naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Iranas sekmadienį paskelbė sudaręs sutartį su Rusija dėl 40 turbinų tiekimo Maskvai, kad padėtų jos dujų pramonei Vakarų sankcijų fone, pranešė vietos žiniasklaida.

Iranas sekmadienį paskelbė sudaręs sutartį su Rusija dėl 40 turbinų tiekimo Maskvai, kad padėtų jos dujų pramonei Vakarų sankcijų fone, pranešė vietos žiniasklaida.

REKLAMA

Irano „pramoninė sėkmė neapsiriboja raketų ir bepiločių orlaivių sektoriais“, – pareiškė „Iranian Gas Engineering and Development Company“ vadovas Reza Noushadi, kurį pacitavo oficialioji naftos ministerijos naujienų agentūra „Shana“. 

„Šiuo metu 85 proc. dujų pramonei reikalingų objektų ir įrangos yra statomi ir gaminami šalies viduje, o remiantis šiais pajėgumais neseniai buvo pasirašyta sutartis dėl 40 Irane pagamintų turbinų eksporto į Rusiją“, – pridūrė jis.

R. Noushadi nenurodė, kada buvo pasirašyta sutartis ir kada turbinos bus pristatytos.

Įvedus ekonomines sankcijas dėl Kremliaus puolimo Ukrainoje, Rusija sumažino arba sustabdė dujų tiekimą įvairioms Europos valstybėms, todėl energijos kainos smarkiai išaugo.

REKLAMA

Kremlius tikina, kad sankcijos neleidžia tinkamai prižiūrėti Rusijos dujų infrastruktūros ir visų pirma jos sutrukdė grąžinti „Siemens“ turbiną, kuri buvo remontuojama Kanadoje. 

REKLAMA

„Duokite mums turbiną, rytoj įjungsime „Nord Stream“, – rugsėjį Vladivostoke įvykusiame forume sakė Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. 

Vakarų šalys apkaltino Rusiją naudojant dujų tiekimą kaip politinį ginklą.

R. Noushadi teigimu, JAV sankcijomis Rusijai siekiama išstumti Maskvą iš dujų rinkos. 

„Pastaraisiais metais Jungtinės Valstijos plačiai steigė SGD gamyklas, o pastaruoju metu, kai Rusijai buvo įvestas visiškas embargas, o tada įvykus sprogimui dujotiekyje „Nord Stream“, veiksmingai eliminavo vieną didžiausių konkurentų dujų eksporto srityje“, – pareiškė jis. 

REKLAMA

Rusija ir Iranas turi vienas didžiausių pasaulyje dujų atsargų.

Abiem šalims yra taikomos griežtos JAV sankcijos. 

Ir Maskva, ir Teheranas pastaraisiais mėnesiais pabrėžė dvišalio bendradarbiavimo stiprinimo svarbą. 

V. Putinas liepos mėnesį lankėsi Teherane, kur susitiko su Irano prezidentu Ebrahimu Raisi (Ebrahimu Raisiu) ir Irano aukščiausiuoju lyderiu ajatola Ali Khamenei (Ali Chamenėjus), taip pat paraginusiu stiprinti „ilgalaikį bendradarbiavimą“ su Maskva. 

Teheranas neseniai neigė tiekęs Rusijai ginklų, naudojamų kare su Ukraina, Kyjivui ir jo partneriams Vakaruose apkaltinus Maskvą naudojant iranietiškus dronus Ukrainoje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų