Gruzijos valdžia priėmė įstatymą, kuriuo visos investicijos į separatistines Pietų Osetijos ir Abchazijos respublikas yra neteisėtos. Kaip rašo „Laisvosios Europos radijo“ internetinė svetainė, šiuo žingsniu Tbilisis siekia izoliuoti šias Rusijos remiamas teritorijas.
Investicijų draudimas buvo tik dalis spalio 23 dieną priimto įstatymų paketo, kuriuo tiek Pietų Osetija, tiek Abchazija yra skelbiamos okupuotomis teritorijomis.
Priminsime, kad Kremlius rugpjūčio pabaigoje, pasibaigus karui su Gruzija, nusprendė pripažinti šių separatistinių respublikų nepriklausomybę. Tiesa, Gruzijos ir jos separatistinių regionų konflikto šaknys glūdi dar dešimtojo dešimtmečio pradžioje, kai autonomijos netekusios respublikos pakilo į ginkluotą kovą už nepriklausomybę.
„Šis įstatymas atspindi tų teritorijų realybę ir situaciją, su kuria mes susiduriame. Jei Europa parodys mums solidarumą, tai įstatymas veiks“ – apie siekį izoliuoti okupuotomis pripažintas teritorijas kalbėjo Gruzijos parlamento gynybos ir saugumo komiteto vadovas Givis Targamadzė.
Įstatymu visų pirma siekiama suduoti smūgį Rusijos investicijoms ir turizmo sektoriui, kuris sudaro pagrindinę Abchazijos pajamų bazę jai atsiskyrus nuo Gruzijos. Pietų Osetija taip pat yra priklausoma nuo Rusijos paramos.
Geležinkelio sprogimas
Įstatymas draudžia ekonominę ir komercinę veiklą abiejų respublikų teritorijose be centrinės Gruzijos valdžios Tbilisyje leidimo. Nuosavybės pirkimas ar pardavimas nuo šiol bus laikomi neteisėtais taip pat kaip ir bankininkystės operacijos.
Užsieniečiai gali būti patraukti baudžiamojon atsakomybėn, jei be Tbilisio leidimo iš Rusijos teritorijos atvyks į Pietų Osetiją arba Abchaziją.
Patekimas į šias teritorijas jau ir šiaip yra ribojamas, nes de facto sienas kontroliuoja Rusijos kariai.
Spalio 24 dieną Gruzija apkaltino Rusiją, kad šios šalies karinės pajėgos susprogdino geležinkelio tiltą, jungusį centrinę Gruziją su daugiausiai gruzinų gyvenamu Galio kaimu Abchazijoje.
„Atrodo, kad jie siekia uždaryti sieną. Tai yra neabejotinas siekis nutraukti komunikaciją“ – teigė Gruzijos vidaus reikalų ministerijos atstovas. Tiltu Galyje gyvenę gruzinai dažniausiai naudodavosi pėsčiomis keliaudami per de facto sieną į Gruzijos teritoriją.