Gražuolė ir pabaisa: interviu prieš įvykdant mirties bausmę

Kiekvieną savaitę vidurio Kinijos Henan provincijoje milijonai žmonių susėda prie televizorių, pasirengę žiūrėti programą neįprastu pavadinimu: „Žurnalistės pašnekesiai prieš mirties bausmės nuosprendžio įvykdymą“. Pasmerktieji mirčiai, kuriems liko vos keletas dienų gyventi, pasakoja dailiai reporterei apie savo gyvenimą ir nusikaltimus, kuriuos jie įvykdė, rašo gazeta.pl.

Kiekvieną pirmadienio rytą Ding Yu ir jos komanda peržiūrinėja teismų raportus, kuriuose ieško savo programai tinkamų žmonių. Dirba skubėdami, kadangi mirties bausmės nuosprendis įvykdomas per  septynias dienas nuo jo paskelbimo. Kandidatai pasišnekėti su D.Yu – brutalių žmogžudysčių kaltininkai. Ir tik tokie, dėl kurių kaltės nekyla jokių abejonių.

D. Yu pradeda pašnekesį maloniai, dažniausiai klausdama pasmerktųjų apie jų interesus. Vėliau pereina prie klausimų apie nusikaltimą, kurį nuteistasis padarė. „Kai kurie gali pagalvoti, kad pašnekesiai su nuteistaisiais myriop yra negailestingi. Bet taip nėra. Jie nori būti išklausyti“, – tvirtina D. Yu. To dėka kai kurie mirtininkai gali viešai atsiprašyti už savo nusikaltimus, o taip pat perduoti atsisveikinimo žodžius artimiesiems.

REKLAMA

„Jie to nusipelno“

D. Yu savo programą veda jau penkeri metai. Per tą laiką padarė daugiau kaip 200 interviu su nuteistaisiais mirties bausme. „Kartais pokalbio metu man būna graudu. Tačiau simpatijos jiems nejaučiu. Jie turi mokėti didelę kainą už savo blogus darbus. Jie to nusipelno“, – konstatuoja D. Yu.

Gražuolė ir pabaisa: interviu prieš įvykdant mirties bausmę (nuotr. YouTube)Gražuolė ir pabaisa: interviu prieš įvykdant mirties bausmę (nuotr. YouTube)

Žurnalistė pripažįsta, kad dažniausiai jos šnekinamų nusikaltėlių motyvas žudyti - pinigai. Jai į atmintį ypač įsirėžė vienas toks įvykis: nuteistieji buvo jauna porelė – išsilavinę geros mokyklos absolventai. Jie suplanavo apvogti savo senelius, bet kažkas ten nutiko ne taip, ir vyras juos nužudė. Tiek jis, tiek ir jo mergina buvo nuteisti mirties bausme. „Jie buvo tokie jauni. Niekada nebeturės galimybės pamatyti pasaulį, džiaugtis gyvenimu, karjera, meile ir šeima. Pasirinko blogį, o atpildas už tai – jų gyvybės“, – tvirtina D. Yu.

„Ar jautiesi nepatogiai, šnekėdama su manimi?“

Rengiant pašnekesius su nuteistaisiais, ne kartą žurnalistei teko patirti ir kritiškų išgyvenimų. 2008 metais šalyje, kur homoseksualizmas ir toliau tebelieka tabu, D. Yu šnekino gėjų, kuris nužudė savo motiną. Tai buvo pirmas kartas, kai ji akis į akį susitiko su kitos seksualinės orientacijos žmogumi.

„Niekada nebuvau kalbėjusi su gėjumi ir tikrai negaliu pritarti kai kuriai jo praktikai, požiūriams ir poelgiams. Nepaisant to, kad jis buvo vyras, labai moterišku balsu manęs paklausė: „Ar jautiesi nepatogiai, šnekėdama su manimi?“ Taip aš iš tiesų jaučiausi labai nepatogiai. Bet negalėjau jam to sakyti, nes nebūtų man atsivėręs“, - prisimena D.Yu. Drauge su savo komanda ji net tris kartus pasišnekėjo su tuo vyru, paskutinį kartą – prieš pat egzekuciją.

„Žurnalistės pašnekesių“ tikslas – mokyti visuomenę. D. Yu trokšta, kad kiekvienas programą žiūrintis žmogus jos dėka pamatytų tikrąją gyvenimo vertę. Žinoma, pašnekesiai su nuteistaisiais turi įspėti kinus, kad jie neitų į konfliktą su įstatymais. Nes visi gali matyti, kuo tai baigiasi.

REKLAMA


Žudyti mažiau ir atsargiau

D. Yu laida yra be galo populiari, o žurnalistė savo šalyje laikoma žvaigžde. Iki šiol jos pašnekesiai su nuteistaisiais Kinijoje nesulaukė jokios kritikos. Greičiausiai, dėl to, kad dauguma Kinijos visuomenės pritaria mirties bausmei.


Rašyti komentarą...
V
VA
2012-03-13 13:24:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
cia tai taisykles.. nuzudei motina - ant virves, nesvarbu kokia jinai bebutu, bet vis del to motina..
Atsakyti
0

L
Liutauras
2012-03-13 13:33:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomu, kaip pasisuks gyvenimas tų teisėjų, kurie myriop nusiunčia tūkstančius žmonių. Beje, nuo klaidų niekas neapsaugotas. Net jei klaidos tikimybė, kad bus nuteistas mirtimi nekaltas žmogus, tėra vos 0,1% dalis, tai per metus Kinijoje mirties bausmė įvykdoma 4 niekuo dėtiems žmonėms? Visiems puikiai žinant, kaip tie kinai viską gamina, paskaičiuokim - kiek ištiesų pas juos tų klaidų ir nekaltai nužudoma žmoniu? Gal 20%? Nuo 4000 bausmių per metus? Siaubas kažkoks...
Atsakyti
0

K
Kęstutis
2012-03-13 13:47:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
As uz. Serijiniams Zudikams maniakams ir pedofilams prievartutojams. Jie nebepataisomi ( turiu giminej psichiatru, kuriems teko susidurt su tokiais).
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (12)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų