„Britų politikos kūrėjai ir britų rinkėjai turi žinoti, kad nebus jokių pakartotinų derybų“, – J.-C.Junckeris sakė žurnalistams Briuselyje.
Pasak jo, ES neis toliau pirmųjų pakartotinų derybų susitarimo, kurį ministras pirmininkas Davidas Cameronas pasirašė su savo kolegomis per viršūnių susitikimą vasario mėnesį.
„Mes sudarėme susitarimą su ministru pirmininku, jis gavo daugiausia, ką galėjo gauti, mes davėme daugiausia, ką galėjome duoti“, – sakė J.-C.Junckeris po susitikimo su naujuoju Austrijos kancleriu Christianu Kernu.
„Taigi, daugiau nebus jokių pakartotinų derybų, nei dėl to susitarimo, kurį pasiekėme vasario mėnesį, nei dėl sutarties, – pabrėžė jis. – Jeigu išeinama, tai išeinama (visam laikui)“.
D.Cameronas trečiadienį leido suprasti, kad galėtų siekti naujų reformų, ypač dėl judėjimo laisvės, jeigu tik Britanija nubalsuotų už pasilikimą ES ketvirtadienio referendume.
Prancūzija Britanijos pasitraukimą iš ES laikys „negrįžtamu“, sako Hollande'as
Prancūzija Didžiosios Britanijos išstojimą iš Europos Sąjungos laikys „negrįžtamu“, jeigu „Pasitraukimo“ stovykla laimės ketvirtadienio referendume, pareiškė prezidentas Francois Hollande'as.
„Juk tai Europos Sąjungos ateitis ... štai kas yra pavojuje“, – sakė F.Hollande'as trečiadienį, perspėdamas, kad „Brexit“ atveju Britanijai kiltų „labai didelis pavojus“ prarasti galimybę dalyvauti vieningoje Bendrijos rinkoje.
F.Hollande'as taip kalbėjo per spaudos konferenciją, surengtą kartu su Slovakijos ministru pirmininku Robertu Ficu, kurio šalis nuo liepos 1 dienos pusmečiui perims pirmininkavimą Europos Sąjungai.
„Ne tik Jungtinės Karalystės ateičiai gresia pavojus, bet ir Europos Sąjungos ateičiai“, – pabrėžė F.Hollande'as.
„Brexit“, Britanijos išstojimas, „neabejotinai turės itin rimtų pasekmių“, pridūrė jis.
Prancūzija tokį sprendimą laikys „Jungtinės Karalystės pasitraukimu iš Europos Sąjungos, ir jis bus negrįžtamas“, sakė F.Hollande'as.