouhani kelionė Europoje bus „didžiausios svarbos“, nes galėtų „pateikti tikslesnį Irano ir Europos bendradarbiavimo paveikslą“, sakė Irano užsienio reikalų ministerijos atstovas Bahramas Ghassemi, kurį šeštadienį citavo pusiau oficiali naujienų agentūra ISNA.
Austrija sekmadienį pusmečiui perėmė pirmininkavimą Europos Sąjungai, o Šveicarija atstovauja JAV interesams Irane, nes Vašingtonas ir Teheranas nepalaiko diplomatinių santykių.
Vienoje, kur buvo pasirašytas susitarimas, taip pat įsikūrusi Jungtinių Tautų Tarptautinė atominės energetikos agentūra (TATENA), prižiūrinti, kaip Iranas laikosi susitarimo.
Šis susitarimas buvo H. Rouhani didesnio atvirumo Vakarams politikos kertinis akmuo ir po JAV pasitraukimo iraniečių prezidentą jo šalyje griežtai kritikavo ultrakonservatyvieji sluoksniai.
Dar prieš D. Trumpo sprendimą iraniečiai ilgą laiką skundėsi, kad po susitarimo laukto užsienio investicijų padidėjimo nebuvo.
Vašingtono sprendimas sudaro sąlygas naujoms JAV sankcijoms Irano atžvilgiu, paveiksiančias ir trečiųjų šalių bendroves, tebedirbančias Irane.
Virtinė užsienio kompanijų jau paskelbė, kad dėl numatomų sankcijų nutrauks veiklą Irane.