Civilių žudymas „Islamo valstybei“ nėra naujiena, tačiau dėl didelio gyventojų skaičiaus antrajame pagal dydį Irako mieste jie nesiryžo prislapstyti daug sprogmenų, sako pareigūnai.
Anksčiau Irako kariuomenė su „Islamo valstybe“ kovodavo jau ištuštėjusiuose miestuose. Tačiau Mosule gyventojų buvo daugiau nei milijonas prieš tris mėnesius, kai vyriausybinės pajėgos pradėjo jo išlaisvinimo operaciją. Jeigu džihadistai ten būtų pridėlioję minų, juos galėjo aktyvuoti civiliai dar prieš įžengiant vyriausybinėms pajėgoms.
Dėl to Irako pajėgos Mosule aptiko gerokai mažiau bombų ir spąstų nei Anbaro ar Salahedino provincijoje, kur anksčiau vyko mūšiai su „Islamo valstybe“, sakė generolas leitenantas Abdulghani al-Assadi.
„Priežastis yra ta, kad tuose rajonuose savo namuose liko ištisos šeimos“, – sakė jis. Jo teigimu, Mosule yra mažiau bombų, nes „čia, Mosule, žmonės niekur neišvyko“. „Dabar, kai įžengiame į kurį nors rajoną, nebemanome, kad gatvėje pilna spąstų, ir mūsų automobiliai gali normaliai važiuoti“, – sakė kariškis.
Jo teigimu, „Islamo valstybei“ reikia civilių, kad bent jau atrodytų, jog egzistuoja funkcionuojanti „valstybė“. Dėl daugybės gyventojų negalima prislapstyti daug bombų. Tačiau tai nereiškia, kad džihadistai Mosule jų visai nenaudojo. „Pasikeitė jų strategija, – sakė Irako kariuomenės inžinerijos bataliono kapitonas Qaisar Fawzi. – Čia jie palieka daugiau užminuotų automobilių negu pakelėse padėtų minų“.