Jau dabar stambios aplinką teršiančios įmonės turi atitikti griežtus aplinkosaugos standartus, kad gautų leidimus savo veiklai ES šalyse. Antradienį Europos Parlamentas patvirtino ataskaitą dėl direktyvos pakeitimų, kuriuose numatoma dar labiau sugriežtinti tam tikrų teršalų išlakų normas, taip pat supaprastinti šios srities reikalavimus. Rezoliucijai šiuo klausimu pritarė 402 europarlamentarai, nepritarė 189, o susilaikė 54.
Dabar galiojanti direktyva apima 52 tūkst. stambių pramonės įmonių bei įrenginių visoje ES. Tai kurą ar atliekas deginantys, taip pat kiti aplinką teršiantys įrenginiai. Tokių yra metalų, cheminių medžiagų ir popieriaus gamyklose, naftos perdirbimo ir maisto pramonės įmonėse, taip pat stambiose gyvulių ir paukščių fermose.
Europos Komisija pasiūlė įtraukti į direktyvą ir kurą deginančias įmones, kurių galia – nuo 20 iki 50 megavatų. Europarlamentarai iš esmės tam pritarė, tačiau pasiūlė netaikyti direktyvos mažesnės negu 50 megavatų galios įmonėms, kurios per metus veikia ne daugiau kaip 500 valandų.
Parlamentas taip pat nepritarė Europos Komisijos siūlymui įtraukti į direktyvos sritį ir paukščių fermas, kuriuose vienu metu auginama mažiau kaip 40 tūkst. paukščių. Esama direktyva taikoma tik didesnėms paukščių fermoms.
Numatoma dar labiau sugriežtinti sieros dvideginio, azoto oksidų, dulkių bei azoto monoksido išlakų normas. Pagal naująjį siūlymą ateityje išlakų normas konkrečioms įmonėms galės nustatyti Europos Komisija pagal komitologijos procedūrą, atsižvelgusi į specifines aplinkybes.
Pagal bendro sprendimo procedūrą Parlamento priimtas pataisas toliau svarstys ES Taryba. Tikėtinas antrasis svarstymas.